دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

ویژگی فیزیکی سنگ عقیق


عقیق از اقسام کوارتز میباشد که طبق جدول رنج‌‌شناسی کانی‌های معدنی موهس رنج مساوی ۷ دارد . فی مابین کانی‌‌ها الماس با مشقت ۱۰ بالا‌ترین جایگاه مشقت را داراست و مقاوم‌‌ترین به‌شمار می رود و گرافیت (مغز خودکار) هم رنج هم اندازه یک دارااست . عقیق اصل با ۳درجه اختلاف نسبت به الماس، رنج قابل قبولی دارااست . همین مشقت، یک عدد شیوه های ارزش‌گذاری عقیق و تشخیص اصل از جور بدل آن ‌می‌باشد . به تیتر نمونه در حالتی‌که یک انگشتر عقیق‌ تصنعی و مصنوعی و مصنوعی داشته باشید و پارچه پشمی زبری را روی آن بمالید روی آن خش می‌‌افتد ولی مرحله عقیق اصل با این عمل جلای بیشتری پیدا می نماید . خرید انگشتر عقیق

 

تنوع
رنگی عقیق


عقیق انواع مختلفی داراست که بیش خیس ما با انواع قهوه‌ای مایل به قرمز رنگ یا این که نهایتا مشکی آن آشنا هستیم، درحالی‌که عقیق جزو متنوع‌ترین سنگ‌های زینتی به‌شمار می‌رود . عقیق‌ آبی‌رنگ، قهوه‌ای، عده‌ای، سلیمانی، سبز و سرخ از مدل های عقیق میباشند . عقیق زردرنگ هم یک کدام از رایج‌ترین دسته های عقیق فی مابین ما اهل ایران‌هاست که با تیتر شرف‌الشمس بخشید و ستد می‌گردد، درحالی‌که‌این نام دعای حک گردیده روی آن می باشد نیکی خویش عقیق . این مدل عقیق معادن فراوانی دارد به همین ادله چندان گرانقیمت وجود ندارد . یک سنگ یک‌در ۲سانتی‌متری عقیق رنگ زردرنگ از ۵ تا ۱۵هزار تومان به فروش می رسد . حک کردن دعای شرف‌الشمس هم بسته به سنگفروشی که به آن مراجعه می‌‌فرمایید از ۵تا ۲۵هزار تومان هزینه می‌‌پیروزی . عقیق سبز و آبی رنگ نیز از گونه های دیگر عقیق هستند که ممکن میباشد بعضا اندیشه کنند با زمرد و فیروزه نادرست گرفته میگردد . عقیق آبی‌رنگ رنگ حالتی بلورین دارااست ولی بافت فیروزه دقیقا جمع‌سنگی و کدر میباشد . فیروزه پس از تراش و صیقل معمولا پاره ای جلا می‌‌گیرد ولی باز هم بلورین و روشن وجود ندارد . عقیق سبز نیز به میزان زمرد براق وجود ندارد و بافت مولکولی آن معمولی‌‌خیس از زمرد می باشد .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۸:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خواص سنگ عقیق بلولیس Bluelace Agate :

عقیق که چالسدونی هم می‌باشد در اشکال مختلفی وجود داراست . هیچ سنگی نظیر عقیق بطور ارگانیک رنگ آمیزی خلاقانه و نوار دار ندارد، بطوریکه چالسدونی کوآرتز با لایه های متحدالمرکز با انواعی از رنگها و بافتها صورت می گیرد . هر سنگ عقیق منفرد، با لبریز کردن یک حفره در سنگ صاحب خانه  خرید انگشتر عقیق صورت می گیرد . در سود عقیق همیشه به صورت برآمدگی گرد با گونه ای از دوایر متحدالمرکز مانند رینگ های یک تنه درخت، یافت می شود . گاهی این مدل ها شبیه دیده و گاهی با دالبری های فانتزی یا این که چه بسا منظره هایی مشابه درختان لبریز (عقیق شجر) شاخه می باشند .

