دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

پیشینه عقیق


تاریخچه جالب تاریخی سنگ عقیق Agate
در زمانه باستان، خاصیت عقیق بعنوان حرز مقام والایی داشته میباشد.

حتی گفته می شود تشنگی را فرو نشانده و از بروز تب دوری مینماید.
افسانه‌هایی می‌باشد که میگوید جادوگران پارسی از آن برای تغییر و تحول جهت گردباد استعمال می‌کرده‌اند.

تیم پر اسم و رسم سه هزار ظرف سنگ عقیق که به وسیله میترادیتس، شاه پونتوس عده‌آوری گردیده، نشان دهنده عشق و اشتیاقی میباشد که در قبل به سنگ عقیق ابراز می‌داشته‌اند.
خرید انگشتر عقیق در زمان امپراطوری بیزانس نیز همچنان مشهورند.
توده‌آوری ظرف‌های سنگ عقیق برای فایده‌مندی از خاصیت عقیق و زیبایی آن در زمان رنسانس فی مابین خانواده‌های سلطنتی اروپایی اشاعه داشته و موزه‌های متعددی در اروپا مانند موزه لوور، مثال‌های بی‌نظیری از آن را به اکران نهاده‌اند.

خاصیت عقیق سرخ Red Agate
خاصیت عقیق سرخ Red Agate
خصوصیت‌های یگانه سنگ عقیق Agate چه می باشد؟
گفته می گردد خاصیت عقیق در تقویت قوه شعور و فعالسازی قوه ارزیابی و ساخت تعادل در میان موقعیت‌های فیزیکی، عاطفی، خیالی و روحی نقش دارااست.

خشم را کاهش و حسن نیت را افزایش می بخشد.

سنگ عقیق در ادراک واقعیت و پذیرفتن وضعیت یاری کرده و شفاده عاطفی قدرتمندی میباشد.

از خاصیت عقیق این میباشد که خاطر و تمرکز را تقویت کرده و استقامت بدنی و صداقت را ارتقاء می دهد.

سنگ عقیق بازدارنده بی‌خوابی گردیده و خواب‌های خوش را تضمین میکند.

شجاعت فرد را تقویت و از وی در قبال مخاطرات نگهداری می کند.

از مهم ترین خاصیت عقیق که به طور همگانی می‌اقتدار برای تمامی سنگ‌های عقیق ذکر میباشد این میباشد که:
سنگ عقیق تأثیری آهسته بخش دارااست و فهم و شعور و شهود و تمرکز را تقویت کرده و به بسط و ارتقا استعداد تحلیلی شخص امداد میکند.

سنگ عقیق تأثیری آهسته بخش داراست و فهم و شعور و شهود و تمرکز را تقویت کرده و به توسعه و گسترش و ارتقاء استعداد تحلیلی شخص امداد میکند.

 


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۸:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

احادیث درباره سنگ عقیق


و همو در حدیث دیگری از امام باقر علیه السّلام نقل کرده میباشد که آن حضرت بعداز اسم بردن ازخرید انگشترعقیق زنانه و بیان اشکال گوناگون آن، در پایان گفتار مفصّلی، چنین فرمود: هر کس یکی از گونه های آن عقیق‌ها را به انگشت نماید و از پیروان آل محمّد صلوات اللَّه علیهم اجمعین نیز باشد، جز نیکی نبیند و خوبی و گشایش روزی و بی‌نیازی از مردم و ایمنی از تمام آسیب ها نصیبش گردد و همچنین مایه‌ی آسودگی از شرّ زمام‌دار بیدادگر و از هر کسی میباشد که بشر از وی می‌ترسد.[۱۶]

امان از مصیبت به حریق
زیاد قندی از حضرت موسی بن جعفر، از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از حسین بن علی علیه السّلام روایت کرده میباشد که فرمود: هنگامی که پروردگار، موسی بن عمران را آفرید و در طور سینا با وی حرف ذکر کرد، بر زمین نظری افکند و از نور و روشنایی روی خویش عقیق را آفرید، آن گاه فرمود: بحقّ خودم بر خویش لازم کردم که کسی را که (انگشتری) عقیق دست کند، به حریق مصیبت نکنم به شرط آن که علی علیه السّلام را دوست داشته باشد.[۱۷]

 

