دنياي سنگ هاي زينتي دنياي سنگ هاي زينتي .

دنياي سنگ هاي زينتي

سنگ عقيق يمني


12210-gem-stone-icon عقيق يمني : طريق تشخيص + شگفت انگيزترين خاصيت عقيق يمني اصل خاصيت معنوي عقيق
۱- همدم داشتن آن فقر را به دور مي نمايد از ميان ميبرد.
۲- منجر فراخي و متعددي رزق و روزي مي گردد.
۳- دفع بلا، در قبال رويدادها و خطرها كه از مالك آن حفظ مينمايد.
۴- براي حفظ از ديده آسيب پيشنهاد شده‌است.
۵- خوف را از در ميان ميبرد و شجاعت را براي صاحبش به ارمغان مياورد.
۶- سنگ عقيق منجر خوش شانسي و خوش اقبالي شخص كاربر از آن نيز هست.

4-1-026-yemeni-ring-2 عقيق يمني : طرز تشخيص + شگفت انگيزترين خاصيت عقيق يمني اصل 12210-gem-stone-icon عقيق يمني : شيوه تشخيص + شگفت انگيزترين خاصيت عقيق يمني اصل خاصيت عقيق براي تن
۱- براي معالجه بيماري هاي دستگاه گوارش بسيار اثر گذار ميباشد.
۲- ديگر خواص از خاصيت خريد انگشترعقيق اصل اين ميباشد كه ياور داشتن آن براي دردهاي استخواني به خصوص كمر درد موثر ميباشد.
۳- براي خودداري از خون‌ريزي هاي شديد به خصوص براي بانوان پيشنهاد ميشود.
۴- اين سنگ بسيار لبريز انرژي است و براي اندوه هاي روحي و بر طرف شدن اندوه و ناراحتي اثرگذار ميباشد و همچنين متانت بخش و سبب نشاط و شور ميباشد.
۵- اين سنگ همينطور براي معالجه بيماري هاي پوستي از پاراگراف آكنه به كار گيري مي گردد. براي اين فعاليت بايستي سنگ را در بالاي پوست قرار داده و براي مقطع دوره يكسري دقيقه بصورت دايره وار تكان دهيد.
۶- در طول خستگي و كوفتگي ديده ها ميتوانيد از تكه‌اي از اين سنگ بر روي ديده‌هايتان به دوران ۱۰ الي ۲۰ دقيقه در روز به كار گيري نماييد.
۷- در رابطه خاصيت عقيق يمني كه در انگشتر و گردن بند عقيق يمني به فعاليت مي رود و كلاً، اشكال آن بايستي بدين قضيه اشاره نمود كه‌اين سنگ براي معالجه بيماري هاي كمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همنطور دردهاي ماهيچه اي مطلوب و موءثر ميباشد. به اين دليل‌كه جنبش فوق العاده ي آن سبب گرديده كه مدارات شفابخش را به سمت خويش جذب كرده و تشكيل يك انرژي شفابخش بسيار كاركشته دهد. شما مي‌توانيد با پاره اي تمركز و اعتنا، امواج ساطع گرديده از اين سنگ را به رنگ سبز ملاحظه كنيد. اين انرژي در دسته قرمز‌رنگ مدام به رنگ سبز ميباشد.

12210-gem-stone-icon عقيق يمني : طرز تشخيص + شگفت انگيزترين خاصيت عقيق يمني اصل عقيق يمني اصل
yemeni-ring عقيق يمني : طرز تشخيص + شگفت انگيزترين خاصيت عقيق يمني اصل براي سود بردن از خاصيت عقيق يمني لازم ميباشد تا مدل اصلي آن را هنگام خريد تشخيص بخشيد ولي لازمه تشخيص آن ديده باخبر، تجربه كافي و يك ميكروسكوپ مي باشد. مواقعي مانند گذاشتن تار موي روي آن و سوزاندن آن و يا اين كه خط پرت كردن بروي شيشه و يا اين كه ديدن صورت هايي نظير گلبرك درون نگين و موردها ديگر امداد متعددي به تشخيص عقيق يمني نمي نمايد. عقيق يمني اصل و معدني رنگ نسبتاً يكنواخت داراست. به صورت كل ساختار سنگ و رنگ درون اين گوهر چنان قابل انعطاف و ريز مي‌باشند كه با ديده عادي و غير داراي اسلحه سنگ يكپارچه بنظر مي‌رسد. رنگ آن تماماً يك دست عسلي تا قهوه اي رنگ هست. در مقابل روشنايي درون نگين شرايط روغني دارااست در حالي كه در شرايط كلي چنين جلايي ندارند. ولي در‌صورتي‌كه سنگي رگه طبيعي داشت و يه خرده رنگدانه هم داشته باشد بشرط واضح و براق بودن و همچنين حرارت نديدن گرانبها مي‌تواند باشد.
راجع‌به رنج اين نگين به‌اين نكته اعتنا فرماييد كه در صورتيكه با يك قطعه سنگ يشم بر روي آن خط كشيديد و جاي آن باقي ماند بدانيد كه آن سنگ، تقلبي ميباشد. ولي اين را بدانيد كه هر دسته سنگي دارنده مشقت اختصاصي خويش ميباشد. در صورتيكه در مغازه جواهرات و سنگ هاي قيمتي بوديد و فروشنده با سوزن روي آن خط كشيد و اثري روي آن نماند از وي بخواهيد اين عمل را با استعمال از سنگ يشم انجام دهد. در صورتيكه با كشيدن سنگ يشم بر روي آن، خطي به جا نماند، آن نگين اصل ميباشد.