در مدت باستان، عقیق بعنوان حرز منزلت والایی داشته است . چه بسا گفته می شود تشنگی را فرو نشانده و از بروز تب دوری می نماید . افسانه هایی می‌باشد که می گوید جادوگران پارسی از آن برای تغییر جهت طوفان به کار گیری می کرده اند .

تیم پر اسم و رسم سه هزار کاسه عقیق که توسط میترادیتس، پادشاه پونتوس توده آوری شده، نشان دهنده عشق و اشتیاقی هست که در قبل به عقیق ابراز می داشته اند . کاسه های عقیق در دوران امپراطوری بیزانس هم کماکان مشهورند . توده آوری کاسه های عقیق در مقطع رنسانس در میان خانواده های سلطنتی اروپایی رواج داشته و موزه های زیادی در اروپا مانند لوور، مثال های بی نظیری از آن را به سناریو نهاده اند .

گفته می شود عقیق در تقویت قوه فهم و فعالسازی قوه چک و تولید تعادل دربین حالتهای فیزیکی، عاطفی، خیالی و روحی نقش داراست . خشم را کاهش و حسن نیت را افزایش می بخشد .

عقیق در فهم و شعور راستی و پذیرفتن حالت کمک کرده و شفاده عاطفی قدرتمندی میباشد . خاطر و تمرکز را تقویت کرده و استقامت بدنی و صداقت را ارتقاء می دهد .

مانع بی خوابی شده و خوابهای خوش را تضمین می کند . شجاعت شخص را تقویت و از وی در برابر خطرات محافظت می نماید . تأثیری آرام بخش داراست و ادراک و شهود و تمرکز را تقویت کرده و به بسط و ارتقا استعداد تحلیلی فرد امداد می نماید .

عقیقها از دیرین ترین سنگهای خوش شانسی و شفادهی بوده اند . بطور کلی عقیق دارنده آن را توانمند می سازد تا دوست حقیقی را از دوست نما تشخیص دهد . عقیق در تغییر‌و تحول جهت طوفان و رعد و برق، محافظت کودک ها از خطر بخصوص در سقوط از ارتفاع و نیز رونق در زندگی، نقش داراست .

عقیق به معالجه اختلالات پانکراس و بهبود گردش خون یاری می کند . سنگ متعادل کننده و منزه کننده میباشد که ترک میان مغز و قلب را لبریز می کند .

اشکال بیشمار عقیق که به نوع ای نامفهوم توسط رنگ و طرح از نیز قابل تشخیصند در انواع متفاوت جادوگری استعمال می شوند . با این که اشکال متعدد عقیق ممکن می باشد به حافظه خصوصیات بالا استعمال شوند، هر کدام انرژیهای سنتی دارا هستند .

عقیق، بطور کلی سنگ ساختمان بلند جوزا میباشد و نیروی عزم را تقویت می نماید .

این سنگ موقعیتهای دشوار ارتباطی را در زمانهای مشقت بار تسهیل کرده و بضاعت سخن در عده و گفتگویی قابل انعطاف را تقویت می کند . سنگی الهام بخش است که به همسویی داخلی یاری می کند و برای انجام شعبده به کارگیری می گردیده می‌باشد . همانگونه که در موضوع همگی گونه های عقیق صحت می کند، این سنگ هم سنگی حفاظتی است . به معالجه آرتریت، سردرد، مسایل گوارشی، رشد و استخوانها امداد می کند .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ماهیت سنگ‌های نجیب یا جواهرات

خرید انگشتر عقیق


گوهرها یا این که جواهرات، کانی‌های میباشند که بشر آنان‌را به علت دارا بودن زیبایی رنگ یا این که اثرات نوری یگانه به مراد تجمل و زینت به فعالیت می برد. برای به عمل بردن یک سنگ یا این که گوهر به طور جواهر، رنج معینی لازم میباشد. از نگاه گزینش بها و ارزش علاوه بر بها زیبایی، کمیابی آن نیز در حیث گرفته میگردد که ذیل اسم جواهر یا این که گوهر، متاع‌های آن راهی بازار می‌گردد.

