دنياي سنگ هاي زينتي دنياي سنگ هاي زينتي .

دنياي سنگ هاي زينتي

بهترين نوع كوارتز

برخي از ويژگي هاي سنگ كوارتز مي تواند درخريد انگشتر عقيق  انتخاب بهترين دسته اين سنگ به شما امداد كند .
بعضي از اين ويژگي ها عبارتند از:
رنگ
رنگ سنگ كوارتز با اعتنا به ميزان آن بسيار متغير است . شايسته ترين برهه زماني براي آناليز رنگ آن هنگام طلوع يا غروب خورشيد هست كه رنگ هاي عميق سنگ هم خودشان را نشان بدهند . به طور كلي كوارتز شفاف با بها ترين گونه آن ميباشد و بعد از آن رنگ سپيد يا اين كه ابري قرار دارااست .

درخشش
شفافيت يك ويژگي مثبت براي كوارتز ميباشد و هر چقدر كه يك سنگ فروغ را بخش اعظم از خودش عبور دهد مقدار شفافيت آن بالاتر است .

ابعاد
اين سنگ را به شيوه اي برش مي دهند كه قطعات برش خورده بيشترين رنگ را داشته باشند . به همين ادله است كه در ميزان ها و صورت هاي متنوعي در بازار يافت مي شود .

انگشتر
كوارتز امروزه يك عدد از پركاربردترين به كارگيري هاي سنگ كوارتز براي توليد نگين انگشتر هست . انگشترهاي كوارتز در ميان خانم ها و آقايان هوا داران متعددي دارااست . كوارتز را مي شود به هر شكلي برش اعطا كرد و طرح هاي مختلفي را بر روي آن پياده كرد و در غايت به عنوان نگين انگشتر به كار برد .

عكس
انگشتر كوارتز خواص
سنگ كوارتز از
گزاره خصوصيت هايي كه براي سنگ كوارتز در منابع متفاوت آمده ميباشد عبارتند از:
تعادل
و تنظيم همه چاكراهاي بدن انعكاس
فروغ و روشنايي و انرژي مثبت به سمت بدن ياري
به تمركز و ارتقا قواي ذهني كمك
به تصفيه روح و روان نگهداري
فرد در برابر سحر و جادو ارتباط
با دنياي متافيزيك تعادل
سيستم ايمني بدن تطهير
اندام هاي بدن معالجه
خستگي هاي مزمن از
جمله خواص طبابت آن هم مي توان به مورد ها تحت اشاره كرد:
درمان
اختلالات تنفسي، آسم و گلودرد كاهش
فشار خون و گرفتگي رگ هاي و تقابل با سرطان خون امداد
به رفع مشكل ها نازايي و تقويت باروري فرد افزايش
روحيه فرد جهت عشق و علاقه ورزي تقويت
سيستم ايمني بدن درمان
تب تشخيص
سنگ كوارتز تا به هم اكنون هيچ راه تضميني و صد درصدي براي تشخيص سنگ كوارتز پيدا نشده ميباشد و اضطراري ميباشد كه تعدادي تست را انجام بدهيد تا به فيض قطعي برسيد . يكي از روش هاي تشخيص دسته ارگانيك اين سنگ طيف سنجي مادون قرمز رنگ است كه طول موج جذب گرديده بوسيله سنك كوارتز را نشان مي دهد . كريستال هاي سنگ كوارتز دارنده ويژگي هايي همانند تورمالين هست .

عكس
انگشتر سنگ كوارتز سنگ كوارتز كليدي هيچ گاه يك شكل يگانه ندارد و با تغيير‌و تحول رنگ، تابش و گرما رنگ ان تغيير تحول مي نمايد و شديدتر مي شود .

به هر درحال حاضر تشخيص جور حياتي اين سنگ كار سادگي نميباشد و يك عدد از روش هاي وصال به سنگ حساس اين هست كه خودتان آن را پيشين از تراش تناول كردن تهيه فرمائيد و به دست تراشكار بسپاريد .