 


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۴:۲۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ كريستال كوارتز

قطعات باستاني يافت گرديده از سنگ كريستال كوارتز روشن
كاربردخريد انگشتر عقيق اصل در گذشتهقطعه هاي محدب صورت عدسي يافت گرديده از در كوهي مرتبط با شهر باستاني نينوا در شمال في مابين النهرين نشان ميدهد كه در قبلي از آن براي لنز و بزرگ نمايي چشمي به كار گيري مي كردند. بر پايه ي كتاب ها تاريخي روم و كشور‌ايران باستان و هند نيز از آن تحت عنوان ذره في مابين استعمال مي كردند.

طبق نوشته هاي ابوريحان بيروني در طول بعداز اسلام به خصوص قرنها هفتم تا يازدهم، از سنگ كريستال يا اين كه در كوهي به جهت شفافيت و خلوص به معنا مشتق گرديده از آب بود و حكاكي هاي يافت گرديده به طور پشت و رو نشان مي‌دهد كه در كشور‌ايران تحت عنوان طلسم و خوش شانسي به كارگيري مي‌شد. همينطور ظروف يافت گرديده مانند ظرف و يا اين كه جام از مناطقي زيرا شوش و قزوين گواه استعمال از سنگ كريستال در‌اين اوايل اين زمانه مي‌باشد.


خاصيت كوارتز واضح در چاكرا درماني
خاصيت سنگ كريستال كوارتز شفافاز آنجايي در كوهي قادر است ناخالصي هايي ياور خويش داشته باشد درنتيجه انرژي هاي متفاوتي با خويش به همدم دارا هستند. به صورت كلي كوارتز روشن براي همگي چاكراها اثر گذار ميباشد. عنصر طبيعي آن گردباد ميباشد و از آنجايي كه طيف سپيد گروه اي از همه رنگها ميباشد درنتيجه سنگ كريستال هماهنگ كننده انرژي همگي چاكراها است.

از خاصيت كريستال كواتز واضح جهت ارتقاي وضوح شخصي و كمك دهنده در رابطه با ادراك دروني ما به كارگيري مي‌گردد. بلورهاي در كوهي روشن براي توليد “كانال هاي انرژي” الگوهاي پباده سازي گرديده از بلور بر روي زمين، سطحي كه شخص قادر است داخل آن‌ها به مراد اخذ انرژي هاي ايجاد گرديده مخلوط كوارتز و انواع هندسي كانال اي، نشسته يا اين كه دراز بكشد، بكار مي رود.

خاصيت بلور كوارتز سپيد در چاكرا درماني
كوارتز روشن سنگي وابسته به نوروفروغ ميباشد و تدبير ديوانه – معنوي گسترش يافته اي را براي هركسي كه آن را حمل يا اين كه مراقبه نمايد به ارمغان مياورد. اين سنگ دالاني براي بسامدهاي ارتعاشي قلمرو روحي ديوانه آماده ميكند و با پشتيباني از دستگاه عصبي بضاعت طرح ريزي براي همكاري در همه گونه هاي معالجه را مهيا مي كند. در كوهي ميتواند براي تقويت انرژي بقيه سنگها نيز گزينه به كار گيري قرار گيرد.

 


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۸:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاثير عقيق بر چاكرا

 

ياقوت كبود آبي‌رنگ: سنگ ساختمان بلند حوت؛
آبي رنگ پر‌نور: سنگ ساختمان بلند گاو؛
زردرنگ: سنگ ساختمان بلند جوزا؛
ياقوت استار يا اين كه ستاره‌اي: سنگ ساختمان بلند ترازو ميباشد.