یک گوهر، پیش از هر چیز می بایست دارنده جلا و زیبایی رنگ و یا این که یک جور بازی رنگ و یا این که به هر هم اکنون دارنده پدیده‌های نوری جذابی باشد. اینها عواملی میباشد که یک گوهر بایستی از وجود آن‌ها فایده‌ای داشته باشد. ولی همان گونه که اشاره شد این عامل ها تا حدی به ذوق و سلیقه اشخاص متعلق میباشد حتی می‌اقتدار خاطرنشان کرد که‌این دست اندرکاران در جامعه ها و نژادها و مقاطع وقتی گوناگون نیز تغییر‌و تحول می‌نماید. دومی عاملی که در یک گوهر بسیار ضروری میباشد، رنج آن میباشد که باخت و سائیدگی آن را کاهش میدهد. در صورتی سنگی دارنده زیبایی ویژه و عالی باشد حتی با مشقت نادر هم می‌اقتدار آن را به فعالیت پیروزی. به عبارت دیگر از لحاظ گزینش مشقت، مرز مشخصی نیست.

سومی دلیل، گزینش یک کانی تحت عنوان جواهر، کمیابی آن میباشد. گاه توقعات و قیمت جواهر، بسته به عرضه و تقاضای آن در بازار و جنبه‌های اقتصادی میباشد. این مساله را می‌قدرت در محدودیت نرخ‌گذاری و گزینش نرخ برای جواهراتی نظیر الماس، زمرد و حتی سنگ‌های سنتزی مشاهده نمود که به اجرا در میاید. از این رو بایستی اظهار کرد که نمی‌اقتدار تعریفی بدون نقص و اثبات برای جواهرات بخشید.

در‌حالتی که کتاب ها دیرین را که در زمینه ی جواهرات تألیف شده‌است مطالعه کنیم خوا هیم روءیت کرد از جواهراتی ذکر شده گردیده که امروزه هیچ‌کس اطلاع دقیقی از آن ندارد و گشوده در صورتیکه کتاب‌های مدرن را در رابطه سنگ‌های قیمتی بخوانیم خوا‌هیم رویت کرد که در آن‌ها نیز اسامی موجود هست که در متن‌ها قدیم به هیچ عنوانً وجود فرنگی نداشته میباشد پس شایسته ترین و مطمئن‌ترین ‌پاسخ برای این سؤال که سنگ نجیب یا این که گوهر چه می‌باشد؟ این میباشد که به سنگ‌های قیمتی که در یک برهه زمانی هنگامی در بازار کانی‌ها خرید و فروش می گردند جواهر میگوییم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۸:۰۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاریخچه سنگ عقیق

خرید انگشتر عقیق


قرنها سنگ عقیق تحت عنوان گوهری با ارزش و سنگی برای استعمال در جواهرات یا این که مجسمه های هنری کوچک بود. خاصیت سنگ عقیق نیز از دید طلسم و جادوگری نیز از مواقعی بود که دقت آدم از گزاره ایرانیان باستان را به خویش جلب می‌کرد.
اسم آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزیره سیسیل ایتالیا مشتق شده‌است. احتمالا از بستر این رودخانه در روزگار قدیم قلوه سنگ های عقیق بدست می آمده میباشد. فیلسوف یونانی به اسم تئوفراستوس‌ (Theophrastus) این گوهر را وقتی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، و آن را عقیق (Agate) نامگذاری نمود.