در پیشین هفت ستاره و سیاره در منظومه خورشیدی آیتم اعتنا آدم بوده اند. این سیارات و ستاره ها عبارتند از خورشید، ماه، مشتری، عطارد، زهره، زحل و مریخ که هریک بعنوان یک منشاء فروغ با شدت و رنگ منحصر به خویش شناخته میشدند. مثلا خورشید رنگ قرمز‌رنگ و گرم منتشر می نماید در حالیکه ماه نوری سرد و سپید از خویش می تابد. به همین ترتیب زحل روشنایی آبی رنگ، مریخ نور و روشنایی نارنجی رنگ و عطارد نوری سبز رنگ را از خویش منتشر می کنند. تمام این نورها در منظومه خورشیدی منتشر گردیده و فروغ و روشنایی سپید را تشکیل می دهند. به این ترتیب زمین ما بعنوان بخشی از منظومه شمسی تمام این رنگها را در قالب رنگ سپید که ترکیبی از هفت رنگ اساس میباشد اخذ می‌نماید.

اکنون می دانیم که نوروفروغ سپید خورشید از هفت رنگ تشکیل‌شده میباشد که با یک منشور قابل تجزیه و مشاهده میباشد. هفت رنگ قرمز رنگ، زردرنگ، سبز، آبی رنگ، بنفش، نیلی و نارنجی رنگ با ارتفاع موجها و فرکانسهای متفاوت دارنده اثرات خاصی بر تن آدم میباشند. بعضا از مورد ها اثرگذاری رنگها بر ذهن، روح و تن بشر بشرح پایین میباشد:

.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۵:۰۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

فواید فوق العاده سنگ عقیق


تاثیرات جسمانی: امداد به تهیه و ثبت کارایی کلیه دستگاه های تن، ارتقای گنجایش های احساساتی، کمک دادن دست دستگاه گردش خون، گوارش و کار های عصبی
تاثیرات احساساتی: رویش فطرت صلح و آشتی جو، کاهش تغییرات اخلاق و رفتار و خو، امداد به توسعه نیروی عزم قدرتمندتر
تاثیرات شیخ: باز کردن دروازه های وجودی شخص برای رابطه با طبیعت، امداد به شخص در یافتن و دارای تعهد ماند به والاترین انگیزه معاش، رها شدن از اتفاقات و انرژیهای منفی و مخرب تاثیر گذار وجود شخص

خاصیت سنگ عقیق از حیث ماورایی
این گوهر یکی سابق ترین سنگ های باستانی شفا بخش و شانس آور میباشد. به وسیله این سنگ شخص بضاعت و توان گزینش در میان عزیزان حقیقی و واقعی و دروغین را پیدا نماید. این سنگ یاد، تمرکز و استقامت شخص را ارتقاء می‌دهد. سنگ عقیق به “سنگ واقعیت گویی” نیز دارای شهرت میباشد و درصورتی که کسی در حظور این سنگ قرار داشته باشد زبانش به واقعیت می گشاید. این گوهر شجاعت را ارتقا میدهد.

خرید انگشتر عقیق سبزهمچنین این گوهر جادویی تاثیری ادب بخش در دوری از بی خوابی و به کار گیری از آن برای داشتن رویاهایی دلپذیر از سایر خاصیت سنگ عقیق هست. از نگاه فیزیکی جهت بهبود گردش خون، معالجه اختلالات پانکراس، تطهیر و ترمیم پل در بین قلب و ذهن شخص موءثر میباشد. عقیق های آتشین با سرزندگی عالم دنیوی به ارتعاش درمی آیند و ابزار های بی نظیری برای اشخاصی که به تجربه ای درونی – بدنی نیازمنداند است. دسته آتشین سنگ جوانی جاودانگی میباشد و رمانتیک از سرزندگی را برای تن درستی همگانی شخص به ارمغان می‌آورد.

عقیق سنگی حافظ در بلای طبیعی
خاصیت سنگ عقیق چه است؟در قسم قدیم جهت دوری از گردباد و رعد و برق، نگهداری کودک ها از خطر به ویژه در دوری از زمین افتادن هنگام بازی استعمال میشد. حتی ماجرا هایی هم موجود هست که به ما میگوید جادوگران اهل ایران از خاصیت سنگ عقیق برای انحراف گردباد های ناخواسته به کارگیری مینمایند.