بها
سنگ كوارتز بها سنگ كوارتز با توجه به اندازه، شكل، رنگ و خيلي ويژگي هاي ديگر انتخاب مي شود . هيچ گاه فريب ارزش هاي نامتعارف را نخوريد چون هيچ ارزاني اي بي حكمت نمي‌باشد .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۰:۱۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ساخت قالب ريخته گري

قالب
هاي ريخته گري براي توليد يك ورژن  خريد انگشتر عقيق صحيح نظير نوع شما به كار مي رود كه اين قالب ها به دو راه ساخته مي شوند:
۱)
ايجاد قالب لاستيكي و يا اين كه سيليكني از روي جور هاي مومي يا غير فلزي :
در اين روش، مدل در باطن يك كادر قرار گرفته و سپس كادر با يك خصوصي از مواد شيميايي از تركيبات سيليكني مايع مالامال مي شود . پس از مدتي، مواد شيميايي به رخ جامد در مي آيند كه اين مواد دارنده خواص لاستيكي مي باشند .

ايجاد
قالب لاستيكي از روي دسته مومي توليد
قالب لاستيكي از روي نوع مومي
۲)
ساخت قالب لاستيكي به راه و روش پخت لاستيك:
در اين راه از يك خصوصي لاستيك هاي ويژه كه به صورت برگه اي و يا اين كه خميري در بازار مو جود مي باشند، استفاده مي گردد . به اين رخ كه جسم فلزي و يا اين كه هر گونه محصول كه تحمل دماي ۴۰۰ تا ۴۵۰ مرتبه سانتي گراد را داشته باشد در دربين لايه هاي لاستيكي قرار داده مي شود و سپس با دقت به ميزان قطعه عمل و جور لاستيكي كه در ذيل پرس هاي منحصربه‌فرد پخت لاستيك قرار مي گيرد گرما از دو تراز بالايي و پاييني به لاستيك رسيده و لايه هاي لاستيكي به هم مي چسبند .

آنگاه از طي يك عدد از رويكرد هاي فوق، يك قالب لاستيكي دور و اطراف جور شما را فرا گرفته هست كه با يك تيغ جراحي مخصوص، قالب لاستيكي بريده گرديده و گونه از في مابين آن خارج مي گردد و يك فضاي خالي جهت تزريق موم در سطح بعد از آن مهيا مي گردد .

دستگاه
پخت لاستيك دستگاه
پخت لاستيك
تراز
سوم: تزريق موم در اين مرحله، موم به وسيله دستگاه تزريق، درون قالب هاي لاستيكي و يا سيليكني كه در تراز قبلي تهيه شده اند تزريق مي گردد و فضاي خالي باطن قالب بدين ترتيب، از موم لبريز مي شود و يك نسخه برداري مومي از نوع شما تهيه مي گردد . در اين سطح به چندين كه از نوع مي خواهيم بسازيم بايستي نسخه برداري مومي تهيه و تنظيم كنيم .

تزريق
موم تزريق
موم
مرحله
چهارم: شاخه كردن مدل هاي تنظيم شده در تراز پيشين را به وسيله يك هويه به يك مفتول مومي مي چسبانيم تا به صورت يك درختچه در آيد و بعد انتهاي درختچه را در كفي لاستيكي منحصر به فرد سيلندر ريخته گري قرار مي دهيم . يك درختچه مومي مي تواند مشتمل بر يك و يا چه بسا صد ها مسئله از دسته هاي مومي باشد . نكته حياتي اين مي باشد كه زاويه دنبالك هاي نوع ها با محور كليدي (مفتول مومي) بايد به چهره تند باشد . اضطراري به ذكر مي‌باشد كه براي انجام عمليات ريخته گري در فرايند بعد، مي بايست حدود ۱۴ برابر وزن شاخه موم، طلاي عيار ۱۸ (۷۵۰) را ذوب و تهيه كرد .

شاخه
كردن جور ها شاخه
كردن دسته ها
مرحله
پنجم: گچ گيري سيلندر ريخته گري هنگامي كه مرحله شاخه كردن موم ها تمام شد، شاخه مومي را در يك سيلندر فلزي ريخته گري قرار داده و آن را با گچ اختصاصي ريخته گري به روشي كه در ادامه ابلاغ مي شود پر مي كنيم تا شاخه را پوشش دهد . هنگامي كه گچ كم آب شد، يك قالب نسوز و خشك براي استفاده در كوره هاي ريخته گري مهيا است . شاخه مومي به نحوي كه در تصوير معلوم مي‌باشد بر روي كفي لاستيكي سيلندر سوار مي گردد .

