دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

یاقوت

 

سنگ‌ متولدین‌ تیرماه‌ ، یاقوت‌ قرمز رنگ RUBY است. رنگ‌ قرمز رنگ یاقوت‌ سمبل‌ عشق و علاقه، مرز و بوم ‌پرستی‌ و خشم‌، و رنگ‌ آیتم عشق‌ کودکانِ پرخاشگر میباشد. سنگ یاقوت در اروپا در آخرها قرنها‌ وسطی ، سنگ‌ آیتم عشق و علاقه‌ کشیشان‌ بود ؛ آن‌ را روی‌ انگشتر می ‌گذاشتند و می‌ گفتند از فردوس‌ آمده‌ میباشد. یاقوت دربین‌ سنگ‌های‌ قرمز‌رنگ بیشترین‌ خواستار‌ را دارااست و باارزش‌ ترین‌ میباشد. پس‌ از الماس، یاقوت‌ قرمز رنگ طاقت فرسا‌ ترین‌ کانی‌ محسوب‌ میشود و در سایزهای‌ فراتر از پنج‌ قیراط ، از الماس‌ گرانبها‌ خیس میباشد. یاقوت سرخ فی مابین‌ جواهرات‌ به‌ پادشاه‌ سنگ‌ها آوازه‌ داراست.

یاقوت‌ قرمز رنگ دارنده خاصیت‌ درمانی‌ برای‌ جسم‌ و جاری‌ میباشد. از این‌ سنگ‌ برای‌ بیماری ‌های‌ قلبی ، تهیه و تنظیم‌ جریان‌ خون‌ و تقویت‌غده‌ فوق ‌کلیه‌ به کارگیری‌ می ‌شود.یاقوت سرخ فشارخون‌ را ارتقا‌ داده و شرایط‌ ضعف‌ و ناتوانی‌ را در جسم از دربین‌ می ‌پیروزی. بصیرت‌ را تقویت‌ می ‌کند و جریان‌ خون‌ را در منطقه‌ دیده‌ها به‌ گردش‌ می‌ اندازد.این‌ گوهر بضاعت و توان ، نیرو ، معاش ، شهامت ، شجاعت‌ و تفکرات‌ مثبت‌ را تقویت‌ می ‌کند. یاقوت پر اسم و رسم میباشد به خداوندگار گوهرها.

یاقوت در اعتقادوباور پیشینیان

انگشتر نقره مردانه با یاقوت سرخ درشت

بر اساس اعتقاد و خرافات پیشینیان همگی گوهرها و خرید انگشترعقیق در حریق می‌گدازد بجز یاقوت سرخ. محمد بن محمود همدانی در کتاب شگفتی ها‌طومار در رابطه یاقوت می گوید:

طبع او گرم و کم آب میباشد، به جایگاه رابع. کسی که با خویش داراست از طاعون ایمن بود. یاقوت از زر و سرب سنگی‌خیس بود.معدن او کوه رهون میباشد به سرندیب که بشر به آن فرو آمد، و میان دریاست. هر کس یاقوت با خویش داراست، خون در بدن او صافی نماید و از خمود و سکته و صرع ایمن بود.

یونانیان‌ مهتقد بودند که‌ یاقوت سرخ به‌ صاحبش‌ نیروهای‌ خاصی‌ از پاراگراف‌ تندستی ، علم ، گنج‌ و برد‌ در علاقه‌ می دهد. همینطور‌ معتقد بودند در‌حالتی که در جهت‌ چپ‌ جامه‌ روی‌ سینه‌ با سنجاق‌ سنگ‌ یاقوت بگذارند ، معاش‌ آنان یار‌ با آشتی‌ و صمیمیت‌ می‌گردد و در صورتیکه سربازی‌ یاقوت با خویش داشته باشد شکست‌ناپذیر می‌ گردد. در قرن ها وسطی تصور می‌شد که یاقوت با تغییر‌و تحول رنگ و تبدیل آن به رنگ سرخ تیره خیس، دارای خویش را از خبری ناراحت کننده، بیماری و یا این که بداقبالی بر حذر می داشته میباشد.

در برمه جنگجویان اعتقادشان بر این بود که حمل یاقوت سرخ در نزاع برایشان برد به یاروهمدم خواهد داشت.در هند باور بر این میباشد که یاقوت قادر است برای صاحبانش معاش توام با وقار و دوستی با معاندان به همپا داشته باشد و افرادی که به الهه کریشنا یاقوت سرخ کادو نمایند در به دنیاآمدن دوباره (تناسخ) در کالبد یک امپراتور به معاش رجعت خواهند کرد.

در مشرق زمین بر این یقین بودند که سنگ یاقوت آرم معاش و حیات میباشد و معتقد بودند که قطره های خون قلب مامان زمین یاقوت میباشد ، چرا‌که برای معاش، خون گرانترین دیه و پولی ست که رقم خورده میباشد و همینطور جواهر زیبای یاقوت سرخ یک سنگ خویش افروز به شمار میرفت و به همین برهان این سنگ را تابناک یا این که درخشنده نیز می نامیدند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۲:۲۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)