پیاله ها و ظروف درست شده از کالا اشکال سنگ عقیق در حین امپراتوری بیزانس (روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار دوستداشتنی بودند، گردآوری این پیاله ها دربین خانواده های اشرافی اروپا در زمان رنسانس متداول گردیده بود و که امروزه در بخش اعظمی از موزه ها نظیر لوور فرانسه به اکران نهاده گردیده اند.
صرفا در یک گروه بیشتراز سه هزار ظرف از متاع این گوهر که بوسیله مهرداد ، سلطان پونتوس اندوخته شده‌است؛ تحت عنوان مثال ای از این میباشد که به چه شکل در قبل این جواهر نصفه قیمتی گزینه دقت قرار می گرفت.

او‌لین اشاره به جلا و تراش سنگ عقیق در سال ۱۵۴۸ میلادی در متن ها تاریخی به چشم می خورد با این درحال حاضر رسما تراش نگین های جواهری این سنگ از اولِ قرن شانزدهم در شهری از آلمان مقدمه شد. امروزه ایدار-اوبراشتاین Idar-Oberstein آلمان از شایسته ترین مرکز ها کنده کاری این گوهر در عالم شناخته شده‌است، روزمره طیف عظیمی از دیگر سنگهای قیمتی از سراسر دنیا نیز جهت تراش کاری و حکاکی وارد ایدار می‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۲۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

جنس انگشتر

خرید انگشتر عقیق


در خرید انگشتر دقت به محصول انگشتر بسیار مهم میباشد. در دنیای زیورالات از فلزات مختلفی برای تولید و پباده سازی به کار گیری می‌شود که هریک نقاط قوت و ضعف یگانه به خویش را دارااست. از گزاره مشهور ترین فلزات که در تولید انگشتر از آن به کار گیری می شود می‌تواند به طلا جواهرات و نقره و استیل اشاره نمود که هر یک در مقام قیمتی خویش دوست داران متعددی نیز دارا هستند.

انگشتر طلا جواهرات:
انگشتر طلا و جواهرات معمولا از بها بالایی برخوردار است و علاوه بر درخشش و زیبایی بها دنیوی متعددی نیز داراست و معمولا به علاوه بر وسیله زیبایی و درخشش ، وسیله ای برای سپرده گذاری نیز به حساب آورده می شود. فلز طلای به عمل رفته در زیورآلات از خلوص مختلفی شامل است که می‌توانید در نوشته‌علمی ذیل مطالب بیشتری را در خصوص آن بخوانید.

شناخت با فلز طلا جواهرات در دنیای زیورآلات
انگشتر نقره:
انگشتر های نقره علاوه بر زیبایی و درخشندگی و دوام بالا از ارزش نسبتا قابل قبولی نیز برخوردار می باشند که سبب ساز می گردد انگشتر نقره به یک کادو مطلوب تبدیل شود. فلز نقره به فعالیت رفته در زیورآلات نیز از خلوص متفاوتی برخوردار میباشند که معروفترین و دوستداشتنی ترین خلوص نقره 925 میباشد. انگشتر نقره هم برای آقایان و هم برای خانم ها ساخته میگردد و صورت و طرح های بسیار زیبایی را در بر می‌گیرد.

شناخت با فلز نقره در دنیای زیورآلات


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۴:۲۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

اندازه گیری مناسب انگشتر برای خرید:

خرید انگشتر عقیق


انگشتر فیروزه:

رسول خداوند (ص) پیرامون برکات به کار گیری از سنگ فیروزه هنگام عبادت فرموده اند که خدا متعال دستانی که در آن انگشتر فیروزه باشد را محروم بر نمی گرداند.

انگشتر فیروزه خواص این را دارااست که به دیده نور و روشنایی دوچندان می‌بخشد. و برای معالجه اشخاصی که صاحب و مالک فرزند نمیشوند پیشنهاد شده‌است.

سنگ عقیق:

گونه زنانه انگشتر عقیق زردرنگ میان خانم ها بسیار گزینه اعتنا قرار گرفته هست و آن را به انگشتر شرف الشمس میشناسند.

