دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

چگونگی تشکیل عقیق

خرید انگشتر عقیق


عقیق در فیض جریانهای آب در سنگهای سیلیسی یا این که سنگهای سیلیکات دار و یا این که در سود بلند شدن گازهای اسید از داخل زمین تولید می گردد و در خلال سنگهای دیگر بوجود میاید. مخصوصاً میان سنگهای آذرین سطحی که ساختمان سماکی داراست.

عقیق در رنگ های متنوع

اشکال سنگ عقیق موجود است که بیش تر ما با گونه های قهوه‌ای مایل به قرمز رنگ یا این که نهایتا مشکی آن آشنا هستیم، درحالی‌که عقیق جزو متنوع‌ترین سنگ‌های زینتی به‌شمار می‌رود. عقیق‌ آبی رنگ، قهوه‌ای، عده‌ای، سلیمانی، سبز و سرخ از اشکال عقیق میباشند. عقیق زرد رنگ هم یک کدام از رایج‌ترین گونه های عقیق دربین ما اهل ایران‌هاست که با تیتر شرف‌الشمس معامله می‌گردد، درحالی‌که‌این اسم دعای حک گردیده روی آن می باشد خیر خویش عقیق. این دسته عقیق معادن فراوانی داراست به همین ادله چندان گرانقیمت وجود ندارد.

خرید انگشتر نقره مردانه با نگین عقیق زرد رنگ حکاکی گردیده Rg-n239 - موضوع مشکی
انگشتر نقره مردانه با نگین عقیق زرد رنگ حکاکی گردیده Rg-n239


انگشتر مردانه نقره با سنگ عقیق رنگ زرد Rg-n202- روی چوب
انگشتر مردانه نقره با سنگ عقیق زردرنگ Rg-n202
طرز تشخیص عقیق اصل از تقلبی

تشخیص عقیق اصل فعالیت چندان معمولی ای وجود ندارد و نیاز به تجربه و مهارت بالا داراست. عقیق اصل رگه‌های نقطه‌ای، سوزنی، ابری و مالامال مانند داراست. حتی ممکن می‌باشد این رگه‌ها از رنگ دیگری هم باشد. رگه‌های ساخت‌گردیده در عقیق‌های تصنعی ساختگی بوده و مثل رگه‌های معدنی، طبیعی و دلنشین وجود ندارد. از در بین دو عقیق معادل ، عقیق سنگین خیس ، عقیق اصل هست چراکه عقیق اصل چگالی بالایی داراست و در سود وزن بیشتری را نسبت به مثال های شبیه خویش دارااست. از طرفی در صورتی‌که سنگ عقیق را بر روی سنگ و یا این که سطحی که مشقت آن کمتر از ۷ می‌باشد بکشید بایستی بر روی آن ساخت خراش نماید و به سادگی بر روی آن خط نمیوفتد. در شرایطی‌که انگشتری یا این که گردنبندی خریده‌اید که نگین آن با یک ضربه کوچک خش برداشته، متأسفانه احتمال تقلبی‌بودن آن زیاد میباشد. عقیق اصل طبیعت ضد‌و‌نقیض با فصل داراست؛ فصل‌تابستان خنک و فصل‌زمستان گرم می باشد، اگر گونه صنعتی آن متناسب با تغییرات دما تغییر و تحول می نماید. عقیق قرمز‌رنگ دوست داران بخش اعظمی داراست و مثال طبیعی آن کمتر از سایر اشکال آن میباشد.

اضافه بخوانید


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۲:۱۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)