رابطه خاصيت سنگ ياقوت كبود با چاكرا
براي فايده‌مندي از خاصيت خريد انگشترعقيق كبود ، قرار دادن اين سنگ بر روي پيشاني و فعاليت با چاكراي ششم يا اين كه ديده سوم به مراد توسعه دورانديشي جاري بيني بسيار مؤثر ميباشد.

سفاير آبي رنگ، ارغواني و سپيد همه براي راه اندازي چاكراي هفتم يا اين كه تاجي و تميز‌سازي مسير انرژي كونداليني و جريان آن در سراسر چاكراها، فوق العاده‌اند.

سفاير سپيد: چاكراي هفتم يا اين كه تاجي را فعال كرده، پتانسيل‌هاي نهفته را آشكار كرده و در مسير معاش پند‌تان مي نمايد كه منجر ميگردد سنگ اقتدار فردي باشد.

سفاير آبي‌رنگ: ابزار مديتيشن فوق العاده اي ميباشد، چاكراي ششم يا اين كه ديده سوم را گشوده كرده و معاني پيام‌هاي اخذ گرديده را پر‌نور مينمايد و با تقويت چاكراي پنجم يا اين كه گلو به برقراري رابطه با ديگرافراد ياري مينمايد.

سفاير لوتوس: چاكراي سوم يا اين كه كانال شمسي را بازكرده، به درمانگران ياري كرده و با خورشيد در رابطه ميباشد.

سفاير زردرنگ: كريستال ديگر درمانگران ميباشد، براي معالجه ضربات روحي شديد زمان كودكي و بيماري‌هاي دشوار خردسالان به كارگيري ميشود و به تأثير داروها ياري مي نمايد.

سفاير سبز: انرژي‌هاي احيا كننده قدرتمندي داراست، چاكراي چهارم يا اين كه قلب را فعال و متعادل كرده و براي تقويت انرژيهاي بهروزي نيز اثرگذار ميباشد.

ارغواني: چنانچه با هنرهاي پيشگويي آشناييد، ياقوت كبود ارغواني ميتواند به تميز‌سازي مسيرها ياري دهد تا پيام‌ها را با وضوح اضافه اخذ نماييد، درايت معنويتان را بالا مي برد و از روش مديتيشن انرژي كونداليني را فعال مي نمايد.


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۵:۴۷ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ هاي قيمتي


با وجود اهميت سنگ هاي قيمتي و خريد انگشتر عقيق نصفه قيمتي براي استان قم، هنوز هم اين صنعت در استان از بي توجهي ها به ايراد استخراج، نبود ماشين آلات و امكانات فرآوري اين سنگ ها، سختي مي‌برد و هنوز اختلال نپخته فروشي حل نشده و مشكلاتي همچون برداشت هاي غيرمجاز از معادن و تسلط شدن بازار با سنگ هاي تصنعي چين به خطاها اين صنعت بيشتر شده‌است.

به نقل از ايسنا، واژه و كلمه عقيق از نام رودخانه‌اي به اسم آگات در شبه جزيره سيسيل گرفته شده‌است. احتمالاً از بستر اين رودخانه در روزها قديم قلوه سنگ‌هاي عقيق به دست مي‌آمده ميباشد. عقيق‌هايي كه در قبلي ازمعادن آلمان استخراج مي شد، دارنده رنگ‌هاي قرمز رنگ، صورتي و قهوه‌اي بوده و در بين اين لايه‌ها گهگاه نيز نوارهاي خاكستري رنگ چشم مي‌گردد.

اولي معدن عقيق مرزو بوم در استان قم، كشف و استخراج شد كه متخصصان اين حرفه از صنعت هاي دستي با دستاني قدرتمند سنگ هاي ناپخته قيمتي را با مهارت صيقل و تراش داده و در دل زيورآلات و جواهرات قرار مي‌دهند. پيشينه صنعت سنگ هاي قيمتي و نصفه قيمتي در قم به 7 هزار سال پيش برمي گردد، از به عبارتي زمان مردم از اين سنگ ها در فريم انگشترهاي زينتي، تسبيح، مدال و گوشواره به كار گيري مي كردند.

صنعت سنگ هاي قيمتي با گسترش دانش گوهر شناسي و گوهر تراشي در سطح دنيا و مدرنيزه اين صنعت در مرحله استخراج، افتتاح و فرآوري پيشرفت بسزايي نموده است و امروزه اقتصاد بخش اعظمي از كشورها متعلق به‌اين صنعت ميباشد. صنعت سنگ هاي تزئيني براي فراوري و ساخت قيمت افزوده مستلزم امكانات و دستگاههاي امروزي با فناوري روز دنياست كه خلا آن در صنعت استان قم مشاهده مي شود.