از پاراگراف خاصیت این سنگ ارتقا رزق و روزی تا حدی که شخص هیچوقت حاجتمند نمی‌شود و رفع دیده آسیب می باشد. هر رکعت نماز شخصی که سنگ عقیق به دست داشته باشد هم اندازه هزار رکعت میباشد.

یک کدام از آداب زیارت امام رضا(ع) به وسیله گفته ها امام هادی(ع)، استعمال از سنگ عقیق زرد رنگ می باشد که بر روی آن ذکر " ماشاءالله لاقوه الا بالله استغفرالله" حک گردیده باشد.

سنگ یاقوت:

از فضیلت مهم سنگ یاقوت این میباشد که معبود متعال در سوره ی الرحمن بدان اشاره کرده است. و از نمادهای شرافت زاهد به شمار می رود تا حدی که خداترس را بین مردم با شکوه جلوه میدهد. و طبق فرمایش فرستاده معبود(ص) به امام حسین نگاه به سنگ یاقوت، به نورانیت رخ می‌افزاید.


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۷:۰۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

3 فلز برتر مورد استفاده در انگشتر ها

خرید انگشتر عقیق


3. طلا جواهرات
در میان فلزات آیتم به کارگیری در ساخت انگشتر ، طلا جواهرات جایگاه ویژه ای دارد.

انگشترهای طلا و جواهرات ترکیبی از طلا و فلزات دیگری مانند نقره ، مس ، نیکل و روی می باشند.

هرچه نسبت طلا در فلز آخرین بیش تر باشد ، بدون شکً بها بیشتری نیز خواهد داشت.

به عنوان مثال طلای 24 عیارارزش بیشتری از طلای 18 عیار دارد.

طلای زرد آلیاژی از طلا جواهرات خالص ، نقره و مس یا روی می باشد.

طلای سفید آلیاژ فلزات خالص طلا و فلزهای سفید مانند نیکل ، نقره و پالادیوم است.

امروزه از نیکل در آلیاژهای طلا استعمال نمی شود زیرا بخش اعظمی از افراد به آن حساسیت دارا‌هستند.

طلای گل رز، آلیاژ طلای خالص و نسبت زیادی از مس است.

 

4. فلزات اساس
فلزات اساس شامل آهن ، نیکل ، مس ، برنج و تیتانیوم می‌باشند.

این فلزات به وفور دیده میگردند و می توانند به راحتی اکسید شوند.

5. پلاتین
پلاتین نادرترین و گرانترین فلز است و بسیار بادوام میباشد و هیچوقت لکه دار نمیشود.

پلاتین خالص در 3،216.2 مرتبه فارنهایت ذوب میگردد.

پلاتین اکثر اوقات با مس و کبالت آلیاژ میگردد تا جلوه ای مختلف به آن ببخشد.

به علاوه جفت کردن آن با سایر فلزات منجر دوام بیش تر آن میشود.

در صورتی در‌پی سایر فلزات “گروه پلاتین” می‌باشید ، روتنیم ، رودیوم ، پالادیوم ، اسمیوم و ایریدیم را باز‌نگری فرمایید.


انگشتر استیل جان دار در جواهری بینا
6. تیتانیوم
تیتانیوم، طاقت فرسا ترین فلز طبیعی میباشد که برای انسان شناخته شده است.

علاوه بر مقاومت این فلز در عوض خراش ، وزن سبکی نیز دارد.

تیتانیوم کاملاً ضد حساسیت است ، که سبب ساز می‌گردد آن را برای انگشتر دوست داستنی کند.

نکته منفی این فلز در ساخت انگشتر این می‌باشد که در حالتی که انگشتان دست به مرور زمان اندازه شان

تغییر‌و تحول کنند ، تیتانیوم قابلیت و امکان تغییر سایز را ندارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

نات مهم در هنگام خرید انگشتر عقیق و فیروزه

خرید انگشتر عقیق


نکات مهم در خرید: فیروزه نیشابور شایسته ترین و دارای شهرت ترین نوع این سنگ می‌باشد البته فیروزه مصر و ایالات متحده و ... هم به وفور در بازار وجود دارا هستند. برای تشخیص فیروزه نیشابور از باقی فیروزه ها دقت فرمایید که رنگ فیروزه نیشابور ملایم خیس از باقی فیروزه هاست. ض1من این که فیروزه نیشابور معمولا هیچ گاه آبی رنگ یک پارچه وجود ندارد و ترکیبات معدنی نقش های مختلفی روی سنگ ساخته اند. در رخ یک دست بودن سنگ، بها آن راز به فلک می‌زند.

