دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

سنگ عقیق


*عقیق و فیروزه


سنگ عقیق یکی از قدیمی ترین سنگ ھای شناخته گردیده و به عمل گرفته گردیده از زمان بسیار کھن تاکنون میباشد. زمانی که دیده ھایتان خیلی خسته میباشد، می توانید روی پلک ھایتان قطعه ای عقیق قرار داده و به دوران بیست دقیقه در ھمان حالا باقی بمانید. بعداز مصرف عقیق، آن را در آب جاری بشویید و می توانید در اشعه خورشید نیز قرار دھید. این سنگ ارتعاشات منفی را از شما بدور می نماید و توان ذکر را سهل وآسان می نماید. این سنگ برای معالجه راز درد، پشت درد، گرفتگی عضلانی، دردھای همه، پروستات، روده، کبد، ریه و معده اثرگذار میباشد.
فیروزه نیز از قدیم الایام در میان ما ایرانیان منزلت ویژه ای داشته میباشد. فیروزه به رنگ ھای آبی فیروزه ای، آبی متمایل به سبز در طبیعت یافت می خواهد شد. فیروزه نیشابوری نیز از نگاه رنگ و قطر سنگ در عالم بی نظیر میباشد. به فیروزه نیشابوری که سطح صاف و سوای رگه ای داراست "فارس" می گویند و فیروزه رگه دار بقیه نقاط را به اسم "شجر" می شناسند. فیروزه منجر نشاط و شادی می گردد. اعتماد به‌نفس را زیاد می نماید و بشر را در قبال کابوس ھا، خواب ھای آشفته، ارتعاشات منفی و ضرر و زیان توشه حمایت می نماید و به عهد برخی طلسم مالک آن میباشد. این سنگ برای کل بیماری ھایی که در اثر کمبود مواد غذایی تولید گردیده، اثر گذار میباشد و عملکردھای خطا کبد، التھابات غدد ریوی، بیماری ھای تنفسی و قلب را تصحیح می نماید.

 


سنگ های آسمانی

زمرد و خرید انگشتر عقیق  با آن‌ که‌ رنج‌ بالایی‌ دارااست، گوهری‌ بسیار ترد و شکننده‌ میباشد‌ و حفظ‌ ویژه‌ می خواهد. در مقابل‌ اسیدها مقاوم‌ میباشد‌ و در قبال ماده شوینده‌ مثل‌ آب‌ گرم‌ و صابون خانگی ‌ مشکلی‌ ندارد. ولی در مقابل‌ حرارت‌ امکان‌ ترک‌ تناول کردن‌ آن‌ می‌باشد. براین اساس‌ می بایست هنگام‌ حرارت‌ دادن‌ و یا این که سوار کردن‌ نگین‌ بسیار اعتنا‌ کرد. جواهر فروشان‌ بخش اعظمی‌ از زمردها را برای‌ تصحیح‌ رنگ‌ یا این که پـُر کردن‌ شیارها روغنی‌ می‌ کنند. این‌ روغن‌ به‌ مرور عصر‌ و یا این که با حرارت‌ خشک‌ می‌ شود و ممکن‌ میباشد‌ برخی‌ نقاط‌ زمرد بر اثر شست ‌و شو وضعیت‌ سفیدی‌ (سفیدک) پیدا کند که‌ می ‌اقتدار‌ آن‌ را مجدد‌ با روغن‌ زیتون‌ (به‌ وسیله‌ یک‌ خودکار‌ و کمی‌ پنبه‌ آغشته) تصحیح‌ و واضح‌ کرد. به عبارتی‌ طور که‌ اشاره‌ شد، زمرد گوهری‌ شکننده‌ میباشد. بدین ترتیب‌ هنگام‌ جا به ‌جا کردن‌ آن‌ می بایست غایت‌ توجه‌ را داشت؛ چون در‌حالتی که روی‌ سنگ‌ بیفتد ممکن‌ میباشد‌ خرد شود.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۷:۰۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)