محمد فراهاني، متخصص ارشد سنگ هاي قيمتي و نصفه قيمتي به خبرنگار ايسنا اعلام‌كرد: مملكت فاقد دستگاه هاي مجهز و توسعه يافته درين صنعت ميباشد لذا فراوري سنگ هاي قيمتي با بها بالايي در مشت مصرف كنندگان قرار مي‌گيرد كه قابل رقابت با كشورهاي ديگر وجود ندارد. طي دو سال پيشين خوشبختانه در استان قم راه جديدي دنبال شده‌است و تعامل ميان بخش محرمانه و مسولان استان درين حوزه تاسيس شده است.

او بيش تر كرد: تا به امروز در استان بيش تر ترجيح بر نپخته فروشي بود به دليل آنكه عملكرد، امكانات، تجهيزات و ماشين آلات در رابطه با فرآوري سنگ هاي قيمتي در استان وجود نداشت.

 


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۹:۵۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ياقوت

 

سنگ‌ متولدين‌ تيرماه‌ ، ياقوت‌ قرمز رنگ RUBY است. رنگ‌ قرمز رنگ ياقوت‌ سمبل‌ عشق و علاقه، مرز و بوم ‌پرستي‌ و خشم‌، و رنگ‌ آيتم عشق‌ كودكانِ پرخاشگر ميباشد. سنگ ياقوت در اروپا در آخرها قرنها‌ وسطي ، سنگ‌ آيتم عشق و علاقه‌ كشيشان‌ بود ؛ آن‌ را روي‌ انگشتر مي ‌گذاشتند و مي‌ گفتند از فردوس‌ آمده‌ ميباشد. ياقوت دربين‌ سنگ‌هاي‌ قرمز‌رنگ بيشترين‌ خواستار‌ را دارااست و باارزش‌ ترين‌ ميباشد. پس‌ از الماس، ياقوت‌ قرمز رنگ طاقت فرسا‌ ترين‌ كاني‌ محسوب‌ ميشود و در سايزهاي‌ فراتر از پنج‌ قيراط ، از الماس‌ گرانبها‌ خيس ميباشد. ياقوت سرخ في مابين‌ جواهرات‌ به‌ پادشاه‌ سنگ‌ها آوازه‌ داراست.

ياقوت‌ قرمز رنگ دارنده خاصيت‌ درماني‌ براي‌ جسم‌ و جاري‌ ميباشد. از اين‌ سنگ‌ براي‌ بيماري ‌هاي‌ قلبي ، تهيه و تنظيم‌ جريان‌ خون‌ و تقويت‌غده‌ فوق ‌كليه‌ به كارگيري‌ مي ‌شود.ياقوت سرخ فشارخون‌ را ارتقا‌ داده و شرايط‌ ضعف‌ و ناتواني‌ را در جسم از دربين‌ مي ‌پيروزي. بصيرت‌ را تقويت‌ مي ‌كند و جريان‌ خون‌ را در منطقه‌ ديده‌ها به‌ گردش‌ مي‌ اندازد.اين‌ گوهر بضاعت و توان ، نيرو ، معاش ، شهامت ، شجاعت‌ و تفكرات‌ مثبت‌ را تقويت‌ مي ‌كند. ياقوت پر اسم و رسم ميباشد به خداوندگار گوهرها.

ياقوت در اعتقادوباور پيشينيان

انگشتر نقره مردانه با ياقوت سرخ درشت

بر اساس اعتقاد و خرافات پيشينيان همگي گوهرها و خريد انگشترعقيق در حريق مي‌گدازد بجز ياقوت سرخ. محمد بن محمود همداني در كتاب شگفتي ها‌طومار در رابطه ياقوت مي گويد:

طبع او گرم و كم آب ميباشد، به جايگاه رابع. كسي كه با خويش داراست از طاعون ايمن بود. ياقوت از زر و سرب سنگي‌خيس بود.معدن او كوه رهون ميباشد به سرنديب كه بشر به آن فرو آمد، و ميان درياست. هر كس ياقوت با خويش داراست، خون در بدن او صافي نمايد و از خمود و سكته و صرع ايمن بود.

يونانيان‌ مهتقد بودند كه‌ ياقوت سرخ به‌ صاحبش‌ نيروهاي‌ خاصي‌ از پاراگراف‌ تندستي ، علم ، گنج‌ و برد‌ در علاقه‌ مي دهد. همينطور‌ معتقد بودند در‌حالتي كه در جهت‌ چپ‌ جامه‌ روي‌ سينه‌ با سنجاق‌ سنگ‌ ياقوت بگذارند ، معاش‌ آنان يار‌ با آشتي‌ و صميميت‌ مي‌گردد و در صورتيكه سربازي‌ ياقوت با خويش داشته باشد شكست‌ناپذير مي‌ گردد. در قرن ها وسطي تصور مي‌شد كه ياقوت با تغيير‌و تحول رنگ و تبديل آن به رنگ سرخ تيره خيس، داراي خويش را از خبري ناراحت كننده، بيماري و يا اين كه بداقبالي بر حذر مي داشته ميباشد.

