دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

یاقوت کبود


درین نوشته‌ی علمی توضیحاتی دربرگیرنده خاصیت یاقوت کبود و گونه های دیگر آن از بینش محققان و معصومین، خاصیت درمانی، منش های تشخیص اصلی بودن این نگین و تاریخچه این سنگ را بازنگری میکنیم. برای ارتقا داده ها همگانی خویش و دانستن به خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود یار ما باشید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم آشنایی سنگ یاقوت کبودو خرید انگتر عقیق مواد تشکیل دهنده یاقوت آلومین خالص میباشد که ممکن میباشد به مقدار معدود با مواد دیگر مشتمل بر کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی کهن هندوستان و تبت پیدا میشود و دارنده اقسام متفاوت میباشد که شایسته ترین و قیمتی خیس گونه آن، یاقوت کبود میباشد. ریشه آخری این کلمه و واژه از یونانی باستان huakinthos می‌باشد که یک توشه از گویش عربی به طور «یاقوت» و یک توشه از لهجه پارسی وسط به طور «یاکَند» درون گویش فارسی شده‌است. یاقوت یک کدام از گوهر های قیمتی میباشد که در صنعت و زیورها کاربرد داراست.
یاقوت بعداز الماس مشقت بار‌ترین کانی‌ محسوب میشود و از خانواده کوراندوم میباشد که از کانی‌های سنگ‌های آذرین هست و از سیرتکامل آلومین (اکسید آلومینیوم) به حساب میآید که ممکن میباشد دارنده مقدار مقداری ناخالصی از عنصر های همچون تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود این ناخالصی‌ها منجر تولید رنگ‌های مختلف مانند آبی رنگ، زرد رنگ، سرخ، صورتی، نارنجی رنگ، و بنفش در کوراندوم میشود. کوراندوم‌هایی که رنگی به جز سرخ و صورتی داشته باشند یاقوت کبود نامیده می گردند و کوراندوم‌های سرخ‌رنگ و صورتی به نام یاقوت سرخ شناخته میشوند.

Raw-sapphire-min یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خاصیت یاقوت کبود از بینش محققان
سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم می‌باشد که با دسته های مختلفی از مواد معدنی، رنگهای مختلفی تولید می‌نماید؛ در حالتی که نگین یاقوت قرمز رنگ باشد، روبی اسم می‌گیرد، رنگ آبی رنگ آن بخاطر وجود تیتانیوم و آهن است. آهن به تنهایی زرد به وجود میاورد که “توپاز اورینتال ” نام داراست. ترکیب تیتانیوم و آهن نیز رنگ سبز به وجود می‌آورد و چه یقین فرمایید یا این که خیر، مخلوط اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن رنگ ارغوانی نیز به وجود می‌آورد. مدل کم یاب و دوست داستنی سفایر ، رنگ نارنجی رنگ مایل به قرمز رنگ، مخلوطی از کروم و آهن میباشد. سفایر سپید به طور کاملً خالص میباشد و هیچ گونه ماده معدنی دیگری در آن ترکیب نشده میباشد. تمام گونه های نگین یاقوت که قرمز‌رنگ نمی باشند، سفایر نامیده می‌شوند، همینطور این نام اضافه با رنگ آبی رنگ آن هم پا شده‌است:

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۴:۳۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)