سيلندر ريخته گري در موقعيت هاي با فلانج و بدون فلانج به كار مي رود و از محصول فولاد ساخته مي شود . آن گاه از اين‌كه درختچه موم در درون سيلندر قرار گرفت، با استعمال از نوارچسب هاي پهن، آب بندي شده و سيلندر مهيا گچ گيري هست . براي گچ گيري سيلندر از اتومبيل ميكسر گچ به كارگيري مي شود . در اين ماشين آب و گچ در محيطي كاملاً عاري از هوا با نيز تركيب مي شوند و در باطن سيلندر تزريق مي گردد . دستگاه مجهز به سيستم ارتعاشي (ويبره) مي‌باشد تا گچ تزريق شده در سيلندر را كاملاً هواگيري نمايد . اين عمل از هر گونه نقص‌ و فرج در سطح قطعات در مرحله ريخته گري جلوگيري مي كند . اندازه گچ زمينه نياز براي گچ گيري يك سيلندر به قطر ۱۰۰ ميلي متر و به ازاي هر يك سانت، تقريباً برابر ۱۰۰ گرم مي باشد .

پس از اتمام مرحله گچ گيري سيلندر، آن را در يك محيط كم آب و سواي تابش نوروروشنايي مستقيم خورشيد قرار مي دهيم تا گچ خشك گردد . اين زمان حدوداً في مابين ۳ تا ۵ ساعت، بسته به حجم سيلندر به ارتفاع مي انجامد .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۶:۱۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خاستگاه سنگ درماني كجاست؟

در حقيقت منشا حساس سنگ درماني  خريد انگشتر عقيق  مربوط به ميهن چين است كه در باز نگري كتاب ها تاريخي دنيا پس از اسلام ، كتابي تحت تيتر امپراطوري زردرنگ به نوشته يواخيم باركها وزن جواب معماي بروز سنگ درماني به خير روشن مي شود، كتابي كه ويژه احوالات چنگيز مغول و فرزندانش و استعمال از اشكال درمانهاي ارگانيك و حتي اتفاقي همچون خاصيت و روشهاي به كار گيري از سنگها پرداخت گرديده است .

خاصيت
خارق العاده سنگ درماني/ شفاي سنگها از خرافات متداول تا حقايق ديني
سنگهايي كه حرارت دادن آنان ، گذاشتنشان رو رمز و تلاوت گونه هاي ذكر هاي يگانه و يا قراردانشان روي موضع درد و چه بسا انجام ماساژ با آنها، وجه اشتراك اغلبشان به شمار مي رود .

كتاب
ضابطه سنگ درماني ندارد روشنك قدس، رييس دانش گاه طب سنتي كالج علوم طبابت كشور ايران با اشاره به عدم رده سنگ درماني درطب سنتي تاكيد كرد: علي رغم تصور اكثر اوقات افراد ، اين خط مش خير در كتاب قانون كه مهمترين مبداء و منبع آموزه هاي طب سنتي كشور ايران و دنيا است ونه چه بسا به عنوان طب تكميل كننده آن مطرح نشده ميباشد .

او اظهار‌ : سنگ درماني به علت بي ارتباطي كامل آن با طب سنتي در هيچ يك از كلينيك هاي ويژه اين پزشكي وجود ندارد بلكه خاستگاه حساس آن مرزو بوم چين هست كه در برخي از متن ها مرجع چيني اشاره هايي به آن گرديده ، البته علي رغم وجود مباحثي داراي ربط با آن در كتبي خاصي فقط مي بضاعت و توان ذكر كرد كه از نظر علمي و طب سنتي اين درمان هيچ تعريف و جايگاهي ندارد .

گرچه از نظر دانش طبي و حتي طب سنتي ، جايگاهي براي خاصيت درماني سنگها تعريف نشده البته اين مسئله از لحاظ طب اسلامي كه احاديث معصومين (ص) ، مهم ترين اساس اين طب هستند، چه‌گونه مي باشد؟ سوالي كه بعضي از پژوهشگران ديني پاسخ قابل توجهي براي آن دارا هستند .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۴:۴۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

فرق حلقه با انگشتر را بدانيد

از به عبارتي اوليه كار دنبال انگشترهاي گرانقدر و پرنگين نباشيد . آنها حلقه به شمار نمي آيند . رينگ خيلي دقيق هست و روي آن يك رديف نگين و يا اين كه يك نگين درشت  خريد انگشترعقيق عمل گرديده است . شما حتي مي توانيد يك رينگ طلايي بي آلايش را به عنوان رينگ وصلت تان گزينش نمائيد . بعدا مي توانيد براي پاي كوبي ازدواج يك انگشتر پرنگين را براي روي رينگ تزويج تان بخريد . دقت فرمائيد كه رينگ و انگشتر شما بايستي با يكديگر هماهنگي رنگ و جنس داشته باشند .