در عهد و پیمان باستان از خاصیت سنگ عقیق خزه ای تحت عنوان طلسمی برای باغبان و کشاورزان جهت پرورش گیاهان، برای عامه تحت عنوان ارتقاء گنج، خوش اقبالی و ارتفاع قدمت نیز به کار گیری میشد. همینطور گفته میشد در صورتی کسی در مکانی این گوهر را بگذارد هیچ جادوگری نمی تواند در آن مکان وارد شود!

عقیق سنگی برای دیده آسیب
خاصیت سنگ عقیق چشمدر متن ها باستانی نقل شده که اشکال سنگ عقیق تحت عنوان یک طلسم یا این که جادوی رفع طلسم به شدت گران بها بوده و قوی به فرونشاندن عطش و نیز حفظ از تب می‌باشد. در وسط ده سال 1800 میلادی در آلمان، اکثری از طلسم های عقیق چشمی ذکر شده ساخته می‌شد و میان مردم دوست داستنی بود. باور بر این بود این دیده از صاحبش در مقابل شر حفظ میکند. این دستور اما در کشور ایران نیز بسیار اشاعه دارااست. اما از کریستال نمک نیزجهت دیده جراحت استعمال می گردد.

خاصیت سنگ عقیق تحت عنوان سنگ میلاد ماه
این گوهر نسبتاً برای همگی متولدین ماه های خورشیدی کاربرد داراست. ولی بیشتری تاثیر خویش را از حیث نجومی روی متولدین مهر ، مرداد، بهمن، دی و شهریور را دارااست و متولدین اینا ماه ها می‌توانند از انرژی جادوئی سنگ عقیق خویش فایده ببرند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۱:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاریخچه عقیق


تاریخچه سنگ عقیققرن ها خرید انگشترعقیق تحت عنوان گوهری باارزش و سنگی برای استعمال در جواهرات یا این که مجسمه های هنری کوچک بود. خاصیت سنگ عقیق نیز از لحاظ طلسم و جادوگری نیز از مواقعی بود که دقت انسان از گزاره ایرانیان باستان را به خویش جلب می‌کرد.
اسم آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزیره سیسیل ایتالیا مشتق شده‌است. احتمالا از بستر این رودخانه در زمان قدیم قلوه سنگ های عقیق بدست می آمده میباشد. فیلسوف یونانی به اسم تئوفراستوس‌ (Theophrastus) این گوهر را زمانی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، و آن را عقیق (Agate) نامگذاری نمود.

ظرف ها و ظروف تشکیل شده از مال اشکال سنگ عقیق در حین امپراتوری بیزانس (روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار دوستداشتنی بودند، گردآوری این ظرف ها میان خانواده های اشرافی اروپا در زمان رنسانس متداول گردیده بود و که امروزه در اکثری از موزه ها نظیر لوور فرانسه به اکران گذارده گردیده اند.
صرفا در یک تیم بیشتراز سه هزار پیاله از کالا این گوهر که به وسیله مهرداد ، سلطان پونتوس اندوخته شده‌است؛ تحت عنوان مثال ای از این میباشد که چه طور در قبلی این جواهر نصفه قیمتی آیتم اعتنا قرار می گرفت.

ظرف عقیقاولین اشاره به جلا و تراش سنگ عقیق در سال 1548 میلادی در متن‌ها تاریخی به چشم می‌خورد با این حالا رسما تراش نگین های جواهری این سنگ از اولِ قرن شانزدهم در شهری از آلمان ابتدا شد. امروزه ایدار-اوبراشتاین Idar-Oberstein آلمان از شایسته ترین مرکزها کنده کاری این گوهر در دنیا شناخته شده‌است، روزمره طیف عظیمی از دیگر سنگهای قیمتی از سراسر عالم نیز جهت تراش کاری و حکاکی وارد ایدار میشود.
قیمت سنگ عقیق در قسم قدیم بسیار بالا بود، اما اینک بها آن نسبتا نادر میباشد، به غیر از دسته آبی‌رنگ هلی یا این که جور سبز و معدود به اسم کریزوپراس دارنده قیمت بیشتری می‌باشند.

 


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۳:۱۴ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خصوصیت کاربردی سنگ عقیق


سنگ عقیق سبزهمچنین این گوهر جادویی تاثیری وقار بخش در پرهیز از بی خوابی و استعمال از آن برای داشتن رویاهایی دلپذیر از سایر خاصیت سنگ عقیق است. از نگاه فیزیکی جهت بهبود گردش خون، معالجه اختلالات پانکراس، پاک سازی و ترمیم پل در بین قلب و ذهن شخص موءثر میباشد. عقیق های آتشین با سرزندگی دنیا دنیوی به ارتعاش درمی آیند و ابزار های بی نظیری برای اشخاصی که به تجربه ای درونی – بدنی نیازمنداند هست. مدل آتشین سنگ جوانی جاودانگی میباشد و احساساتی از سرزندگی را برای تندستی همگانی شخص به ارمغان می‌آورد.

