دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

سنگ های باارزش


اما به گفته پزشک زارعیان، این به معنای نفی اثر سنگ‌ها وجود ندارد، به دلیل آن که در این مورد در منابع طب سنتی کشور‌ایران و همینطور در منابع روایی، مطالب جذاب توجهی داریم. فعلا طریق‌های مختلفی در استعمال از سنگ‌ها برای معالجه معمول گردیده؛ مثل ماساژ با سنگ داغ در مجموعه ماساژهای شرقی، استعمال از سنگ‌ها روی چاکراهای انرژی، استعمال از نور و روشنایی متصاعده از سنگ‌ها در تسریع مراحل معالجه بیماران و به کار گیری از ارتعاش سنگ‌های گوناگون در تماس با الکتریسیته، البته آن طور که از خاصیت سنگ‌های تزیینی در منابع اینترنتی گفته می شود و آنچه فروشندگان این سنگ‌ها در باب خاصیت شفابخشی و اثرات تسکین دهندگی اختلالات روحی - خل وچل داعیه می نمایند، مقاله قابل استناد اثبات گردیده‌ای نیست و نحوه‌های درمانی بیان شده با سنگ‌ها نیز یک طرز درمانی غیر وابسته به اکانت نمی‌آید و یک دوراندیشی در کنار دیگر پیش بینی ها متفاوت برای مراقبت سالم و معالجه بیماری‌هاست.

​یاقوت، زمرد، عقیق یا این که فیروزه‌؟

پزشک زارعیان با اشاره به جنبه دومین که در مسئله سنگ‌درمانی و خرید انگشترعقیق مطرح میباشد، میگوید: در منابع طب سنتی (معمولا در نصیب آشنایی داروهای معدنی) از سنگ‌های متعدد در تنظیم داروهای ترکیبی استعمال می کنند و همینطور در خصوص اثرات درمانی سنگ‌های زینتی کلام‌هایی گردیده که اکثر زمان ها این اثرات بر پایه ی رنگ، مزاج و خاصیت سنگ‌ها مطرح گردیده و مطالب بخش اعظمی دراین مورد درج شده میباشد. مثلا در امر یاقوت چنین نقل شده؛ یاقوت چهار رنگ سرخ، زردرنگ، کبود و سپید داراست که رنگ سرخ شایسته ترین گونه آن میباشد و به جهت رنگی که داراست آرم درستی میباشد و نگاه کردن به آن موجب فرح و زدودن حزن و غصه و موجب اشتعال حرارت جنسی می شود. مزاج یاقوت سرخ معتدل و در گونه های دیگر آن کم آبی برنده میباشد.

هر سنگی شبیه و بدل یاقوت این رنگ، صلابت، جلا و خواص را نخواهد داشت و هیچ‌کسی جز جواهر‌شناس توانمند نمی‌تواند در بین یاقوت اصل و بدل تفاوت قائل شود. یاقوت، سنگی میباشد که هیچ جوهر دیگری جز الماس نمی‌تواند آن را بتراشد و در شعله حریق حتی در صورتی‌که قرمز‌رنگ شود تغییر‌و تحول وضعیت نمی‌دهد.

درخصوص عقیق چنین نقل شده: شایسته ترین آن یمنی میباشد که صاف و روشن باشد. از نگاه​مزاجی سرد و کم آب میباشد. مصارف خوراکی مختلفی در رابطه آن روایت شده و در داروهای با اثر تقویت قلب و کبد و طحال و رفع تنگی‌نفس و تقویت بصیرت مصرف شده میباشد. آویختن عقیق به گردن برای التیام خشم و خصومت و انگشتر آن در هیبت در حیث معاند و استجابت دعا اثر گذار می داند شده‌است. بد وجود ندارد بدانید به عقیق رنگ زرد شرف شمس می گویند و صاحب و مالک نظران در باب این سنگ حادثه لحاظ واحدی ندارند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۶:۲۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)