دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

سنگ زیبای سیترین

طریق حفظ از سنگ سیترین
راف طبیعی و خرید انگشتر عقیق سنگ سیترینسیترین گوهری میباشد که نیاز به محافظت خاصی ندارد چون بلوری به یاد ماندنی و مقاوم میباشد ولی بهتر میباشد از افتادن، ضربه خودرن و یاقرارگرفتن آن در معرض حرارت (چه متمرکز و چه موضعی یا این که پخشی) اجتناب کرد چون احتمال سوراخ برداشتن، شکستن و یا این که تغییر تحول رنگ آن وجود دارااست.

خاصیت سنگ سیترین در چاکرا درمانی
خاصیت سنگ سیترین در چاکرا درمانیسیترین گوهری میباشد که بسیار آیتم دقت علاقمندان به گوهردرمانی و انرژی درمانی میباشد. سنگ سیترین برای چاکرای ریشه (اولیه)، طحال و اندام تناسلی (دوم) و چاکاری ناف (سوم) اثرگذار میباشد و به شخص یاری می نماید تا به سوی جریان برهه زمانی آینده تغییر تحول مسیر دهد و وجود خویش را بر فراز قلمرو ممکنات بگشاید.

از خاصیت سنگ سیترین در سوی ارتقای تخیل خلاقانه، اظهار وجود به واسطه عزم به کارگیری می‌گردد. این گوهر در دو شرایط طبیعی و حرارت چشم، تحریک کننده تخیل از روش سه دروازه چاکراهای دوم، سوم و ششم می‌باشد. هم نوایی ارتعاشی این گوهر این سه راس انرژی که مجموع آن چیزی می باشند که برای مراحل تخیل خلاقانه ما یحتاج میباشد را فعال و هماهنگ می نماید.

خاصیت سنگ سیترین چه است؟
خاصیت سنگ سیترین در سنگ درمانیبر پایه اعتقادها و تجربه ها، این گوهر برای معالجه افسردگی، عصبانیت و نگرانی ها بسیار اثرگذار میباشد. همینطور عارضه ها دیابت و همینطور سوخت و ساز سلولی در اشتباهات غده ای را التیام خواهد بخشید. از خاصیت سنگ سیترین در این باره می شود به کاهش وزن از روش این سنگ اشاره نمود. این گوهر شایسته ترین سنگ برای چاکرای دوم میباشد.

ابوعلی سینا در معالجه افسردگی از این سنگ تحت عنوان سنگ لیمویی فایده می جسته میباشد.
سنگ سیترین فعالیت سیستم ایمنی روده ها و هضم دستگاه گوارش را التیام داده و سوخت و ساز را در تن ارتقاء می‌دهد. از این گوهر، در قبلی برای دفع سموم تن نیز به کار گیری میشد و زیرا گوهری ادب قسمت میباشد، لذا بعداز شارژ شدن، نیروهای اخلالگر و منفی محیطی و درونی را از فی مابین میبرد.

خاصیت درمانی سنگ سیترین
همینطور یقین بر آن میباشد که‌این گوهر به جهت کاهش استرس و اضطراب، سبب ساز تقویت عزم و با رفتن ضریب خود‌با‌وری می‌گردد و منجر محبوبیت بیشتر صاحبش گردد. تحریک خوش بینی، شوخ و شنگ بودن و قاطعیت در شرایط های مشقت بار از سایر خاصیت سنگ سیترین است.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۷:۵۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

الماس و خواص آن


معنی الماس هرکیمر
Diamonds Herkimer یک شکل خاص از کوارتز است که مانند الماس شکل می گیرد. آنها رویاها و چشم اندازها را تقویت می کنند و برای استفاده در مدیتیشن ، شبکه های کریستالی و چیدمان بدن ایده آل هستند. اطلاعات بیشتر در مورد Herkimer Diamond به معنی + خواص درمانی ، مزایا و موارد دیگر. برای یافتن معانی سنگهای قیمتی و اطلاعات مربوط به ترمیم کریستال ، قدرت های سنگی و سنگ های چاکرا بازدید کنید. مقداری انرژی مثبت و لرزان دریافت کنید!
سه مزیت بالای الماس های هرکیمر
تقویت رویاها ، میانجیگری و تواناییهای بینایی
تقویت قدرت سنگهای دیگر
استفاده از شبکه های کریستالی برای افزایش قدرت و تصفیه انرژی
خواص درمانی الماس Herkimer
Diamonds Herkimer نوعی کوارتز خاص است. شکل آنها باعث می شود آنها برای شبکه های کریستالی ، چیدمان بدن و استفاده در مدیتیشن ایده آل شوند. آنها به ویژه در ایجاد شبکه های کریستالی شفابخش برای احاطه شما در حین مراقبه یا کریستال درمانی ، کانال دار کردن نور و تصفیه انرژی اتاق مفید هستند.