عقیق سنگی حفظ کننده در بلای طبیعی
خاصیت خرید انگشتر عقیق چه چیزی است؟در قول قدیم جهت خودداری از گردباد و رعد و برق، نگهداری خردسالان از خطر به ویژه در پرهیز از زمین افتادن هنگام بازی به کار گیری می‌شد. حتی ماجرا هایی هم موجود هست که به ما می‌گوید جادوگران اهل ایران از خاصیت سنگ عقیق برای انحراف گردباد های ناخواسته به کارگیری می‌کنند.

در قول باستان از خاصیت سنگ عقیق خزه ای تحت عنوان طلسمی برای باغبان و کشاورزان جهت پرورش گیاهان، برای عامه تحت عنوان ارتقاء گنج، خوش اقبالی و ارتفاع قدمت نیز به کارگیری میشد. همینطور گفته می‌شد در شرایطی که کسی در مکانی این گوهر را بگذارد هیچ جادوگری نمی تواند در آن مکان وارد شود!

عقیق سنگی برای دیده جراحت
خاصیت سنگ عقیق چشمدر متن ها باستانی بیان شده که گونه های سنگ عقیق تحت عنوان یک طلسم یا این که جادوی رفع طلسم به شدت با ارزش بوده و حاذق به فرونشاندن عطش و نیز مراقبت از تب است. در میانه ده سال 1800 میلادی در آلمان، بخش اعظمی از طلسم های عقیق چشمی ذکر شده ساخته می‌شد و در میان مردم دوستداشتنی بود. اعتقادوباور بر این بود این دیده از صاحبش در مقابل شر مراقبت می نماید. این فرمان اما در کشور‌ایران نیز بسیار اشاعه دارااست. اما از کریستال نمک نیزجهت دیده آسیب استعمال می‌گردد.

خاصیت سنگ عقیق تحت عنوان سنگ به دنیا آمدن ماه
این گوهر نسبتاً برای همگی متولدین ماه های خورشیدی کاربرد دارااست. اما بیشتری تاثیر خویش را از لحاظ نجومی روی متولدین مهر ، مرداد، بهمن، دی و شهریور را داراست و متولدین اینا ماه ها میتوانند از انرژی جادوئی سنگ عقیق خویش بهره ببرند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۸:۱۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خاصیت سنگ ها


 عقیق کبود :آنچه تابحال در رابطه خاصیت سنگ عقیق کبود نمیدانستید دیگر خاصیت عقیق کبود
 عقیق کبود :آنچه تابحال در رابطه خاصیت سنگ عقیق کبود نمیدانستید * اینجانب پاراگراف از خاصیت انگشتر و گردن آویز عقیق کبود برای متعالی شدن، شادابی و وقار روح بسیار اثرگذار است.
* از دیرباز، قبایل و ملل دیرین عالم، عقیق را سنگ مقدسی می می داند اند و آن را از خویش به دور نمی کرده اند، عقیق سنگی میباشد که آن را حرز و حمایت کننده بشر در مقابل بلایا و رویدادها به ویژه در نبرد ها می شمارند. انگشتر عقیق برای ارتقا درآمد و رونق کسب و عمل و آسوده شدن امور بسیار اثر گذار میباشد.
* انگشتر عقیق برای خودداری از خون ریزی های شدید، به ویژه برای زنان، بسیار موءثر میباشد.
* انگشتر عقیق برای تقویت نقاط متفاوت تن و برقراری تعادل و هماهنگی در آن‌ها بسیار موءثر میباشد.
* به کارگیری از انگشتر عقیق کبود و در کل دیگر عقیق ها اثرات فراوانی دارااست و علاوه بر زدودن انرژی های منفی از دور و اطراف و منجر پاک سازی هاله ای از انرژی های منفی می‌شود.
* انگشتر عقیق برای گران قدر، شادابی و وقار روح و همینطور بر طرف شدن اندوه و غصه و حزن های روحی بسیار اثرگذار میباشد.
* از سایر خاصیت انگشترعقیق زنانه کبود این میباشد که در مقابل نور و روشنایی اشکالی همانند حباب یا این که کندوی زنبور از خویش نمایان می نماید. خاصیت عقیق کبود برای تبارک، شادمانی و ادب روح و همچنین بر طرف شدن اندوه و غصه و اندوه های روحی بسیار مثمر ثمر هست. در قبل بخش اعظمی از ائمه اطهار (ع) از انگشتر عقیق به کارگیری می کرده اند و بر خاصیت و اهمیت انگشتر عقیق در گشایش روزی و دفع بلایا تاکید می کردند.