طریق محافظت: رنگ فیروزه هنگام خرید آبی رنگ ملایم و پر‌نور میباشد ولی بسته به مدل حفظ صاحبش ممکن هست تغییر و تحول رنگ دهد. در شرایطی که سنگ فیروزه با چربی و مواد شستشو واکنش داشته باشد به سمت سبز تغییر تحول رنگ می‌دهد و مدتی بعداز تغییر تحول رنگ، خواصش کاملا از فی مابین می رود و به اصطلاح می میرد. ولی در‌حالتی که همین سنگ از چربی و ماده شوینده به دور و به صورت تر و تمیز با آب در رابطه باشد رنگ آبیش پر رنگ خیس میگردد و در زمان یک مدت یک تا سه ساله با ثبت شدن دائمی رنگ آبی رنگ آن ارزشش یک سری برابر میگردد.
خاصیت: فیروزه و مشتقاتش خاصیت دارویی متعددی دارا هستند و با اعتنا به خصوصیت مغناطیسی اش روی قلب، دیده ها و کبد تاثیر مثبت داراست. به عنوان مثال فیروزه با منظم کردن گردش خون به سعی قلب یاری می نماید یا این که طوطیا فیروزه دیده ها را تقویت می‌نماید.

عقیق

در مشت مذهبی ها

رنگ: سرخ، زرد رنگ، سپید و ...

نکات مهم در خرید: برای این که سنگ های شبیه به نام عقیق به شما فروخته نشود، یادتان باشد که عقیق با حریق سوزانده نمیشود و روی شیشه خط می اندازد. در ضمن نگین عقیق در مقابل روشنایی اشکالی همچون حباب یا این که کندوی زنبور از خویش نشان میدهد و شی نوک تیز روی انگشتر عقیق اثری ندارد.

عقیق یمانی یا این که عقیق یمن گران ترین جور عقیق هست البته صرفا فروشندگان کارآزموده بضاعت تشخیص عقیق یمن از باقی عقیق ها را دارا‌هستند. به خیال همین خیلی از وقت ها فروشنده های متفاوت درباره‌ی مبدأ یک سنگ ایده ها مختلفی دارا هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۰:۴۹ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

مراقب جواهرات با روکش صیقلی باشید

خرید انگشتر عقیق


برای انکه جواهرا شما رد معرض لوسیونف اسپری گیسو و بو و ادکلن شما نباشد، مدام در لحاظ داشته باشید موقع جامه پوشیدن، جواهرات، نهایی چیزی باشد که می‌پوشید و موقع در آوردن خرقه نیز آن ها اولی چیزی باشند که در میاورید.

برخلاف آن چیزی که گفته میگردد، هیچوقت برای شستن جواهرات و زیورآلات خویش از خمیر دندان به کار گیری نکنید. سایت های بیشماری میباشند که خمیر دندان را تحت عنوان شوینده ای خوب برای طلا معرف می نمایند. ولی صحت دارد که مواد ساینده و شوینده در خمیر دندان برای دندان شما بسیار مفیدند ولی به سطح جواهرات و فلزات قیمتی زخم می‌زنند.

مراقب جواهرات با روکش صیقلی باشید

گهگاه برای مراقبت درخشندگی و رنگ جواهرات روی آنها روکش رنگی یا این که صیقلی داده می‌شود . این روکش می‌تواند به آسانی بوسیله گرما، مواد شیمیایی و حلال، بخار و حتی اشعه ی تمیزکننده های اولتراسونیک، زخم ببیند. بدین ترتیب بهتر می باشد اطلاع داشته باشید که جواهرات شما روکش دارا هستند یا این که نه تا بتوانید بهتر از آن محافظت نمایید.