Diamonds Herkimer با تحریک چاکراهای چشم سوم و تاج ، توانایی های روانی را افزایش داده و فرد را نسبت به انرژی معنوی حساس تر می کند. آنها رویاها ، چشم اندازها و "بینش درونی" را تقویت می کنند.

مانند سایر کوارتزها و خرید انگشتر عقیق  ،  می تواند اثر سنگهای دیگر را نیز تقویت و بزرگتر کند. اگر با سنگی کار می کنید که شدت کمتری داشته باشد یا نمونه ای کوچکتر از آنچه که می خواهید در کنار هرکیمر استفاده کنید می توانید به افزایش قدرت آن کمک کنید.

برای استفاده از الماس های Herkimer برای تقویت رویاهای خود ، یکی را زیر بالش بگذارید یا آن را به عنوان یک گردنبند بپوشید. قبل از خوابیدن قصد خود را تنظیم کنید تا در این زمان رویاهایی را که برای شما مفیدترین است ، داشته باشید و آنها را به یاد آورید و به راحتی دروس آنها را ادغام کنید.

Herkimer Diamond به عنوان سنگهای قیمتی
Diamonds Herkimer تا حدودی یک سوء نادرست هستند ، زیرا در واقع نوعی کوارتز به شکل الماس هستند (یعنی دو برابر شده). آنها در نزدیکی Herkimer County ، NY یافت می شوند.

برخی از الماس های Herkimer دودی هستند ، اما بیشتر آنها روشن است. در حالی که کریستال های کوارتز به شکل مشابه وجود دارد که در جای دیگر یافت می شوند ، آنهایی که در نزدیکی هرکیمر قرار دارند به دلیل سخت و براق بودن شناخته شده اند.

موارد استفاده: مراقبه ، تصفیه ، بینایی
نوع: کوارتز
رنگ: سنگهای قیمتی سفید


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۳۱:۱۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تورمالین سیاه

معنی تورمالین سیاه
تورمالین سیاه برای پاکسازی و محافظت از هاله از تأثیرات منفی ایده آل است. این به ما کمک می کند تا به زمین متصل شویم و بدانیم که در اینجا تعلق داریم. در مورد معنی Black Tourmaline + به معنی خواص درمانی ، مزایا و موارد دیگر بیاموزید. برای یافتن معانی سنگهای قیمتی و اطلاعات مربوط به ترمیم کریستال ، قدرت های سنگی و سنگ های چاکرا بازدید کنید. مقداری انرژی مثبت و لرزان دریافت کنید! #gemstones #crystals #crystalhealing # بیداد
خواص درمانی تورمالین سیاه
تورمالین سیاه در بین افرادی که با کریستالها و تصفیه انرژی کار می کنند مورد علاقه بسیاری است زیرا در زمین گیری و پاکسازی بسیار مؤثر است.

از لحاظ فنی چیزی به نام "انرژی منفی" وجود ندارد ، اما این اصطلاح همچنان به عنوان مرمتی برای الگوهای منفی ، قصد و احساساتی که می تواند در زمینه هوایی شما ایجاد شود مورد استفاده قرار می گیرد. تورمالین سیاه می تواند این منفی را منتقل کند و انرژی لازم را برای استفاده در اهداف مثبت آزاد می کند.

تورمالین سیاه و خرید انگشتر عقیق  همچنین می تواند به پاکسازی ذهن و هاله ما از افکار منفی و اضطراب کمک کند ، و آن را برای افرادی که دارای ذهن بیش فعال هستند مفید باشد. این یک سنگ زمین قدرتمند است و به شما کمک می کند تا از سر و بدن خود خارج شوید. این کمک می کند تا مردم به زمین متصل شوند و احساس حضور در خانه در بدن شما و سیاره را داشته باشند.