در برمه جنگجويان اعتقادشان بر اين بود كه حمل ياقوت سرخ در نزاع برايشان برد به ياروهمدم خواهد داشت.در هند باور بر اين ميباشد كه ياقوت قادر است براي صاحبانش معاش توام با وقار و دوستي با معاندان به همپا داشته باشد و افرادي كه به الهه كريشنا ياقوت سرخ كادو نمايند در به دنياآمدن دوباره (تناسخ) در كالبد يك امپراتور به معاش رجعت خواهند كرد.

در مشرق زمين بر اين يقين بودند كه سنگ ياقوت آرم معاش و حيات ميباشد و معتقد بودند كه قطره هاي خون قلب مامان زمين ياقوت ميباشد ، چرا‌كه براي معاش، خون گرانترين ديه و پولي ست كه رقم خورده ميباشد و همينطور جواهر زيباي ياقوت سرخ يك سنگ خويش افروز به شمار ميرفت و به همين برهان اين سنگ را تابناك يا اين كه درخشنده نيز مي ناميدند.


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۲:۲۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ هاي باارزش


اما به گفته پزشك زارعيان، اين به معناي نفي اثر سنگ‌ها وجود ندارد، به دليل آن كه در اين مورد در منابع طب سنتي كشور‌ايران و همينطور در منابع روايي، مطالب جذاب توجهي داريم. فعلا طريق‌هاي مختلفي در استعمال از سنگ‌ها براي معالجه معمول گرديده؛ مثل ماساژ با سنگ داغ در مجموعه ماساژهاي شرقي، استعمال از سنگ‌ها روي چاكراهاي انرژي، استعمال از نور و روشنايي متصاعده از سنگ‌ها در تسريع مراحل معالجه بيماران و به كار گيري از ارتعاش سنگ‌هاي گوناگون در تماس با الكتريسيته، البته آن طور كه از خاصيت سنگ‌هاي تزييني در منابع اينترنتي گفته مي شود و آنچه فروشندگان اين سنگ‌ها در باب خاصيت شفابخشي و اثرات تسكين دهندگي اختلالات روحي - خل وچل داعيه مي نمايند، مقاله قابل استناد اثبات گرديده‌اي نيست و نحوه‌هاي درماني بيان شده با سنگ‌ها نيز يك طرز درماني غير وابسته به اكانت نمي‌آيد و يك دورانديشي در كنار ديگر پيش بيني ها متفاوت براي مراقبت سالم و معالجه بيماري‌هاست.

​ياقوت، زمرد، عقيق يا اين كه فيروزه‌؟

پزشك زارعيان با اشاره به جنبه دومين كه در مسئله سنگ‌درماني و خريد انگشترعقيق مطرح ميباشد، ميگويد: در منابع طب سنتي (معمولا در نصيب آشنايي داروهاي معدني) از سنگ‌هاي متعدد در تنظيم داروهاي تركيبي استعمال مي كنند و همينطور در خصوص اثرات درماني سنگ‌هاي زينتي كلام‌هايي گرديده كه اكثر زمان ها اين اثرات بر پايه ي رنگ، مزاج و خاصيت سنگ‌ها مطرح گرديده و مطالب بخش اعظمي دراين مورد درج شده ميباشد. مثلا در امر ياقوت چنين نقل شده؛ ياقوت چهار رنگ سرخ، زردرنگ، كبود و سپيد داراست كه رنگ سرخ شايسته ترين گونه آن ميباشد و به جهت رنگي كه داراست آرم درستي ميباشد و نگاه كردن به آن موجب فرح و زدودن حزن و غصه و موجب اشتعال حرارت جنسي مي شود. مزاج ياقوت سرخ معتدل و در گونه هاي ديگر آن كم آبي برنده ميباشد.

هر سنگي شبيه و بدل ياقوت اين رنگ، صلابت، جلا و خواص را نخواهد داشت و هيچ‌كسي جز جواهر‌شناس توانمند نمي‌تواند در بين ياقوت اصل و بدل تفاوت قائل شود. ياقوت، سنگي ميباشد كه هيچ جوهر ديگري جز الماس نمي‌تواند آن را بتراشد و در شعله حريق حتي در صورتي‌كه قرمز‌رنگ شود تغيير‌و تحول وضعيت نمي‌دهد.