حلقه
تان را توصيه بدهيد
در حالتي كه مثل خيلي از زوج ها نسبت به رنگ و صورت رينگ وصلت تان حساس مي باشيد و مدل هاي موجود در بازار را نمي پسنديد، مي توانيد يك جور رينگ تزويج را كه مي پسنديد پيدا نمائيد و يك جواهرسازي معتبر پيدا فرماييد و از او بخواهيد عين آن حلقه را برايتان بسازد . توجه نماييد حتما حياتي مي باشد جواهرساز شما در اين فعاليت كاردان باشد و حلقه شما را دقيقا با همان نازكي زمينه نظرتان بسازد .

حلقه
هاي جفت بخريد
برخي ذوق و سليقه ها معمولا دنبال رينگ هاي يك دسته براي عروس و داماد نمي گردند چون در اين فيس زيرا حلقه ها جفت هستند، حلقه عروس پاره اي مردانه و رينگ داماد پاره اي ويژگي ها زنانه خواهد داشت اما در‌صورتي‌كه شما به دنبال يك حلقه زنانه باشيد، مي توانيد آن را خيلي ظريف و زنانه گزينش نماييد .


نكات خريد رينگ وصلت لزومات
دقت در خريد حلقه


حواستان
به نگين ها باشد
هنگامي كه مي خواهيد يك حلقه بخريد به نگين هاي آن خوب توجه نمائيد . بهتر ميباشد هر نگين در يك قاب از جنس طلا، محكم شده باشد چون در غير اين فيس احتمال افتادن و قطع شدن نگين ها اكثر مي‌باشد . نگين هايي كه با چسب به انگشتر چسبيده گرديده اند ممكن مي باشد با ضربه و زمين تناول كردن رينگ شما قطع شوند و مطلقا مجدد جايگزين كردن اين نگين ها گران تمام مي شود .

در حالتي كه
مي توانيد يك سايز گرانقدر خيس بخريد
هنگامي كه براي خريد رينگ مي رويد، رينگ هايي را بخريد كه براي دست شما تنگ و جفت و مدل نباشند . بالاخره قرار است شما اين حلقه را يك عمر به دست فرماييد . در طول اين سال ها ممكن هست چاق گرديد و رينگ شما ديگر قابل به كارگيري نباشد . در شراي رينگ شما اندكي گشاد باشد مي توانيد آن را تنگ كنيد ولي به دست كردن حلقه تنگ خيلي سخت هست .

نواع
گرد را در اوليت انتخاب خويش قرار دهيد
برخي از رينگ ها، زايده هاي تيزي در طراحي شان دارا‌هستند كه نگين ها روي اين زائده هاي تيز وصل مي شوند . اين تيز ي ها در هنگام فعاليت روزانه به اين سو و آن سو مي گيرند و احتمال قطع شدن نگين ها وجود دارد . براين اساس توصيه ما به شما اين است كه رينگ هاي تخت و گرد را انتخاب فرمائيد .


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۶:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ درماني و خواص سنگ ها

به عبارتي طوري كه پيش تر به گونه هاي خاصيت سنگ ها و عمر ديرينه آن ها پرداختيم، سنگ درماني از ديرباز تا كنون زبانزد همگان بوده است . در اينجا مي خواهيم به مقوله  خريد انگشتر عقيق  سنگ درماني و خاصيت متافيزيك آن ها بپردازيم .

در دوره جديد خواص سنگ ها و اشكال خط مش هاي سنگ درماني به تصويب رسيده مي باشد و امروزه شاهد استفاده از گونه هاي سنگ ها با در لحاظ دريافت كردن خاصيت آن ها در صنعت هاي گوناگوني، از پاراگراف صنعت جواهر سازي و زيورآلات هستيم .