- عقیق کبود :آنچه تابحال در رابطه خاصیت سنگ عقیق کبود نمیدانستید محافظت و شارژ
مراقبت از عقیق بسیار بی آلایش میباشد. برای شارژ میتوانید آن را هفته ای یک توشه در آب روان بشویید و بعد به برهه زمانی کوتاه در مقابل اشعه خورشید قرار دهید


 عقیق کبود :آنچه تابحال در رابطه خاصیت سنگ عقیق کبود نمیدانستید سنگ به دنیاآمدن ماه
این گوهر نسبتاً برای کلیه متولدین ماه های خورشیدی به عمل برده می گردد. اما بیشتری تاثیر خویش را از لحاظ نجومی روی متولدین مهر ، مرداد، بهمن، دی و شهریور داراست و متولدین این ماه ها می‌توانند از انرژی فوق العاده سنگ عقیق خویش فایده ببرند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۵:۵۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

نحوه تشکیل عقیق


خرید انگشتر عقیق ها با آب های دربردارنده سیلیکا که از سوراخ ها و فضاهای خالی در سنگ های حریق فشانی نفوذ می‌نمایند، صورت می‌گیرند و در تمام سطح جهان متفرق اند. عقیق نسبتاً یک ماده متخلخل میباشد که به راحتی رنگ میگیرد و می اقتدار رنگ آن را تغییر و تحول یا این که ارتقا بخشید.

اضافه عقیق های نواری به صورت کلوخه های کوچک (nodules)، سنگ های پوکی که باطن آن از مواد معدنی لبریز گردیده (geode) و در سنگ های قدیمی حریق فشانی یا این که گدازه، یافت میشوند که در آن حفره ها با مواد معدنی سیلیکات و زئولیت رسوب گردیده، و در لایه های بالای دیواره های حفره با او‌لین رسوب پوسته فرنگی، عقیق را صورت میدهند.

زمانیکه روند رسوب گیری به مرحله لبریز کردن حفره نمیرسد یک فضای توخالی سنگ پوکی که باطن آن از مواد معدنی مالامال شده‌است (geode) را به وجود میاورد (پائین سمت راست) .

قشر داخلی سنگ پوکی که باطن آن از مواد معدنی مالامال گردیده (geode) میتواند با یاقوت یا این که بلور کوارتز پوشیده شود. . موقعیت نواری جان دار در عقیق مالامال مانند
(Plume Agate)، عقیق سوزنی(غیر مجاز می باشدenite)، عقیق کلوخه ای (Thunderegg) و عقیق لوله ای (tube agate) با سیلیکات ( سبز) اکسید آهن یا این که لیمونیت ( قرمز رنگ) تولید میشود و به عقیق نواری banded agate ، روبان riband agate یا این که باندی striped agate مشهور میباشد.

عقیق نواری آبی رنگ عقیق نواری قرمز رنگ

عقیق شجری (Dendritic agates) ( بالا سمت چپ) و عقیق خزه ای (moss agates) ( بالا سمت راست) طرح های سرخس مانند ظریفی دارااست که با حضور آهن و یون منگنز ساخته میشود . عقیق مکزیکی (Mexican agate) یا این که عقیق سایکلوپ(cyclops agate) مشتمل بر ردیفی از رنگ های سیاه، قهوه ای، طلایی ، سبز و قرمز‌رنگ که در کلسدونی قرار داده گردیده،میباشد. عقیق به اصطلاح خزه ای درخشان (sparkling moss agate)، قهوه ای متمایل به قرمز‌رنگ میباشد که رگه های قرمز‌رنگ درخشان و مشکی یک دست دارااست.