می توان آن را در نزدیکی ورودی های ورودی برای محافظت قرار داد و برای پوشاندن روزانه ایمپت ها توصیه می شود.

تورمالین سیاه به عنوان سنگهای قیمتی
تورمالین در رنگهای مختلفی مانند سیاه ، قرمز ، صورتی ، سبز و یک دسته کوچک موسیقی جاز سبز و صورتی به نام هندوانه تورمالین عرضه می شود. تورمالین سیاه گاهی اوقات شورل نامیده می شود. تورمالین سیاه مقرون به صرفه ترین رنگ است.

موارد استفاده: زمینی ، سلامت روان ، محافظت ، تصفیه
نوع: تورمالین
رنگ: سنگهای قیمتی سیاه


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۲:۵۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

عقیق باختری

 


عقیق باختری

خرید انگشتر عقیق مغربی. عقیق نا مرغوب و نصفه روشن را گویند.

عقیق بادامی

به آلمانی mandelachate . عقیق لوزی گون و بادامی مانند که در روزنهای سنگها پدید میاید (سنگهای ملافیر).

عقیق بارویی

عقیق استحکامی. عقیق مکان نگاری. عقیق ویرانه ای. عقیق هایی که خطوط آن صورت بارو و یا این که ساختمان بلند را به سنگ میدهد یا این که مانند استحکامات کنگره ای یا این که هفت و هشت مشهود است.

عقیق برشی

عقیق پارچینی. عقیق هایی که در اثر عامل ها مکانیکی صورت نامنظم و کناره دار به خویش گرفته. ملات این سیرتکامل سنگها از متاع خویش عقیق میباشد.

عقیق پارچینی

عقیق موزائیکی. سیرتکامل ای عقیق مکزیکی که از تکه های خرد گردیده (برشی) پدید آمده ملات عقیقی آن را به هم چسبانیده.

عقیق پرمانند

کلسدون زردرنگ، صورتی، نخودی، خاکستری . سپید شیری نصفه روشن تا کدر با درونگیر های مالامال مانند قهوه ای، نارنجی رنگ و سیاه. در بروستر تکزاس واروگون ایالات متحده پیدا میشود.

عقیق پنده ای

عقیق منقوط. عقیق مطبق. عقیق روش خط مش. عقیق خال دار.

۱_ عقیق سپید یا این که خاکستری که از لکه هایی که از اکسید آهن، کرم و یا این که منگنز به رنگ سرخ هم زیرا داخل گیر و رنگین در آن پدید میاید و در روی کانی مانند خال مشهود است.

۲_ کلسدون و یا این که عقیق خاکستری با لکه های رنگین.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۸:۲۴ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

مشخصات عقیق


خواص سنگ عقیق سلیمانی ( عقیق بابا قوری ) Botswana Agate :
تعادل و تنظیم چاکرای هفتم

سنگ ماه ولادت مهر ، آبان ، بهمن

علامت تغییر و تحول و دگرگونی

سنگی جهت تولید تحول در فرد و ارتقاء تفکر مثبت و خود‌با‌وری

زدودن حزن و اندوه

افزایش فهم و شهود درونی

کمک به غلبه بر اعتیاد و وسواس های فکری و رفتاری

درمان مسائل عاطفی سرکوب شده

سنگ پیروزی

درمان شکستگی استخوان

دفع سموم از بدن

ساخت و ساز توازنی بینظیر بر روی ذهن و سرازیر

افزایش عملکرد خیالی مثبت

بهبود تمرکز و توانایی های تحلیلی

کاهش خشم و تنش و ارتقاء حس امنیت و آشتی و صفا

بهبود چشم ها

تنظیم عملکرد معده و رحم

تزکیه و تطهیر سیستم لنفاوی و لوزالمعده

تقویت رگهای خون

درمان اختلالات پوستی

کمک به رخنه‌ سیگار

کمک به جذب اکسیژن در بدن

این سنگ معمولا جهت دفع چشم جراحت به کارگیری می شودشناخت با مشخصات و خاصیت عقیق خراسانی
عقیق خراسانی
خرید انگشترعقیق خراسانی برای مثال سنگ های زینتی بسیار باارزش میباشد که از آن در تولید گونه های انگشترها، دستبندها و تسبیح ها به کار گیری می گردد. در آیین اسلام، تاکید متعددی بر استعمال از سنگ عقیق شده‌است. خاصیت و خصوصیت های اختصاصی این سنگ قیمتی باعث میشود تا اشخاص متعددی به به کار گیری از آن ترغیب شوند. به دنبال به معرفی عقیق خراسانی و خصوصیت های آن می‌پردازیم و شمارا با روش تشخیص عقیق اصل آشنا میسازیم.