هر چند كتاب هاي زيادي به چاپ رسيده اند كه علاوه بر خاصيت سنگ ها، به قابليت شفابخشي آن ها اشاره كرده اند، البته همواره بايستي به خاطره داشته باشيم كه فراي اين كتاب ها چاپ شده و در دست، آنچه بيش از پيش موجب يقين و اعتقادمان به خاصيت سنگ ها مي شود، احساس و شم ششمي مي باشد كه فرا از داده ها خارجي و باور هاي همگاني ميباشد .

براي تمامي مان لحظه هايي پيش آمده كه ناخودآگاه و بدون هيچ برهان منطقي و درايت از خاصيت سنگ ها، به سمت سنگي مختص جذب مي شويم . شايد برايتان ديدني باشد كه بدانيد اين حادثه زماني پيش مي آيد كه شم ششم تان در ناخودآگاه شما در تلاش است تا در شما كشش و هدف اي براي به دست آوردن و يار داشتن آن سنگ توليد كند .

در
اين مقطع مي‌باشد كه سوال پيش مي آيد، عامل كليدي كشش به سوي سنگي خاص چيست؟
اعصاب و روان و روح دائما در حالا بازي هوشمندانه و خردمندانه اي با جسم هست . همين مسئله منجر مي شود تا ذهن، ما را به سوي سنگي سوق دهي نمايد كه تواترهاي ارتعاشي اش و بسامد هاي جانور در آن، با وجود و هستي مان سازگار و نيز سو باشد . جسم ما گرما، انرژي و دامنه اكترومغناطيسي حاصل از سنگ را به تكان در مي آورد و همين اساسي ترين برهان كشش ما در ناخودآگاهمان به سوي برخي سنگ ها مي باشد .


سنگ
درماني
خواص
سنگ ها و تاثير آن در Gem Therapy يا به عبارتي سنگ درماني! همان طور كه پيش تر اشاره كرديم، سنگ درماني براساس خصوصيت و خاصيت سنگ ها در زمره درمان هاي طبيعي مي باشد . امروزه از اين روش درماني سابق با عنوان Gem Therapy نام برده مي شود . با توسعه و گسترش بيش از پيش اين طب، شواهد نشان مي دهد امروزه با در نظر به دست آوردن خواص سنگ ها اقدام به درمان هاي بيماري هاي گوناگوني رخ گرفته هست .
در ادامه به برخي از اين درمان ها اشاره خوا هيم كرد:
معالجه
بيماري هاي تنفسي ارتقاء
قدرت سيستم دفاعي تسكين
عفونت ياري
به معالجه زخم معده تقويت
كننده استخوان ها ادب
بخش تقويت
اعصاب درمان
ناراحتي هاي پوستي ضد
ميگرن امداد
به گردش خون و ديگر خاصيت هاي درماني آن ها .

خواص
سنگ ها و استعمال از آن در ماساژ درماني جذاب است بدانيد تاريخ و پيشينه استعمال از سنگ هاي داغ به مراد معالجه و رفع درد هاي عضلاني به هنگامي باز مي گردد كه بوميان آمريكا به كمك حريق شروع به داغ كردن سنگ ها مي كردند . امروزه ماساژ درماني با سنگ داغ از گزاره متداول ترين سنگ درماني يا اين كه به عبارتي Gem Therapy مي باشد كه با در نظر به دست آوردن خواص سنگ ها و تاثيرات آن ها بر چاكرا ها متداول گرديده است .

 

خاصيت
سنگ ها و تاثيرات آن بر روي انرژي عناصر در اين جا مي خواهيم به شرح مختصري از خاصيت سنگ ها و تاثيرات آن بر روي انرژي موادسازنده موجود در محيط اطرافمان بپردازيم . به عبارتي طوري كه مي دانيد، يكي از حساس ترين خصوصيت سنگ ها، خصوصا در طبيعت، جذب انرژي هاي منفي مو جود در محيط است . از اين رو امروزه براي برقراري تعادل در بين نيروهاي طبيعي در هم اكنون جريان، در اكثري از پباده سازي ها اعم از پباده سازي داخلي محيط كار، منازل، مطب هاي طبابت و طراحي جواهرات و انواع و اقسام زيورآلات و اكسسوري ها، شاهد استفاده از گونه هاي سنگ ها هستيم . زيرا به عبارتي طوري كه پيش تر اشاره كرديم يكي از كليدي ترين خاصيت سنگ ها، رهايي و نجات شما از انرژي هاي منفي محفظه دور و اطراف شما و توليد حس آرامش در شما مي‌باشد .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۴:۵۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ‌ها اثرات ماورايي دارند؟ ‌

يك هنرمند سنگ‌تراش در خصوص اثر درماني سنگ‌ها و اعتقاداتي كه درباره اثر ماورائي سنگ‌هاي ارگانيك وجود دارد، اظهار كرد: گوشه اي از اين اثرات ناشي از موادتشكيل دهنده تشكيل دهنده سنگ‌هاست اما، برخي با توليد باورهاي غلط در در بين مردم، يقين به اثرات ماورايي سنگ‌ها را دستمايه سوداندوزي كرده‌اند .