درخصوص عقيق چنين نقل شده: شايسته ترين آن يمني ميباشد كه صاف و روشن باشد. از نگاه​مزاجي سرد و كم آب ميباشد. مصارف خوراكي مختلفي در رابطه آن روايت شده و در داروهاي با اثر تقويت قلب و كبد و طحال و رفع تنگي‌نفس و تقويت بصيرت مصرف شده ميباشد. آويختن عقيق به گردن براي التيام خشم و خصومت و انگشتر آن در هيبت در حيث معاند و استجابت دعا اثر گذار مي داند شده‌است. بد وجود ندارد بدانيد به عقيق رنگ زرد شرف شمس مي گويند و صاحب و مالك نظران در باب اين سنگ حادثه لحاظ واحدي ندارند.


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۶:۲۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

پيشينه عقيق


تاريخچه جالب تاريخي سنگ عقيق Agate
در زمانه باستان، خاصيت عقيق بعنوان حرز مقام والايي داشته ميباشد.

حتي گفته مي شود تشنگي را فرو نشانده و از بروز تب دوري مينمايد.
افسانه‌هايي مي‌باشد كه ميگويد جادوگران پارسي از آن براي تغيير و تحول جهت گردباد استعمال مي‌كرده‌اند.

تيم پر اسم و رسم سه هزار ظرف سنگ عقيق كه به وسيله ميتراديتس، شاه پونتوس عده‌آوري گرديده، نشان دهنده عشق و اشتياقي ميباشد كه در قبل به سنگ عقيق ابراز مي‌داشته‌اند.
خريد انگشتر عقيق در زمان امپراطوري بيزانس نيز همچنان مشهورند.
توده‌آوري ظرف‌هاي سنگ عقيق براي فايده‌مندي از خاصيت عقيق و زيبايي آن در زمان رنسانس في مابين خانواده‌هاي سلطنتي اروپايي اشاعه داشته و موزه‌هاي متعددي در اروپا مانند موزه لوور، مثال‌هاي بي‌نظيري از آن را به اكران نهاده‌اند.

خاصيت عقيق سرخ Red Agate
خاصيت عقيق سرخ Red Agate
خصوصيت‌هاي يگانه سنگ عقيق Agate چه مي باشد؟
گفته مي گردد خاصيت عقيق در تقويت قوه شعور و فعالسازي قوه ارزيابي و ساخت تعادل در ميان موقعيت‌هاي فيزيكي، عاطفي، خيالي و روحي نقش دارااست.

خشم را كاهش و حسن نيت را افزايش مي بخشد.

سنگ عقيق در ادراك واقعيت و پذيرفتن وضعيت ياري كرده و شفاده عاطفي قدرتمندي ميباشد.

از خاصيت عقيق اين ميباشد كه خاطر و تمركز را تقويت كرده و استقامت بدني و صداقت را ارتقاء مي دهد.

سنگ عقيق بازدارنده بي‌خوابي گرديده و خواب‌هاي خوش را تضمين ميكند.

شجاعت فرد را تقويت و از وي در قبال مخاطرات نگهداري مي كند.

از مهم ترين خاصيت عقيق كه به طور همگاني مي‌اقتدار براي تمامي سنگ‌هاي عقيق ذكر ميباشد اين ميباشد كه:
سنگ عقيق تأثيري آهسته بخش دارااست و فهم و شعور و شهود و تمركز را تقويت كرده و به بسط و ارتقا استعداد تحليلي شخص امداد ميكند.

سنگ عقيق تأثيري آهسته بخش داراست و فهم و شعور و شهود و تمركز را تقويت كرده و به توسعه و گسترش و ارتقاء استعداد تحليلي شخص امداد ميكند.

 


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۸:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

احاديث درباره سنگ عقيق


و همو در حديث ديگري از امام باقر عليه السّلام نقل كرده ميباشد كه آن حضرت بعداز اسم بردن ازخريد انگشترعقيق زنانه و بيان اشكال گوناگون آن، در پايان گفتار مفصّلي، چنين فرمود: هر كس يكي از گونه هاي آن عقيق‌ها را به انگشت نمايد و از پيروان آل محمّد صلوات اللَّه عليهم اجمعين نيز باشد، جز نيكي نبيند و خوبي و گشايش روزي و بي‌نيازي از مردم و ايمني از تمام آسيب ها نصيبش گردد و همچنين مايه‌ي آسودگي از شرّ زمام‌دار بيدادگر و از هر كسي ميباشد كه بشر از وي مي‌ترسد.[۱۶]