شناخت با عقیق خراسانی:
عقیق یک کدام از سنگ هایی میباشد که در اسلام به آن اشارات متعددی شده‌است. از جمله امام حسن عسگری (ع) می‌فرمایند: نشانه خداپرست ۵ چیز میباشد که یک کدام از آنان انگشتر عقیق در مشت راست داشتن میباشد و این دستور را نماد ایمان شمرده اند. همینطور امام باقر (ع) میفرمایند: ای بشیر! هرکدام از عقیق هایی که میخواهید چه سپید، چه رنگ زرد و چه سرخ. این ها سه کوه در پردیس می‌باشند، هر که یکی آن‌ها را در اختیار نماید از شیعه آل محمد به حساب آورده می شود.

البته سنگ عقیق را می اقتدار در رنگ های متفاوت مانند رنگ زرد، سرخ، خاکستری و سپید یافت. ولی عقیق به چندین دسته تقسیم می گردد که عقیق خراسانی، عقیق یمانی، عقیق سلیمانی و عقیق خزه ای جزو آن ها به شمار می رود. البته می قدرت این سنگ گرانبها را در کشورهای هندوستان، یمن، چین و کشور ایران استخراج نمود. ظواهر قشنگ و جالب این سنگ، جلوه متعددی به انگشترها میبخشد. انگشتر عقیق از محبوبیت متعددی فی مابین اشخاص برخوردار‌است.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۲:۱۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

احادیثی درباره عقیق


حدیثی از حضرت محمّد (ص) راجع‌به عقیق
در حدیثی از حضرت محمّد (ص) در رابطه این سنگ می خوانیم:

در شب معراج که به افلاک مسافرت کردم (به اسمان رفتم) به رتبه ای رسیدم که نزدیکتر از آن به جایگاه ربوبیّت، تصور پذیر وجود ندارد. پس معبود در آنجا با اینجانب دربین دو کوه عقیق صحبت اظهار کرد.
(الشیعه فی روایات الفریقین، ص ۱۶۸)

پیشنهاد خداوند به پیامبرش
در احادیث به به کارگیری از سنگ عقیق ــ به ویژه عقیق یمنی ــ بسیار توصیه شده‌است.

روزی جبرئیل بر رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله) نازل شد و ذکر کرد:

«یا این که محمد ربّی یقرؤک السّلام و یقول لک: البس خاتمک بیمینک و اجعل فصّه عقیقاً و قل لابن عمّک یلبس خاتمه بیمینه و یجعل فصّه عقیقاً…

ای محمد! پروردگارم به تو درود می‌رساند و میفرماید: انگشترت را در مشت راست کن و نگین آن را عقیق قرار بده و به پسر عمویت (علی (ع)) نیز بگو انگشترش را در مشت راست نماید و نگین آن را عقیق قرار دهد».

آن گاه علی (علیه السلام) پهنا کرد: ای نبی پروردگار! عقیق چه می‌باشد؟ فرمود: «کوهی میباشد در یمن».


قبایل و ملل قدیمی دنیا، بر این باور بودند که عقیق ،نگهداری کننده در قبال رویدادها و بلایا می‌باشد.

عقیق برای ارتقاء درآمد، رونق کسب و عمل و سهل وآسان شدن امور بسیار اثر گذار میباشد.

گونه های نگین عقیق
نگین عقیق یمنی
اشکال نگین عقیق

یکی گونه های نگین عقیق ،نگین عقیق یمنی هست. رنج عقیق ۶.۵ – ۷ است.

خرید انگشتر عقیق به رنگ های متنوعی مانند قرمز‌رنگ، قرمز رنگ مایل به قهوه ای، جگری، زرد رنگ، کبود (آبی‌رنگ)، سیاه، سبز، خاکستری و خرمایی یافت می‌شود.که به‌دنبال گونه های نگین عقیق را می‌بینید.

عقیق دارنده اشکال متنوعی نیز میباشد مانند عقیق یمنی، عقیق خراسانی، عقیق باباقوری، عقیق شجری، عقیق سلیمانی ، در نجف و … .