يك هنرمند سنگ‌تراش در خصوص اثر درماني سنگ‌ها و اعتقاداتي كه در رابطه اثر ماورائي سنگ‌هاي طبيعي وجود دارد، اظهار كرد: گوشه اي از اين اثرات ناشي از عنصرها تشكيل دهنده سنگ‌هاست اما، بعضا با ايجاد باورهاي اشتباه در بين مردم، اعتقادوباور به اثرات ماورايي سنگ‌ها را دستمايه سوداندوزي كرده‌اند .

غفاري در گفت‌و گو با خبر نگار خبرگزاري دانشجو ها ايران(ايسنا) – منطقه مركزي، افزود: همانگونه كه ميدانيم در هر كدام از ماه‌هاي گوناگون سال شرايط زمين در مدار چرخش خودش به بدور خورشيد مختلف بوده، همچنين وضعيت ستارگان گوناگون هم نسبت به زمين گوناگون مي‌باشد .

غفاري ادامه داد: در نتيجه، اين نيروي عظيم كيهاني و انرژي اين نيروهاي متعدد در كرات متعدد كه در هركدام از روزها و ماه‌هاي سال متعدد است، ميتواند روي افراد مختلف تغييراتي را اعمال نمايد .

اين كارآفرين با اشاره به اين‌كه عناصري كه در طبيعت سنگ‌ها پنهان است قادر است روي روح و جسم بشر تأثير بگذارد، تصريح كرد: القاي انرژي بوسيله سنگ‌ها در علم متافيزيك مطرح مي باشد و نمي توان آن را اندازه‌گيري كرد .

او با بيان اين كه همگي موجودات اعم از گياهان، حيوان‌ها و انسان‌ها براي سلامتي و نشاط جسم خود نياز به اين عناصر دارند، گفت: احتمالا اين موادتشكيل دهنده در بسياري از موارد به تنهايي و تنها از نحوه طعام تأمين نشوند و سنگ‌ها حاوي عناصري مي باشند كه ممكن مي باشد در بدن انسان به ميزان ناچيز خريد انگشتر عقيق وجود داشته يا اصلاً وجود نداشته باشند كه تماس با اين سنگ‌ها ميتواند اين خلاء را لبريز نمايد .

غفاري استعمال از سنگ‌ها را داراي شرايط خاصي تيتر كرد كه ميتواند مشمول گذر بازه هم باشد .

ورود
تفكرات خرافي در بعدها تجاري به بازار سنگ‌هاي قيمتي‌
اين كارآفرين فعال در حوزه سنگ‌تراشي با ياد آوري اين نكته كه بخش اعظمي از تفكرات خرافي وارد تجارت سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي شده، تصريح كرد: برخي از داستان‌ها و تخيلات به رخ خرافات در باطن مرز و بوم يا اين كه با ورود فرهنگ وتمدن كشورهاي متفاوت به سرزمين ما توليد شده‌اند .

او ادامه داد: اين آن‌گاه خرافي موضوع بايد با مطالعه و كاوش از روش خود مصرف‌كنندگان و فروشندگان محصول ها سنگي به دستكم برسد چراكه اين موضوع منجر سوءاستفاده در خريد و فروش شده مي‌باشد .

غفاري يكي از بعد ها مهم و تأثيرگذار سنگ‌هاي قيمتي را شكل ظاهري و بُعد زيبايي‌شناختي آنان عنوان و بيشتر كرد: همينطور طيف‌هاي رنگي، متنوع و چشم‌نوازي كه اين سنگ‌ها دارند، خويش ميتواند علتي براي توليد متانت روحي، رواني و دروني شخص شود .