زوم: عقیق Crazy Laceعقیق شجری

عقیق و کلسدونی، تماما مات و نصفه واضح می باشند و به همین علت معمولا به صورت مهره یا این که کابوشنتراش داده می‌شود. احتمالا کلسدونی یک کدام از مواد آیتم به کار گیری آدم های نخستین بوده که به جهت فراوانی و استحکام آن برای تنظیم ابزار و تیر به کار گیری می شده‌است. عقیق به خانواده کوارتز تکتوسیلیکات مواد معدنی وابستگی دارااست که دربرگیرنده کلسدونی، کلسدونی قرمز رنگ (کارنلینcarnelian) یا این که عقیق قرمز رنگ سیر (sard)، اونیکس سیاه (black onyx) و یشم (جاسپر jasper)است.


معرفی گوهر عقیق آتشین (Fire Agate)


عقیق آتشین (fire agate) یک کدام از نادرترین عقیق های مو جود می‌باشد که فقط شصت سال میباشد در بازارهای تجاری یافت میگردد.

معرفی گوهر عقیق آتشین (Fire Agate)

در مقاله گذشته در رابطه عقیق و گونه های آن به صورت مختصر حرف کردیم. سنگ عقیق قدمتی یک سری هزار ساله داراست و مصریان باستان از آن به کار گیری میکردند البته بعضا از گونه های آن برای مقطع یه خرده میباشد که یافت گردیده اند. عقیق آتشین (fire agate) یکی‌از نادرترین عقیق های جان دار میباشد که صرفا شصت سال میباشد در بازارهای تجاری یافت میگردد.

عقیق آتشین گوهری میباشد با رنگ قهوه ای و شکلی مشابه دانه انگور وسیع گردیده داراست. خصوصیت منحصربه‌فرد بفرد و عجیب که در‌این سنگ قیمتی وجود لایه هایی از کریستال اکسید آهن (لیمونیت) در سطح های گوناگون میباشد. این لایه ها سبب می‌شوند قوس قزحی در سنگ بوجود آید. این سطح ها سبب می گردند نوروروشنایی سپید باطن سنگ تجزیه شود و رنگ های قرمز رنگ، طلائی، سبز، و گهگاه آبی رنگ مایل به بنفش بوجود آید.

یک عقیق آتشین کیفیت بالا می‌تواند بخاطر بازی رنگ به اندازه یک اپال سیاه شایان توجه باشد. ولی عقیق آتشین بسیار ارزان خیس از اپال بوده و به صورت قابل توجهی با دوام خیس نیز میباشد. از آنجایی که عقیق نوعی از کوارتز می باشدسختی موشواره آن 7 میباشد. در سود این گوهر برای بخش اعظمی از جواهرات از گزاره انگشتر مطلوب میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۵:۵۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

دانستنی‌های مهم در رابطه سنگ عقیق


دانستنی‌های مهم در رابطه سنگ عقیق
مردم دوست دارا هستند بدانند برای تقویت قوای معنوی و جسمی، بهتر میباشد از چه جور سنگی در زیورآلات خویش به کار گیری نمایند.

به نقل از تیم علمی باشگاه خبرنگاران؛ مردم دوست دارا هستند بدانند برای تقویت قوای معنوی و جسمی، بهتر میباشد از چه دسته سنگی در زیورآلات خویش به کار گیری نمایند، به همین واسطه، برخی سنگ‌های کمتر شناخته گردیده‌ هم رایج گردیده‌اند. با این حالا سنگ‌های اسم‌شناخت مانند عقیق، همچنان بازار گرمی دارا‌هستند. خرید انگشتر عقیق از دیرباز با اعتنا به احادیث روایت شده از اهل‌بیت (ع) به‌-تیتر یکی «احجار کریمه» از بخت همگانی خیر و خوبی برخوردار بوده‌میباشد. حال حتی نوشته‌ی علمی‌های علمی بخش اعظمی هم در رابطه خاصیت و انرژی این سنگ در قالب دانش سنگ‌‌شناسی و سنگ‌درمانی نوشته‌ گردیده ‌میباشد. پیشنهاد‌های شرعی و پژوهش ها علمی نوین امداد کرده که امروز بخش اعظمی از ما در بازار متنوع سنگ‌های زینتی همچنان گرفتاری خرید عقیق را داشته باشیم.

