دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

خواص یاقوت کبود

خرید انگشتر عقیق


یاقوت کبود آبی اصل، وابسته به کشمیر بوده و شاید نتوان یکی‌از آن‌ها‌را به‌طور بی واسطه از آن ناحیه به دست آورد. برندهای دوست داستنی جانور در بازار اکثر وقت ها دارنده کیفیت ذیل‌خیس می باشند. به‌علاوه سنگ یاقوت اصل کشمیری یکی‌از گران‌ بها ترین سنگ‌های دنیا به حساب میآید.

یاقوت کبود آبی‌رنگ برای انگشت میانه اشخاص مورداستفاده قرار می گیرد

اگرچه این عمل ضروری وجود ندارد، ولی یاقوت کبود آبی رنگ معمولاً برای انگشت میانه اشخاص مورداستفاده قرار میگیرد. استدلال این عمل باورهای ستاره‌شناسی می باشد که به کار گیری از یاقوت کبود آبی‌رنگ در انگشت میانه را برای شخص، پرمنفعت می داند. بااین‌درحال حاضر گزینش آخری با شماست.

به هنگام خرید یاقوت کبود آبی رنگ به چهار نکته دقت نمایید

بها یک یاقوت کبود آبی رنگ اصل بسیار گران بوده و اکثری از سنگ فروشان دسته تقلبی و یا این که نادر کیفیت آن را در چنگ شما قرار می دهند.

هنگام خرید یاقوت کبود آبی‌رنگ بدین مورد ها توجه داشته باشید:

رنگ
وضوح
برش
وزن (قیراط)

اگرچه یاقوت کبود در رنگ‌های متعدد موجود هست، البته ارزشمندترین آن رنگ آبی رنگ هست. وضوح نیز به ترازو شفافیت و عبور فروغ از یاقوت اشاره دارااست.

درباره با برش سنگ، اعتنا داشته باشید که یاقوت به شایسته ترین نحو برش خورده باشد. برش درست سنگ رجوع فروغ را ارتقا میدهد. بها یاقوت کبود آبی بستگی به وزن آن داشته و سنگ‌های ۲، ۳ و ۴ قیراطی دارنده ارزش‌های بالایی میباشند.

علاوه براین، در بازار، یاقوت‌های تقلبی نیز موجود هست که شبیه یاقوت‌های اصل میباشند. در هنگام خرید مطمئن گردید که پول یک سنگ اصل را بابت یک سنگ تقلبی پرداخت نمیکنید.

این سنگ با طلا و جواهرات و یا این که نقره به کارگیری می گردد

یاقوت کبود آبی‌رنگ بایستی با انگشترهای طلا جواهرات و یا این که نقره مورداستفاده قرار بگیرد. کوچک‌ترین اندازه‌ی این سنگ ۲ قیراط بوده و سنگ ۵ قیراطی به‌تیتر اندازه‌ی ایده‌آل شناخته میگردد.
سنگ های زینتی
استعمال از طلا و جواهرات در کنار یاقوت کبود آبی‌رنگ به‌تیتر شایسته ترین ادغام شناخته میشود، چون هر دو ماده یکدیگر را از لحاظ بها زیباشناختی و اهمیت، پشتیبانی می‌نمایند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۵:۰۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)