اين هنرمند گفت: اغلب سنگ‌ها دارنده طيفي از رنگ‌هاي متعدد نظير آبي فيروزه‌اي، سبز، قرمز، قهوه اي و . . . مي باشند كه در روانشناسي رنگ‌ها نيز به اثرات اغلب مثبت هر رنگي اشاره گرديده هست .

او افزود: سنگ‌هاي برگرفته از دل طبيعت نيز با توجه به عنصرها مختلفي كه در خويش جاي داده‌اند، رنگ‌هاي متفاوت و خيره كننده‌اي را به خويش اختصاص داده‌اند كه قطعاً در روح و اعصاب و روان هر انساني شادابي و نشاط القا ميكند .

غفاري تصريح كرد: انقطاع از همگي داستان‌ها، باورها، اعتقادات و خواصي كه به سنگ‌ها نسبت داده گرديده ‌و فارغ از صدق يا عدم صدق آنها، آنچه كه از اهميت برخوردار است، به عبارتي چيزي است كه خودمان شاهد آن هستيم و به آن اعتقاد و باور داريم .


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۴:۴۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ويژگي فيزيكي سنگ عقيق


عقيق از اقسام كوارتز ميباشد كه طبق جدول رنج‌‌شناسي كاني‌هاي معدني موهس رنج مساوي ۷ دارد . في مابين كاني‌‌ها الماس با مشقت ۱۰ بالا‌ترين جايگاه مشقت را داراست و مقاوم‌‌ترين به‌شمار مي رود و گرافيت (مغز خودكار) هم رنج هم اندازه يك دارااست . عقيق اصل با ۳درجه اختلاف نسبت به الماس، رنج قابل قبولي دارااست . همين مشقت، يك عدد شيوه هاي ارزش‌گذاري عقيق و تشخيص اصل از جور بدل آن ‌مي‌باشد . به تيتر نمونه در حالتي‌كه يك انگشتر عقيق‌ تصنعي و مصنوعي و مصنوعي داشته باشيد و پارچه پشمي زبري را روي آن بماليد روي آن خش مي‌‌افتد ولي مرحله عقيق اصل با اين عمل جلاي بيشتري پيدا مي نمايد . خريد انگشتر عقيق

 

تنوع
رنگي عقيق


عقيق انواع مختلفي داراست كه بيش خيس ما با انواع قهوه‌اي مايل به قرمز رنگ يا اين كه نهايتا مشكي آن آشنا هستيم، درحالي‌كه عقيق جزو متنوع‌ترين سنگ‌هاي زينتي به‌شمار مي‌رود . عقيق‌ آبي‌رنگ، قهوه‌اي، عده‌اي، سليماني، سبز و سرخ از مدل هاي عقيق ميباشند . عقيق زردرنگ هم يك كدام از رايج‌ترين دسته هاي عقيق في مابين ما اهل ايران‌هاست كه با تيتر شرف‌الشمس بخشيد و ستد مي‌گردد، درحالي‌كه‌اين نام دعاي حك گرديده روي آن مي باشد نيكي خويش عقيق . اين مدل عقيق معادن فراواني دارد به همين ادله چندان گرانقيمت وجود ندارد . يك سنگ يك‌در ۲سانتي‌متري عقيق رنگ زردرنگ از ۵ تا ۱۵هزار تومان به فروش مي رسد . حك كردن دعاي شرف‌الشمس هم بسته به سنگفروشي كه به آن مراجعه مي‌‌فرماييد از ۵تا ۲۵هزار تومان هزينه مي‌‌پيروزي . عقيق سبز و آبي رنگ نيز از گونه هاي ديگر عقيق هستند كه ممكن ميباشد بعضا انديشه كنند با زمرد و فيروزه نادرست گرفته ميگردد . عقيق آبي‌رنگ رنگ حالتي بلورين دارااست ولي بافت فيروزه دقيقا جمع‌سنگي و كدر ميباشد . فيروزه پس از تراش و صيقل معمولا پاره اي جلا مي‌‌گيرد ولي باز هم بلورين و روشن وجود ندارد . عقيق سبز نيز به ميزان زمرد براق وجود ندارد و بافت مولكولي آن معمولي‌‌خيس از زمرد مي باشد .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۸:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خواص سنگ عقيق بلوليس Bluelace Agate :