یک کدام از ۴سنگ آشنا

متأسفانه در مرزو بوم ما آشنایی همگانی مردم از گونه های سنگ‌‌ها چندان مناسب وجود ندارد. شاید بتوان اذعان کرد که بیشتراز ۹۰درصد مردم فقط با ۴ دسته سنگ عقیق، فیروزه، زمرد و الماس آشنا میباشند. در‌این در بین عقیق اسم‌آشنا‌خیس از ۳نوع دیگر میباشد. شاید این زمینه ریشه در باورهای مذهبی ما دارااست چراکه عقیق جزو «سنگ‌های کریمه»؛ (سنگ‌های توصیه‌گردیده در اسلام و احادیث میباشد. احادیث) زیادی داریم که اهل ‌بیت (ع) به خاصیت معنوی، فرامادی و درمانگر عقیق اشاره کرده‌اند. حتی روایتی موجود هست که برای خداپرست علامت‌هایی قائل شده‌است و یکی‌از این آیه ها استعمال از انگشتر عقیق میباشد. ساخت متانت، تقویت خود باوری، غلبه بر انرژی‌های منفی و دفع فقر صرفا یک سری خواص از خواصی میباشد که برای این سنگ گفته میگردد. عقیق گونه های مختلفی دارااست. به عنوان مثال مدل سلیمانی آن یا این که باباقوری، طبق باورهای همگانی برای کسب اقتدار و دفع دیده‌جراحت موثر میباشد. حتی توده‌ای از خریداران و فروشندگان عقیق سلیمانی معتقدند که نگین انگشتر حضرت سلیمان (ع) هم از این دسته بوده و به همین ادله چنین نامی دارااست.

خصوصیت فیزیکی

عقیق از اقسام کوارتز میباشد که طبق جدول رنج‌‌شناسی کانی‌های معدنی موهس مشقت مساوی ۷ دارااست. فی مابین کانی‌‌ها الماس با مشقت ۱۰ بالا‌ترین جایگاه مشقت را دارااست و مقاوم‌‌ترین به‌شمار می‌رود و گرافیت (مغز قلم) هم رنج متساوی یک داراست. عقیق اصل با ۳درجه اختلاف نسبت به الماس، مشقت قابل قبولی دارااست. همین مشقت، یک کدام از شیوه های بها‌گذاری عقیق و تشخیص اصل از مدل بدل آن ‌میباشد. به عنوان مثال در‌حالتی که یک انگشتر عقیق‌ تصنعی داشته باشید و پارچه پشمی زبری را روی آن بمالید روی آن خش می‌‌افتد البته سطح عقیق اصل با این فعالیت جلای بیشتری پیدا می نماید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۹:۴۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

آداب انگشتر یاقوت


آداب انگشتر یاقوت در ماجرا اسلامی:
الف) فقر را از میان میبرد.

ب) مالک آن نجابت و بزرگی پیدا مینماید.

ج) بلاتکلیفی را از میان میبرد.

خاصیت سنگ انگشتر یاقوت

سنگ یاقوت شایسته ترین نگین انگشتر برای رزق و روزی
خاصیت سنگهای انگشتری زمرد
ارزنده ترین سنگ قیمتی بعداز الماس، زمرد میباشد که خاصیت عمده آن عبارتند از :

الف) شخصی که آن را بدست کند سحرو جادو در وی اثر نمی نماید.

ب) غنی میباشد و حاجتمند نمی‌شود.

ج) انگشترزمرد دیده آسیب و سحر و جادو را فسخ مینماید و موجب نشاط آدم می‌شود.

ه) باعث سادگی امور می‌گردد.

و) فقر را به توانگری تبدیل میکند.

از امام رضا (علیه السلام) در رابطه نگینی که از سنگ زمرد ساخته میشود، پرسیدند؟امام فرمود:اشکالی ندارد البته به هنگام عصمت و طهارت دریافت کردن (استنجار) آن را از دست درآورند.

خاصیت سنگ انگشتر زمرد و خرید انگشتر عقیق

فسخ کردن دیده جراحت از خواص سنگهای انگشتری زمرد
خاصیت سنگهای انگشتری شرف شمس
این انگشتر از معروفترین انگشترهاست که در روز و ساعت اختصاصی یعنی 19 فروددین ماه سالانه تنظیم میگردد و با آداب و تشریفات خاصی همراست . این انگشتر بر وسعت رزق و محصول و کسب و محبت و عقدالسان و رفع سردرد تاثیر گذاراست .

امروزه اشخاصی که از این انگشتر به کارگیری می‌کنند آن را موجب برد در امورات معاش خصوصا رونق کسب و عمل خویش میدانند و برخی برای معالجه بیماری های مانند صرع و سردردهای میگرنی شدید از آن به کار گیری میکنند.