امان از مصيبت به حريق
زياد قندي از حضرت موسي بن جعفر، از پدران بزرگوارش عليهم السّلام از حسين بن علي عليه السّلام روايت كرده ميباشد كه فرمود: هنگامي كه پروردگار، موسي بن عمران را آفريد و در طور سينا با وي حرف ذكر كرد، بر زمين نظري افكند و از نور و روشنايي روي خويش عقيق را آفريد، آن گاه فرمود: بحقّ خودم بر خويش لازم كردم كه كسي را كه (انگشتري) عقيق دست كند، به حريق مصيبت نكنم به شرط آن كه علي عليه السّلام را دوست داشته باشد.[۱۷]

 

در پيشين هفت ستاره و سياره در منظومه خورشيدي آيتم اعتنا آدم بوده اند. اين سيارات و ستاره ها عبارتند از خورشيد، ماه، مشتري، عطارد، زهره، زحل و مريخ كه هريك بعنوان يك منشاء فروغ با شدت و رنگ منحصر به خويش شناخته ميشدند. مثلا خورشيد رنگ قرمز‌رنگ و گرم منتشر مي نمايد در حاليكه ماه نوري سرد و سپيد از خويش مي تابد. به همين ترتيب زحل روشنايي آبي رنگ، مريخ نور و روشنايي نارنجي رنگ و عطارد نوري سبز رنگ را از خويش منتشر مي كنند. تمام اين نورها در منظومه خورشيدي منتشر گرديده و فروغ و روشنايي سپيد را تشكيل مي دهند. به اين ترتيب زمين ما بعنوان بخشي از منظومه شمسي تمام اين رنگها را در قالب رنگ سپيد كه تركيبي از هفت رنگ اساس ميباشد اخذ مي‌نمايد.

اكنون مي دانيم كه نوروفروغ سپيد خورشيد از هفت رنگ تشكيل‌شده ميباشد كه با يك منشور قابل تجزيه و مشاهده ميباشد. هفت رنگ قرمز رنگ، زردرنگ، سبز، آبي رنگ، بنفش، نيلي و نارنجي رنگ با ارتفاع موجها و فركانسهاي متفاوت دارنده اثرات خاصي بر تن آدم ميباشند. بعضا از مورد ها اثرگذاري رنگها بر ذهن، روح و تن بشر بشرح پايين ميباشد:

.


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۵:۰۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

فوايد فوق العاده سنگ عقيق


تاثيرات جسماني: امداد به تهيه و ثبت كارايي كليه دستگاه هاي تن، ارتقاي گنجايش هاي احساساتي، كمك دادن دست دستگاه گردش خون، گوارش و كار هاي عصبي
تاثيرات احساساتي: رويش فطرت صلح و آشتي جو، كاهش تغييرات اخلاق و رفتار و خو، امداد به توسعه نيروي عزم قدرتمندتر
تاثيرات شيخ: باز كردن دروازه هاي وجودي شخص براي رابطه با طبيعت، امداد به شخص در يافتن و داراي تعهد ماند به والاترين انگيزه معاش، رها شدن از اتفاقات و انرژيهاي منفي و مخرب تاثير گذار وجود شخص

خاصيت سنگ عقيق از حيث ماورايي
اين گوهر يكي سابق ترين سنگ هاي باستاني شفا بخش و شانس آور ميباشد. به وسيله اين سنگ شخص بضاعت و توان گزينش در ميان عزيزان حقيقي و واقعي و دروغين را پيدا نمايد. اين سنگ ياد، تمركز و استقامت شخص را ارتقاء مي‌دهد. سنگ عقيق به “سنگ واقعيت گويي” نيز داراي شهرت ميباشد و درصورتي كه كسي در حظور اين سنگ قرار داشته باشد زبانش به واقعيت مي گشايد. اين گوهر شجاعت را ارتقا ميدهد.

خريد انگشتر عقيق سبزهمچنين اين گوهر جادويي تاثيري ادب بخش در دوري از بي خوابي و به كار گيري از آن براي داشتن روياهايي دلپذير از ساير خاصيت سنگ عقيق هست. از نگاه فيزيكي جهت بهبود گردش خون، معالجه اختلالات پانكراس، تطهير و ترميم پل در بين قلب و ذهن شخص موءثر ميباشد. عقيق هاي آتشين با سرزندگي عالم دنيوي به ارتعاش درمي آيند و ابزار هاي بي نظيري براي اشخاصي كه به تجربه اي دروني – بدني نيازمنداند است. دسته آتشين سنگ جواني جاودانگي ميباشد و رمانتيك از سرزندگي را براي تن درستي همگاني شخص به ارمغان مي‌آورد.