از پاک کننده های اولتراسونیک با اعتنا به کار گیری فرمایید

ممکن می باشد خودتان از بازار، پاک کننده اولتراسونیک جواهرات خریداری فرمایید یا این که جواهرات خویش را برای پاک کردن با دستگاه اولتراسونیک به سایرافراد بسپارید. در حیث داشته باشید که نظافت کردن جواهرات با این دستگاه مستلزم دقت بسیار ویزه هست و در غیر این چهره به جواهرات و زیورآلات شما زخم وارد می‌گردد. منزه کننده های اولتراسونیک نباید برای مورد ها تحت به فعالیت برده شوند:


• سنگ های قیمتی که دارنده شکاف می باشند و سوراخ آن‌ها با روغن، رزین و مواد شیشه ای لبریز شده‌است.
• جواهرات ارگانیک مانند مروارید، مرجان، عاج و کهربا
• جواهراتی که با مواد غیر مستمر منند وکس یا این که پلاستیک، روکش گردیده اند.
• جواهراتی که نسبت به گرما و تغییر و تحول دما شکننده می باشند

عقیق


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۳:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خروارها عقیق در پستوی خانه‌های روستایی خراسان جنوبی

خرید انگشتر عقیق


محبوبه ناطق: در‌این میهن بزرگ مناطقی وجود دارا هستند که ثروت‌های نهان خویش را به فراوانی و ارزانی به آدم‌ها عرضه کرده‌اند و کسی قدر نمی‌داند، آنچنان که بر پایه ی شنیده‌ها در روستاهایی در استان خراسان جنوبی، خروارها سنگ نصفه قیمتی مانند عقیق، کوارتز و... در دشت‌ها دور از هم میباشد.

مردمان این روستاها این سنگ‌ها را از دشت‌ها عده‌آوری می کنند و به آرزو دلالانی که سنگ‌ها را به ثمن بخس می خرند، می‌نشینند تا از این‌راه روزی به‌دست آورند.
از طبس که به سمت بیرجند می‌روی، چندین ده با این ویژگی ها وجود دارا هستند که کاربلدها، این روستاها را می شناسند و هر از گهگاه به سراغ آن‌ها میروند تا هر کیلو سنگ نصفه قیمتی را ۲ تا ۵ هزار تومان خریداری نمایند یعنی کمتر از نرخ یک انبان نمک.
گهگاه دست زمانه بر رمز صیادان سنگ‌ها، صیدهای درشت و قابل توجهی می‌اندازد تا پیداکننده را بسان اعجاز‌چشم‌ای سرمست از شعف نماید. خراسان جنوبی پاره ای نزدیک‌خیس به مرزهای استان سیستان و بلوچستان و سرزمین افغانستان بی نیاز‌خیس از سنگ‌های نصفه قیمتی می‌باشند و دست زمان، گاه لاجورد، زبرجد و لعل هم بر رمز پیداکننده‌ها میپاشد.
البته اضافه این سنگ‌ها در استان‌های دیگر، کارخانه‌های تراش سنگ‌های نصفه قیمتی را رونق میدهند تا موجب کارآفرینی در روستاهای محروم این استان شوند.


مانند ریگ کویر
ابوالفضل قنبری، یک سنگ‌تراش سنگ‌های نصفه قیمتی در استان خراسان جنوبی دراین باره به صمت میگوید: در خراسان جنوبی یک سری ده می باشند که می‌قدرت در دشت‌های آن به وفور عقیق عده‌آوری کرد. این سنگ‌ها روی زمین ریخته گردیده و کسی صاحب و مالک آن وجود ندارد، مانند سنگریزه‌های کویر.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۸:۲۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)