برچسب: خرید انگشترعقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۹:۳۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

رپورتاژ pbn چیست؟

در دنیای وب شناخته شده ترین بخش، بخش تبلیغات میباشد و همگان با آن سروکار داشته یا لااقل با این تبلیغات مواجه شده اند. اما این تبلیغات دیگر مثل قبل بر روی کاربران تاثیرگذار نیست و همین مسئله سبب شده است که روش های جدید تبلیغاتی در صفحات وب به کار رود. رپورتاژ آگهی پی بی ان یکی از این روش ها میباشد. رپورتاژ آگهی در سئو و افزایش رتبه سایت بیشتر کارایی دارد.

 

رپورتاژ pbn

 

رپورتاژ pbn چیست؟

 PBNمخفف عبارت Private Blog Network میباشد، این عبارت به معنی شبکه ای از سایت های معتبر است. افرادی که با اصول سئو در گوگل آشنا هستند از راه های مختلفی برای بالا رفتن سایت در گوگل استفاده می نمایند که گرفتن بک لینک PBN یکی از این راه ها میباشد.

 

 

در صورت استفاده کردن از روش های این چنینی، گوگل با استفاده از الگوریتم هایی که استفاده میکند شناسایی خواهد کرد که شما از چه ترفندهایی استفاده کرده اید و در این صورت سایت شما جریمه خواهد شد و به اصطلاح از لیست نتایج گوگل پنالتی میشود. چون گوگل در شناسایی تبلیغات متنی بسیار هوشمندانه عمل میکند اما در خرید رپورتاژ PBN دیگر گوگل به سیستم لینک سازی شما شک نخواهد کرد و به آسانی رتبه سایت قابل ارتقا خواهد بود.

 

 رپورتاژ pbn

 

روش کار pbn چگونه است؟

در طرح رپورتاژ PBN رپورتاژ ادز با تکیه بر تیم فنی و سئوکار خود بهترین روش های لینک سازی شبکه ای را از طریق رپورتاژ ارائه می نماید. در پکیج های خرید رپورتاژ PBN به هیچ عنوان مشکلی در سئوی سایت شما اتفاق نخواهد افتاد.

روش کار این گونه میباشد که سئوکاران بین سایت هایی که از نظر اتوریتی دامنه با ارزش هستند لینک سازی را به صورت شبکه ای ایجاد میکنند. در واقع طوری تنظیم می نمایند که چند سایت به یکدیگر پیوند یا لینک میشوند. این روش لینک دهی شبکه ای نام دارد. در روش لینک دهی شبکه ای در همه صفحات وب سایت، کلمات کلیدی لینک داده میشد. به همین دلیل، برای گوگل به راحتی قابل شناسایی بود. در روش رپورتاژ ادز کلمات کلیدی در همه صفحات پیوند داده نمیشوند بلکه در یک متن طولانی به عنوان رپورتاژ آگهی نوشته میشود و این روش هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

 

لزوم خرید رپورتاژ PBN و مزایای آن

  • رپورتاژ، یک مقاله کامل و جامع برای معرفی شماست نه صرفا یک بنر تبلیغاتی
  • نسبت به سایر روش های تبلیغاتی رپورتاژ آگهی بیشتر توجه کاربران را جلب خواهد کرد.
  • رپورتاژ، باعث کسب رتبه بهتر برای وب سایت شما خواهد شد.
  • پس از درج آگهی شما هم یک نوع بازاریابی برای سایت شما خواهد شد و هم رتبه سایت بالا میرود.
  • رپورتاژ آگهی شما هیچوقت حذف نخواهد شد. یعنی رپورتاژ آگهی شما دائمی خواهد بود. این دائمی بودن سبب میشود که در مدت زمان طولانی رتبه سایت شما بالا برود.
  • برای رپورتاژ PBN نسبت به بقیه روش ها هزینه کمتری صرف خواهد شد. یعنی با صرف کمترین هزینه بهترین نتیجه را از آن سایت خود خواهید کرد.

​و در آخر 2 لینک برای خرید رپورتاژ پی بی ان مجموعه معتبر و با سابقه شیک رنک معرفی می گردد :

 

1-

https://www.chicrank.com/reportage.php

2-

https://www.chicrank.com/reporter.php

 

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۵:۴۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)