عقیق در بخش ها دیگری یافت می‌شود ولی مرغوب ترین نوع آن عقیق یمنی هست.

نگین عقیق یمنی کبود
گونه های نگین عقیق

نگین عقیق سبز
یکی‌از اشکال نگین عقیق ، عقیق سبز میباشد که در تصویر ذیل مثال ای از آن را می‌بینید.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۶:۳۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ عقیق


*عقیق و فیروزه


سنگ عقیق یکی از قدیمی ترین سنگ ھای شناخته گردیده و به عمل گرفته گردیده از زمان بسیار کھن تاکنون میباشد. زمانی که دیده ھایتان خیلی خسته میباشد، می توانید روی پلک ھایتان قطعه ای عقیق قرار داده و به دوران بیست دقیقه در ھمان حالا باقی بمانید. بعداز مصرف عقیق، آن را در آب جاری بشویید و می توانید در اشعه خورشید نیز قرار دھید. این سنگ ارتعاشات منفی را از شما بدور می نماید و توان ذکر را سهل وآسان می نماید. این سنگ برای معالجه راز درد، پشت درد، گرفتگی عضلانی، دردھای همه، پروستات، روده، کبد، ریه و معده اثرگذار میباشد.
فیروزه نیز از قدیم الایام در میان ما ایرانیان منزلت ویژه ای داشته میباشد. فیروزه به رنگ ھای آبی فیروزه ای، آبی متمایل به سبز در طبیعت یافت می خواهد شد. فیروزه نیشابوری نیز از نگاه رنگ و قطر سنگ در عالم بی نظیر میباشد. به فیروزه نیشابوری که سطح صاف و سوای رگه ای داراست "فارس" می گویند و فیروزه رگه دار بقیه نقاط را به اسم "شجر" می شناسند. فیروزه منجر نشاط و شادی می گردد. اعتماد به‌نفس را زیاد می نماید و بشر را در قبال کابوس ھا، خواب ھای آشفته، ارتعاشات منفی و ضرر و زیان توشه حمایت می نماید و به عهد برخی طلسم مالک آن میباشد. این سنگ برای کل بیماری ھایی که در اثر کمبود مواد غذایی تولید گردیده، اثر گذار میباشد و عملکردھای خطا کبد، التھابات غدد ریوی، بیماری ھای تنفسی و قلب را تصحیح می نماید.

 


سنگ های آسمانی

زمرد و خرید انگشتر عقیق  با آن‌ که‌ رنج‌ بالایی‌ دارااست، گوهری‌ بسیار ترد و شکننده‌ میباشد‌ و حفظ‌ ویژه‌ می خواهد. در مقابل‌ اسیدها مقاوم‌ میباشد‌ و در قبال ماده شوینده‌ مثل‌ آب‌ گرم‌ و صابون خانگی ‌ مشکلی‌ ندارد. ولی در مقابل‌ حرارت‌ امکان‌ ترک‌ تناول کردن‌ آن‌ می‌باشد. براین اساس‌ می بایست هنگام‌ حرارت‌ دادن‌ و یا این که سوار کردن‌ نگین‌ بسیار اعتنا‌ کرد. جواهر فروشان‌ بخش اعظمی‌ از زمردها را برای‌ تصحیح‌ رنگ‌ یا این که پـُر کردن‌ شیارها روغنی‌ می‌ کنند. این‌ روغن‌ به‌ مرور عصر‌ و یا این که با حرارت‌ خشک‌ می‌ شود و ممکن‌ میباشد‌ برخی‌ نقاط‌ زمرد بر اثر شست ‌و شو وضعیت‌ سفیدی‌ (سفیدک) پیدا کند که‌ می ‌اقتدار‌ آن‌ را مجدد‌ با روغن‌ زیتون‌ (به‌ وسیله‌ یک‌ خودکار‌ و کمی‌ پنبه‌ آغشته) تصحیح‌ و واضح‌ کرد. به عبارتی‌ طور که‌ اشاره‌ شد، زمرد گوهری‌ شکننده‌ میباشد. بدین ترتیب‌ هنگام‌ جا به ‌جا کردن‌ آن‌ می بایست غایت‌ توجه‌ را داشت؛ چون در‌حالتی که روی‌ سنگ‌ بیفتد ممکن‌ میباشد‌ خرد شود.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۷:۰۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