عقيق كه چالسدوني هم مي‌باشد در اشكال مختلفي وجود داراست . هيچ سنگي نظير عقيق بطور ارگانيك رنگ آميزي خلاقانه و نوار دار ندارد، بطوريكه چالسدوني كوآرتز با لايه هاي متحدالمركز با انواعي از رنگها و بافتها صورت مي گيرد . هر سنگ عقيق منفرد، با لبريز كردن يك حفره در سنگ صاحب خانه  خريد انگشتر عقيق صورت مي گيرد . در سود عقيق هميشه به صورت برآمدگي گرد با گونه اي از دواير متحدالمركز مانند رينگ هاي يك تنه درخت، يافت مي شود . گاهي اين مدل ها شبيه ديده و گاهي با دالبري هاي فانتزي يا اين كه چه بسا منظره هايي مشابه درختان لبريز (عقيق شجر) شاخه مي باشند .

در مدت باستان، عقيق بعنوان حرز منزلت والايي داشته است . چه بسا گفته مي شود تشنگي را فرو نشانده و از بروز تب دوري مي نمايد . افسانه هايي مي‌باشد كه مي گويد جادوگران پارسي از آن براي تغيير جهت طوفان به كار گيري مي كرده اند .

تيم پر اسم و رسم سه هزار كاسه عقيق كه توسط ميتراديتس، پادشاه پونتوس توده آوري شده، نشان دهنده عشق و اشتياقي هست كه در قبل به عقيق ابراز مي داشته اند . كاسه هاي عقيق در دوران امپراطوري بيزانس هم كماكان مشهورند . توده آوري كاسه هاي عقيق در مقطع رنسانس در ميان خانواده هاي سلطنتي اروپايي رواج داشته و موزه هاي زيادي در اروپا مانند لوور، مثال هاي بي نظيري از آن را به سناريو نهاده اند .

گفته مي شود عقيق در تقويت قوه فهم و فعالسازي قوه چك و توليد تعادل دربين حالتهاي فيزيكي، عاطفي، خيالي و روحي نقش داراست . خشم را كاهش و حسن نيت را افزايش مي بخشد .

عقيق در فهم و شعور راستي و پذيرفتن حالت كمك كرده و شفاده عاطفي قدرتمندي ميباشد . خاطر و تمركز را تقويت كرده و استقامت بدني و صداقت را ارتقاء مي دهد .

مانع بي خوابي شده و خوابهاي خوش را تضمين مي كند . شجاعت شخص را تقويت و از وي در برابر خطرات محافظت مي نمايد . تأثيري آرام بخش داراست و ادراك و شهود و تمركز را تقويت كرده و به بسط و ارتقا استعداد تحليلي فرد امداد مي نمايد .

عقيقها از ديرين ترين سنگهاي خوش شانسي و شفادهي بوده اند . بطور كلي عقيق دارنده آن را توانمند مي سازد تا دوست حقيقي را از دوست نما تشخيص دهد . عقيق در تغيير‌و تحول جهت طوفان و رعد و برق، محافظت كودك ها از خطر بخصوص در سقوط از ارتفاع و نيز رونق در زندگي، نقش داراست .

عقيق به معالجه اختلالات پانكراس و بهبود گردش خون ياري مي كند . سنگ متعادل كننده و منزه كننده ميباشد كه ترك ميان مغز و قلب را لبريز مي كند .

اشكال بيشمار عقيق كه به نوع اي نامفهوم توسط رنگ و طرح از نيز قابل تشخيصند در انواع متفاوت جادوگري استعمال مي شوند . با اين كه اشكال متعدد عقيق ممكن مي باشد به حافظه خصوصيات بالا استعمال شوند، هر كدام انرژيهاي سنتي دارا هستند .

عقيق، بطور كلي سنگ ساختمان بلند جوزا ميباشد و نيروي عزم را تقويت مي نمايد .

اين سنگ موقعيتهاي دشوار ارتباطي را در زمانهاي مشقت بار تسهيل كرده و بضاعت سخن در عده و گفتگويي قابل انعطاف را تقويت مي كند . سنگي الهام بخش است كه به همسويي داخلي ياري مي كند و براي انجام شعبده به كارگيري مي گرديده مي‌باشد . همانگونه كه در موضوع همگي گونه هاي عقيق صحت مي كند، اين سنگ هم سنگي حفاظتي است . به معالجه آرتريت، سردرد، مسايل گوارشي، رشد و استخوانها امداد مي كند .

 


برچسب: خريد انگشتر عقيق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۱:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)