دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

دانستنی‌های مهم در رابطه سنگ عقیق


دانستنی‌های مهم در رابطه سنگ عقیق
مردم دوست دارا هستند بدانند برای تقویت قوای معنوی و جسمی، بهتر میباشد از چه جور سنگی در زیورآلات خویش به کار گیری نمایند.

به نقل از تیم علمی باشگاه خبرنگاران؛ مردم دوست دارا هستند بدانند برای تقویت قوای معنوی و جسمی، بهتر میباشد از چه دسته سنگی در زیورآلات خویش به کار گیری نمایند، به همین واسطه، برخی سنگ‌های کمتر شناخته گردیده‌ هم رایج گردیده‌اند. با این حالا سنگ‌های اسم‌شناخت مانند عقیق، همچنان بازار گرمی دارا‌هستند. خرید انگشتر عقیق از دیرباز با اعتنا به احادیث روایت شده از اهل‌بیت (ع) به‌-تیتر یکی «احجار کریمه» از بخت همگانی خیر و خوبی برخوردار بوده‌میباشد. حال حتی نوشته‌ی علمی‌های علمی بخش اعظمی هم در رابطه خاصیت و انرژی این سنگ در قالب دانش سنگ‌‌شناسی و سنگ‌درمانی نوشته‌ گردیده ‌میباشد. پیشنهاد‌های شرعی و پژوهش ها علمی نوین امداد کرده که امروز بخش اعظمی از ما در بازار متنوع سنگ‌های زینتی همچنان گرفتاری خرید عقیق را داشته باشیم.

یک کدام از ۴سنگ آشنا

متأسفانه در مرزو بوم ما آشنایی همگانی مردم از گونه های سنگ‌‌ها چندان مناسب وجود ندارد. شاید بتوان اذعان کرد که بیشتراز ۹۰درصد مردم فقط با ۴ دسته سنگ عقیق، فیروزه، زمرد و الماس آشنا میباشند. در‌این در بین عقیق اسم‌آشنا‌خیس از ۳نوع دیگر میباشد. شاید این زمینه ریشه در باورهای مذهبی ما دارااست چراکه عقیق جزو «سنگ‌های کریمه»؛ (سنگ‌های توصیه‌گردیده در اسلام و احادیث میباشد. احادیث) زیادی داریم که اهل ‌بیت (ع) به خاصیت معنوی، فرامادی و درمانگر عقیق اشاره کرده‌اند. حتی روایتی موجود هست که برای خداپرست علامت‌هایی قائل شده‌است و یکی‌از این آیه ها استعمال از انگشتر عقیق میباشد. ساخت متانت، تقویت خود باوری، غلبه بر انرژی‌های منفی و دفع فقر صرفا یک سری خواص از خواصی میباشد که برای این سنگ گفته میگردد. عقیق گونه های مختلفی دارااست. به عنوان مثال مدل سلیمانی آن یا این که باباقوری، طبق باورهای همگانی برای کسب اقتدار و دفع دیده‌جراحت موثر میباشد. حتی توده‌ای از خریداران و فروشندگان عقیق سلیمانی معتقدند که نگین انگشتر حضرت سلیمان (ع) هم از این دسته بوده و به همین ادله چنین نامی دارااست.

خصوصیت فیزیکی

عقیق از اقسام کوارتز میباشد که طبق جدول رنج‌‌شناسی کانی‌های معدنی موهس مشقت مساوی ۷ دارااست. فی مابین کانی‌‌ها الماس با مشقت ۱۰ بالا‌ترین جایگاه مشقت را دارااست و مقاوم‌‌ترین به‌شمار می‌رود و گرافیت (مغز قلم) هم رنج متساوی یک داراست. عقیق اصل با ۳درجه اختلاف نسبت به الماس، مشقت قابل قبولی دارااست. همین مشقت، یک کدام از شیوه های بها‌گذاری عقیق و تشخیص اصل از مدل بدل آن ‌میباشد. به عنوان مثال در‌حالتی که یک انگشتر عقیق‌ تصنعی داشته باشید و پارچه پشمی زبری را روی آن بمالید روی آن خش می‌‌افتد البته سطح عقیق اصل با این فعالیت جلای بیشتری پیدا می نماید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۹:۴۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)