یاقوت کبود


درین نوشته‌ی علمی توضیحاتی دربرگیرنده خاصیت یاقوت کبود و گونه های دیگر آن از بینش محققان و معصومین، خاصیت درمانی، منش های تشخیص اصلی بودن این نگین و تاریخچه این سنگ را بازنگری میکنیم. برای ارتقا داده ها همگانی خویش و دانستن به خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود یار ما باشید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم آشنایی سنگ یاقوت کبودو خرید انگتر عقیق مواد تشکیل دهنده یاقوت آلومین خالص میباشد که ممکن میباشد به مقدار معدود با مواد دیگر مشتمل بر کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی کهن هندوستان و تبت پیدا میشود و دارنده اقسام متفاوت میباشد که شایسته ترین و قیمتی خیس گونه آن، یاقوت کبود میباشد. ریشه آخری این کلمه و واژه از یونانی باستان huakinthos می‌باشد که یک توشه از گویش عربی به طور «یاقوت» و یک توشه از لهجه پارسی وسط به طور «یاکَند» درون گویش فارسی شده‌است. یاقوت یک کدام از گوهر های قیمتی میباشد که در صنعت و زیورها کاربرد داراست.
یاقوت بعداز الماس مشقت بار‌ترین کانی‌ محسوب میشود و از خانواده کوراندوم میباشد که از کانی‌های سنگ‌های آذرین هست و از سیرتکامل آلومین (اکسید آلومینیوم) به حساب میآید که ممکن میباشد دارنده مقدار مقداری ناخالصی از عنصر های همچون تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود این ناخالصی‌ها منجر تولید رنگ‌های مختلف مانند آبی رنگ، زرد رنگ، سرخ، صورتی، نارنجی رنگ، و بنفش در کوراندوم میشود. کوراندوم‌هایی که رنگی به جز سرخ و صورتی داشته باشند یاقوت کبود نامیده می گردند و کوراندوم‌های سرخ‌رنگ و صورتی به نام یاقوت سرخ شناخته میشوند.

Raw-sapphire-min یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خاصیت اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خاصیت یاقوت کبود از بینش محققان
سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم می‌باشد که با دسته های مختلفی از مواد معدنی، رنگهای مختلفی تولید می‌نماید؛ در حالتی که نگین یاقوت قرمز رنگ باشد، روبی اسم می‌گیرد، رنگ آبی رنگ آن بخاطر وجود تیتانیوم و آهن است. آهن به تنهایی زرد به وجود میاورد که “توپاز اورینتال ” نام داراست. ترکیب تیتانیوم و آهن نیز رنگ سبز به وجود می‌آورد و چه یقین فرمایید یا این که خیر، مخلوط اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن رنگ ارغوانی نیز به وجود می‌آورد. مدل کم یاب و دوست داستنی سفایر ، رنگ نارنجی رنگ مایل به قرمز رنگ، مخلوطی از کروم و آهن میباشد. سفایر سپید به طور کاملً خالص میباشد و هیچ گونه ماده معدنی دیگری در آن ترکیب نشده میباشد. تمام گونه های نگین یاقوت که قرمز‌رنگ نمی باشند، سفایر نامیده می‌شوند، همینطور این نام اضافه با رنگ آبی رنگ آن هم پا شده‌است:

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۴:۳۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ یشم

 

خاصیت سری :

– مظهر صلح و آشتی و ادب و متشخص ترین سنگ در شرق

– ضد سرطان

– حافظ در قبال امواج منفی

– رفع نگرانی ضدافسردگی

– وقار بخش

– ایجاد خوش شانسی

– رونق کسب و کار

-عشق و علاقه ورزی

– پاکدامنی

– آگاهی

– عزم

 

یشم متعادل کننده :

– احساسات قلبی

– فشار خون

– زایمان

 

تقویت :

– باروری

– بویایی

– فعالیت

– سیستم های روده

– طحال

– درصد آهن و گلوکز خون

– گوش ها

– کبد

– مثانه

– غدد

– کلیه ها

– دستگاه گوارش

– ریه

– التیام دردهای عصبی

– کبد

– مثانه

– قاعدگی

 

