دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

خاستگاه سنگ درمانی کجاست؟

در حقیقت منشا حساس سنگ درمانی  خرید انگشتر عقیق  مربوط به میهن چین است که در باز نگری کتاب ها تاریخی دنیا پس از اسلام ، کتابی تحت تیتر امپراطوری زردرنگ به نوشته یواخیم بارکها وزن جواب معمای بروز سنگ درمانی به خیر روشن می شود، کتابی که ویژه احوالات چنگیز مغول و فرزندانش و استعمال از اشکال درمانهای ارگانیک و حتی اتفاقی همچون خاصیت و روشهای به کار گیری از سنگها پرداخت گردیده است .

خاصیت
خارق العاده سنگ درمانی/ شفای سنگها از خرافات متداول تا حقایق دینی
سنگهایی که حرارت دادن آنان ، گذاشتنشان رو رمز و تلاوت گونه های ذکر های یگانه و یا قراردانشان روی موضع درد و چه بسا انجام ماساژ با آنها، وجه اشتراک اغلبشان به شمار می رود .

کتاب
ضابطه سنگ درمانی ندارد روشنک قدس، رییس دانش گاه طب سنتی کالج علوم طبابت کشور ایران با اشاره به عدم رده سنگ درمانی درطب سنتی تاکید کرد: علی رغم تصور اکثر اوقات افراد ، این خط مش خیر در کتاب قانون که مهمترین مبداء و منبع آموزه های طب سنتی کشور ایران و دنیا است ونه چه بسا به عنوان طب تکمیل کننده آن مطرح نشده میباشد .

او اظهار‌ : سنگ درمانی به علت بی ارتباطی کامل آن با طب سنتی در هیچ یک از کلینیک های ویژه این پزشکی وجود ندارد بلکه خاستگاه حساس آن مرزو بوم چین هست که در برخی از متن ها مرجع چینی اشاره هایی به آن گردیده ، البته علی رغم وجود مباحثی دارای ربط با آن در کتبی خاصی فقط می بضاعت و توان ذکر کرد که از نظر علمی و طب سنتی این درمان هیچ تعریف و جایگاهی ندارد .

گرچه از نظر دانش طبی و حتی طب سنتی ، جایگاهی برای خاصیت درمانی سنگها تعریف نشده البته این مسئله از لحاظ طب اسلامی که احادیث معصومین (ص) ، مهم ترین اساس این طب هستند، چه‌گونه می باشد؟ سوالی که بعضی از پژوهشگران دینی پاسخ قابل توجهی برای آن دارا هستند .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۴:۴۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)