عقيق سنگي حافظ در بلاي طبيعي
خاصيت سنگ عقيق چه است؟در قسم قديم جهت دوري از گردباد و رعد و برق، نگهداري كودك ها از خطر به ويژه در دوري از زمين افتادن هنگام بازي استعمال ميشد. حتي ماجرا هايي هم موجود هست كه به ما ميگويد جادوگران اهل ايران از خاصيت سنگ عقيق براي انحراف گردباد هاي ناخواسته به كارگيري مينمايند.

در عهد و پيمان باستان از خاصيت سنگ عقيق خزه اي تحت عنوان طلسمي براي باغبان و كشاورزان جهت پرورش گياهان، براي عامه تحت عنوان ارتقاء گنج، خوش اقبالي و ارتفاع قدمت نيز به كار گيري ميشد. همينطور گفته ميشد در صورتي كسي در مكاني اين گوهر را بگذارد هيچ جادوگري نمي تواند در آن مكان وارد شود!

عقيق سنگي براي ديده آسيب
خاصيت سنگ عقيق چشمدر متن ها باستاني نقل شده كه اشكال سنگ عقيق تحت عنوان يك طلسم يا اين كه جادوي رفع طلسم به شدت گران بها بوده و قوي به فرونشاندن عطش و نيز حفظ از تب مي‌باشد. در وسط ده سال 1800 ميلادي در آلمان، اكثري از طلسم هاي عقيق چشمي ذكر شده ساخته مي‌شد و ميان مردم دوست داستني بود. باور بر اين بود اين ديده از صاحبش در مقابل شر حفظ ميكند. اين دستور اما در كشور ايران نيز بسيار اشاعه دارااست. اما از كريستال نمك نيزجهت ديده جراحت استعمال مي گردد.

خاصيت سنگ عقيق تحت عنوان سنگ ميلاد ماه
اين گوهر نسبتاً براي همگي متولدين ماه هاي خورشيدي كاربرد داراست. ولي بيشتري تاثير خويش را از حيث نجومي روي متولدين مهر ، مرداد، بهمن، دي و شهريور را دارااست و متولدين اينا ماه ها مي‌توانند از انرژي جادوئي سنگ عقيق خويش فايده ببرند.


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۱:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاريخچه عقيق


تاريخچه سنگ عقيققرن ها خريد انگشترعقيق تحت عنوان گوهري باارزش و سنگي براي استعمال در جواهرات يا اين كه مجسمه هاي هنري كوچك بود. خاصيت سنگ عقيق نيز از لحاظ طلسم و جادوگري نيز از مواقعي بود كه دقت انسان از گزاره ايرانيان باستان را به خويش جلب مي‌كرد.
اسم آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزيره سيسيل ايتاليا مشتق شده‌است. احتمالا از بستر اين رودخانه در زمان قديم قلوه سنگ هاي عقيق بدست مي آمده ميباشد. فيلسوف يوناني به اسم تئوفراستوس‌ (Theophrastus) اين گوهر را زماني كه در قرن چهارم آن را در رودخانه كشف كرد، و آن را عقيق (Agate) نامگذاري نمود.

ظرف ها و ظروف تشكيل شده از مال اشكال سنگ عقيق در حين امپراتوري بيزانس (روم شرقي – قسطنطنيه) بسيار دوستداشتني بودند، گردآوري اين ظرف ها ميان خانواده هاي اشرافي اروپا در زمان رنسانس متداول گرديده بود و كه امروزه در اكثري از موزه ها نظير لوور فرانسه به اكران گذارده گرديده اند.
صرفا در يك تيم بيشتراز سه هزار پياله از كالا اين گوهر كه به وسيله مهرداد ، سلطان پونتوس اندوخته شده‌است؛ تحت عنوان مثال اي از اين ميباشد كه چه طور در قبلي اين جواهر نصفه قيمتي آيتم اعتنا قرار مي گرفت.

ظرف عقيقاولين اشاره به جلا و تراش سنگ عقيق در سال 1548 ميلادي در متن‌ها تاريخي به چشم مي‌خورد با اين حالا رسما تراش نگين هاي جواهري اين سنگ از اولِ قرن شانزدهم در شهري از آلمان ابتدا شد. امروزه ايدار-اوبراشتاين Idar-Oberstein آلمان از شايسته ترين مركزها كنده كاري اين گوهر در دنيا شناخته شده‌است، روزمره طيف عظيمي از ديگر سنگهاي قيمتي از سراسر عالم نيز جهت تراش كاري و حكاكي وارد ايدار ميشود.
قيمت سنگ عقيق در قسم قديم بسيار بالا بود، اما اينك بها آن نسبتا نادر ميباشد، به غير از دسته آبي‌رنگ هلي يا اين كه جور سبز و معدود به اسم كريزوپراس دارنده قيمت بيشتري مي‌باشند.

 


برچسب: خريد انگشترعقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۳:۱۴ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)