یشم جید (Jade)
یشم سنگی میباشد که هزاران سال در فرهنگ وتمدن های قدیم به خصوص در آسیا آیتم استعمال قرار می گرفته میباشد. در چین این سنگ را به اسم سنگ فردوس میشناسند و از بیش تر از 8 هزار سال پیش گذشته از اینکه فلز آیتم به کار گیری قرار بگیرد، چینی ها پی به سفتی منحصر این سنگ برده و از آن تحت عنوان تبر، اسلحه و مجسمه های حکاکی گردیده استعمال می نمودند. در تمدن های متعدد نیز به ویژه در مکزیک و آمریکای جنوبی یشم را سمبل آب و معاش می دانستند و از منزلت خاصی در بین این اقوام برخودار بوده میباشد.
در علم ها گوهرشناسی از سال 1863 معلوم شد که یشم بایستی به دو کانی گوناگون اطلاق شود که عبارتند از جیدایت (Jadeite) و نفرایت (Nephrite) که هر دو در سنگ های Metamorphic و پایین فشار های زیاد تشکیل می گردند.
اگرچه رنج نفرایت از جیدایت طولانی تر بوده و دارنده جلای شیشه ای تا روغنی میباشد البته جیدایت از شفافیت بهتری نسبت به نفرایت شامل است.
لازم به ذکر میباشد که اکثر یشم های جانور در بازارهای جهانی نفرایت میباشند. در حالیکه جیدایت بسیار کیمیا خیس و باارزش خیس میباشد.

جیدایت (Jadeite)
این گونه یشم و خرید انگشتر عقیق  به رنگ های آبی رنگ، ارغوانی کمرنگ، قرمز رنگ، صورتی، نارنجی رنگ، زرد رنگ، قهوه ای، سپید، مشکی، خاکستری و سبز یافت می گردد. گرانترین مدل آن دارنده سبز زمردی و نصفه روشن (Imperial Jade) که معدن آن در برمه (میانمار) میباشد.
جیدایت از گستردگی رنگ بیشتری نسبت به نفرایت شامل است. جیدایت خالص به رنگ سپید مشهود است. در حالیکه Imperial Jadeite به جهت وجود عنصر کرومیوم به رنگ سبز زمردی، رنگ سبز غیر زمردی به جهت وجود عنصر آهن، رنگ ارغوانی معدود رنگ به جهت عنصر منگنز و آهن چشم می گردند. اما رنگ های دیگر جیدایت همانند صورتی، قهوه ای، قرمز‌رنگ، آبی‌رنگ، نارنجی رنگ، رنگ زرد و مشکی به جهت وجود کانی های مهمان در باطن سنگ تولید میگردند.

سه فاکتور اصلی در جایگاه بندی کیفیت و ارزش جیدایت موثرند که عبارتند از:
1. رنگ: سبز زمردی گرانبهاترین دسته آن میباشد.
2. شفافیت: نصفه واضح شایسته ترین کیفیت آن میباشد.
3. بافت: هرچه این سنگ از بافت ریزتری برخوردار باشد گرانبهاتر میباشد.

این سنگ دارنده مختصات پایین است:
ادغام شیمیایی: NaAlSi2O6
ساختمان کریستالی: منوکلینیک
مشقت: 7 – 5/6
وزن منحصربه‌فرد: 35/3 – 25/3
ضریب ناکامی: 665/1
جلا: شیشه ای
از معادن مهم جیدایت می قدرت نیوزیلند، برمه، آلاسکا، لهستان، ژاپن و کالیفرنیا ایالات متحده را اسم پیروزی.

نفرایت (Nephrite)
گونه دیگر یشم بوده که نسبت به جیدایت از قیمت بسیار کمتری شامل است و می‌تواند جایگزین نیکی برای جیدایت باشد و میتواند به رنگ های سپید-کرم و سبز یافت شود.

این سنگ دارنده مختصات ذیل هست:
مخلوط شیمیایی: Ca2(Mg,Fe)5Si8O22
ساختمان کریستالی: منوکلینیک
مشقت: 6 – 5/5
ضریب ناکامی: 610/1
وزن اختصاصی: 95/2
جلا: روغنی تا شیشه ای
از معادن مهم نفرایت می شود به چین، زولاند جدید و کانادا اشاره کرد.


