دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

ماهیت سنگ‌های نجیب یا جواهرات

خرید انگشتر عقیق


گوهرها یا این که جواهرات، کانی‌های میباشند که بشر آنان‌را به علت دارا بودن زیبایی رنگ یا این که اثرات نوری یگانه به مراد تجمل و زینت به فعالیت می برد. برای به عمل بردن یک سنگ یا این که گوهر به طور جواهر، رنج معینی لازم میباشد. از نگاه گزینش بها و ارزش علاوه بر بها زیبایی، کمیابی آن نیز در حیث گرفته میگردد که ذیل اسم جواهر یا این که گوهر، متاع‌های آن راهی بازار می‌گردد.

یک گوهر، پیش از هر چیز می بایست دارنده جلا و زیبایی رنگ و یا این که یک جور بازی رنگ و یا این که به هر هم اکنون دارنده پدیده‌های نوری جذابی باشد. اینها عواملی میباشد که یک گوهر بایستی از وجود آن‌ها فایده‌ای داشته باشد. ولی همان گونه که اشاره شد این عامل ها تا حدی به ذوق و سلیقه اشخاص متعلق میباشد حتی می‌اقتدار خاطرنشان کرد که‌این دست اندرکاران در جامعه ها و نژادها و مقاطع وقتی گوناگون نیز تغییر‌و تحول می‌نماید. دومی عاملی که در یک گوهر بسیار ضروری میباشد، رنج آن میباشد که باخت و سائیدگی آن را کاهش میدهد. در صورتی سنگی دارنده زیبایی ویژه و عالی باشد حتی با مشقت نادر هم می‌اقتدار آن را به فعالیت پیروزی. به عبارت دیگر از لحاظ گزینش مشقت، مرز مشخصی نیست.

سومی دلیل، گزینش یک کانی تحت عنوان جواهر، کمیابی آن میباشد. گاه توقعات و قیمت جواهر، بسته به عرضه و تقاضای آن در بازار و جنبه‌های اقتصادی میباشد. این مساله را می‌قدرت در محدودیت نرخ‌گذاری و گزینش نرخ برای جواهراتی نظیر الماس، زمرد و حتی سنگ‌های سنتزی مشاهده نمود که به اجرا در میاید. از این رو بایستی اظهار کرد که نمی‌اقتدار تعریفی بدون نقص و اثبات برای جواهرات بخشید.

در‌حالتی که کتاب ها دیرین را که در زمینه ی جواهرات تألیف شده‌است مطالعه کنیم خوا هیم روءیت کرد از جواهراتی ذکر شده گردیده که امروزه هیچ‌کس اطلاع دقیقی از آن ندارد و گشوده در صورتیکه کتاب‌های مدرن را در رابطه سنگ‌های قیمتی بخوانیم خوا‌هیم رویت کرد که در آن‌ها نیز اسامی موجود هست که در متن‌ها قدیم به هیچ عنوانً وجود فرنگی نداشته میباشد پس شایسته ترین و مطمئن‌ترین ‌پاسخ برای این سؤال که سنگ نجیب یا این که گوهر چه می‌باشد؟ این میباشد که به سنگ‌های قیمتی که در یک برهه زمانی هنگامی در بازار کانی‌ها خرید و فروش می گردند جواهر میگوییم.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۸:۰۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)