دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

نات مهم در هنگام خرید انگشتر عقیق و فیروزه

خرید انگشتر عقیق


نکات مهم در خرید: فیروزه نیشابور شایسته ترین و دارای شهرت ترین نوع این سنگ می‌باشد البته فیروزه مصر و ایالات متحده و ... هم به وفور در بازار وجود دارا هستند. برای تشخیص فیروزه نیشابور از باقی فیروزه ها دقت فرمایید که رنگ فیروزه نیشابور ملایم خیس از باقی فیروزه هاست. ض1من این که فیروزه نیشابور معمولا هیچ گاه آبی رنگ یک پارچه وجود ندارد و ترکیبات معدنی نقش های مختلفی روی سنگ ساخته اند. در رخ یک دست بودن سنگ، بها آن راز به فلک می‌زند.

طریق محافظت: رنگ فیروزه هنگام خرید آبی رنگ ملایم و پر‌نور میباشد ولی بسته به مدل حفظ صاحبش ممکن هست تغییر و تحول رنگ دهد. در شرایطی که سنگ فیروزه با چربی و مواد شستشو واکنش داشته باشد به سمت سبز تغییر تحول رنگ می‌دهد و مدتی بعداز تغییر تحول رنگ، خواصش کاملا از فی مابین می رود و به اصطلاح می میرد. ولی در‌حالتی که همین سنگ از چربی و ماده شوینده به دور و به صورت تر و تمیز با آب در رابطه باشد رنگ آبیش پر رنگ خیس میگردد و در زمان یک مدت یک تا سه ساله با ثبت شدن دائمی رنگ آبی رنگ آن ارزشش یک سری برابر میگردد.
خاصیت: فیروزه و مشتقاتش خاصیت دارویی متعددی دارا هستند و با اعتنا به خصوصیت مغناطیسی اش روی قلب، دیده ها و کبد تاثیر مثبت داراست. به عنوان مثال فیروزه با منظم کردن گردش خون به سعی قلب یاری می نماید یا این که طوطیا فیروزه دیده ها را تقویت می‌نماید.

عقیق

در مشت مذهبی ها

رنگ: سرخ، زرد رنگ، سپید و ...

نکات مهم در خرید: برای این که سنگ های شبیه به نام عقیق به شما فروخته نشود، یادتان باشد که عقیق با حریق سوزانده نمیشود و روی شیشه خط می اندازد. در ضمن نگین عقیق در مقابل روشنایی اشکالی همچون حباب یا این که کندوی زنبور از خویش نشان میدهد و شی نوک تیز روی انگشتر عقیق اثری ندارد.

عقیق یمانی یا این که عقیق یمن گران ترین جور عقیق هست البته صرفا فروشندگان کارآزموده بضاعت تشخیص عقیق یمن از باقی عقیق ها را دارا‌هستند. به خیال همین خیلی از وقت ها فروشنده های متفاوت درباره‌ی مبدأ یک سنگ ایده ها مختلفی دارا هستند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۰:۴۹ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)