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۲:۲۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

نگین انگشترها


نگین انگشتر برای دیده آسیب
برای نگهداری از دیده آسیب و دیده تناول کردن از چه سنگ هایی می شود به تیتر نگین انگشتر به کار گرفت؟ این سوالی میباشد که در‌پی ی مقاله بصورت بدون نقص به آن پاسخ می‌دهیم، پس در پی با ما هم پا باشید.

برای به دور بودن از دیده بد و خودداری از دیده تناول کردن و دیده لحاظ بایستی از سنگ دیده جراحت مانند: عقیق (اعم از اشکال متفاوت آن مانند عقیق باباقوری ، یمنی ، سرخ) ، فیروزه و… تحت عنوان نگین انگشتر بهره برد. زیرا روزمره رویدادها و بلایای بی شماری در کمین ما می باشند که راز منبع اکثری از آن‌ها دیده بد سایر افراد میباشد.

بها نگین انگشتر تنها محدود به زیبایی بخشی آن به انگشتر مردانه و رنانه و یا این که به تعبیری صرفا منحصر به فرد ظاهرا قشنگ و صیقل داده گردیده ی آن نمیباشد و حتی به کاربردهای آن نیز محدود نمیشود، در اکثری از مورد ها به خاصیت سنگ های به فعالیت رفته بر روی رکاب انگشتر هم اعتنا می گردد، در واقع می اقتدار چنین اعلام‌کرد که گزینش خیلی از انگشترها با در حیث به چنگ آوردن سنگی که برای نگین انگشتر به کارگیری میشود، انجام میگیرد؛ چراکه بعضی از این سنگ ها خواصی درمانی دارا هستند و بعضی نیز با دفع نیروهایی منفی نظیر دیده جراحت ، ادب و آسایش را به مالک خویش کادو میدهند.

شایسته ترین سنگ برای دیده آسیب که میتوانیم تحت عنوان نگین انگشتر به کار گیری کنیم چه می باشد؟

نگین انگشتر میتواند مروارید غلتانی باشد که از اعماق آب ها به دست می‌آید و یا این که نگین هایی که از سنگ های مختلفی ساخته می‌شوند که هر یک از آنان خاصیت منحصربه‌فرد خویش را دارند و بعضا از خاصیت مانند دفع دیده آسیب نیز بین تنی چند از این سنگ ها یکسان می‌باشد که به تنی چند از آن‌ها پیرو اشاره خواهد شد.

02

سنگ فیروزه برای دیده جراحت

نگین فیروزه یکی گونه های نگین انگشتر بسیار محبوبی میباشد که با داشتن رنگ و طرح بی سابقه خویش و به جهت دارا بودن خاصیت بی شمار خویش ازجمله دفع دیده جراحت برای گونه های زیورآلات به خصوص انگشتر دارنده کاربرد فراوانی است، در واقع دفع دیده آسیب تحت عنوان یکی‌از خاصیت سنگ فیروزه با دفع نیروهای منفی، در غایت متانت و ایمنی را برای صاحب و مالک انگشتر تأمین می نماید و به همین برهان فیروزه یک سنگ وقار بخش به حساب می‌آید.

سنگ عقیق برای دیده آسیب

بنابر روایاتی که در رابطه خواص انگشتر عقیق آمده میباشد، پیشین از اثر ها و خواص دیگر آن، تعبیرهای حرز، حفاظت و ایمن ماندن از بلاء در بیان معصومین (ع) آمده میباشد. امّا اشاره به‌این نکته ندارد که انگشتر عقیق وسیله ایمن ماندن از دیده جراحت باشد، البته از این که فرموده که منجر ایمن ماندن از بلا و حفاظت آدم میباشد، به کارگیری می‌شود که شاید وسیله دوری از دیده جراحت باشد، چون دیده جراحت خویش نوعی از بلا و آفات میباشد.

سنگ شرف الشمس برای دیده آسیب

سنگ شرف الشمس و خرید انگشتر عقیق خواص از در بین بردن نگاه بد را دارااست و آسیب ها را به تاخیر می اندازد و همینطور در معالجه بیماری ها موءثر می‌باشد. (شرف الشمس در برخی اعتقاد ها به سنگ دیده جراحت نیز پر اسم و رسم میباشد)

نگین انگشتر عقیق به خصوص آن دست انگشترهایی که دعای شرف الشمس بر آن‌ها حک شده‌است برای دفع دیده آسیب سفارش شده‌است.

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۶:۵۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)