دنياي سنگ هاي زينتي دنياي سنگ هاي زينتي .

دنياي سنگ هاي زينتي

ماهيت سنگ‌هاي نجيب يا جواهرات

خريد انگشتر عقيق


گوهرها يا اين كه جواهرات، كاني‌هاي ميباشند كه بشر آنان‌را به علت دارا بودن زيبايي رنگ يا اين كه اثرات نوري يگانه به مراد تجمل و زينت به فعاليت مي برد. براي به عمل بردن يك سنگ يا اين كه گوهر به طور جواهر، رنج معيني لازم ميباشد. از نگاه گزينش بها و ارزش علاوه بر بها زيبايي، كميابي آن نيز در حيث گرفته ميگردد كه ذيل اسم جواهر يا اين كه گوهر، متاع‌هاي آن راهي بازار مي‌گردد.

يك گوهر، پيش از هر چيز مي بايست دارنده جلا و زيبايي رنگ و يا اين كه يك جور بازي رنگ و يا اين كه به هر هم اكنون دارنده پديده‌هاي نوري جذابي باشد. اينها عواملي ميباشد كه يك گوهر بايستي از وجود آن‌ها فايده‌اي داشته باشد. ولي همان گونه كه اشاره شد اين عامل ها تا حدي به ذوق و سليقه اشخاص متعلق ميباشد حتي مي‌اقتدار خاطرنشان كرد كه‌اين دست اندركاران در جامعه ها و نژادها و مقاطع وقتي گوناگون نيز تغيير‌و تحول مي‌نمايد. دومي عاملي كه در يك گوهر بسيار ضروري ميباشد، رنج آن ميباشد كه باخت و سائيدگي آن را كاهش ميدهد. در صورتي سنگي دارنده زيبايي ويژه و عالي باشد حتي با مشقت نادر هم مي‌اقتدار آن را به فعاليت پيروزي. به عبارت ديگر از لحاظ گزينش مشقت، مرز مشخصي نيست.

سومي دليل، گزينش يك كاني تحت عنوان جواهر، كميابي آن ميباشد. گاه توقعات و قيمت جواهر، بسته به عرضه و تقاضاي آن در بازار و جنبه‌هاي اقتصادي ميباشد. اين مساله را مي‌قدرت در محدوديت نرخ‌گذاري و گزينش نرخ براي جواهراتي نظير الماس، زمرد و حتي سنگ‌هاي سنتزي مشاهده نمود كه به اجرا در ميايد. از اين رو بايستي اظهار كرد كه نمي‌اقتدار تعريفي بدون نقص و اثبات براي جواهرات بخشيد.

در‌حالتي كه كتاب ها ديرين را كه در زمينه ي جواهرات تأليف شده‌است مطالعه كنيم خوا هيم روءيت كرد از جواهراتي ذكر شده گرديده كه امروزه هيچ‌كس اطلاع دقيقي از آن ندارد و گشوده در صورتيكه كتاب‌هاي مدرن را در رابطه سنگ‌هاي قيمتي بخوانيم خوا‌هيم رويت كرد كه در آن‌ها نيز اسامي موجود هست كه در متن‌ها قديم به هيچ عنوانً وجود فرنگي نداشته ميباشد پس شايسته ترين و مطمئن‌ترين ‌پاسخ براي اين سؤال كه سنگ نجيب يا اين كه گوهر چه مي‌باشد؟ اين ميباشد كه به سنگ‌هاي قيمتي كه در يك برهه زماني هنگامي در بازار كاني‌ها خريد و فروش مي گردند جواهر ميگوييم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۸:۰۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاريخچه سنگ عقيق

خريد انگشتر عقيق


قرنها سنگ عقيق تحت عنوان گوهري با ارزش و سنگي براي استعمال در جواهرات يا اين كه مجسمه هاي هنري كوچك بود. خاصيت سنگ عقيق نيز از ديد طلسم و جادوگري نيز از مواقعي بود كه دقت آدم از گزاره ايرانيان باستان را به خويش جلب مي‌كرد.
اسم آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزيره سيسيل ايتاليا مشتق شده‌است. احتمالا از بستر اين رودخانه در روزگار قديم قلوه سنگ هاي عقيق بدست مي آمده ميباشد. فيلسوف يوناني به اسم تئوفراستوس‌ (Theophrastus) اين گوهر را وقتي كه در قرن چهارم آن را در رودخانه كشف كرد، و آن را عقيق (Agate) نامگذاري نمود.

پياله ها و ظروف درست شده از كالا اشكال سنگ عقيق در حين امپراتوري بيزانس (روم شرقي – قسطنطنيه) بسيار دوستداشتني بودند، گردآوري اين پياله ها دربين خانواده هاي اشرافي اروپا در زمان رنسانس متداول گرديده بود و كه امروزه در بخش اعظمي از موزه ها نظير لوور فرانسه به اكران نهاده گرديده اند.
صرفا در يك گروه بيشتراز سه هزار ظرف از متاع اين گوهر كه بوسيله مهرداد ، سلطان پونتوس اندوخته شده‌است؛ تحت عنوان مثال اي از اين ميباشد كه به چه شكل در قبل اين جواهر نصفه قيمتي گزينه دقت قرار مي گرفت.

او‌لين اشاره به جلا و تراش سنگ عقيق در سال ۱۵۴۸ ميلادي در متن ها تاريخي به چشم مي خورد با اين درحال حاضر رسما تراش نگين هاي جواهري اين سنگ از اولِ قرن شانزدهم در شهري از آلمان مقدمه شد. امروزه ايدار-اوبراشتاين Idar-Oberstein آلمان از شايسته ترين مركز ها كنده كاري اين گوهر در عالم شناخته شده‌است، روزمره طيف عظيمي از ديگر سنگهاي قيمتي از سراسر دنيا نيز جهت تراش كاري و حكاكي وارد ايدار مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۲۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

جنس انگشتر

خريد انگشتر عقيق


در خريد انگشتر دقت به محصول انگشتر بسيار مهم ميباشد. در دنياي زيورالات از فلزات مختلفي براي توليد و پباده سازي به كار گيري مي‌شود كه هريك نقاط قوت و ضعف يگانه به خويش را دارااست. از گزاره مشهور ترين فلزات كه در توليد انگشتر از آن به كار گيري مي شود مي‌تواند به طلا جواهرات و نقره و استيل اشاره نمود كه هر يك در مقام قيمتي خويش دوست داران متعددي نيز دارا هستند.

انگشتر طلا جواهرات:
انگشتر طلا و جواهرات معمولا از بها بالايي برخوردار است و علاوه بر درخشش و زيبايي بها دنيوي متعددي نيز داراست و معمولا به علاوه بر وسيله زيبايي و درخشش ، وسيله اي براي سپرده گذاري نيز به حساب آورده مي شود. فلز طلاي به عمل رفته در زيورآلات از خلوص مختلفي شامل است كه مي‌توانيد در نوشته‌علمي ذيل مطالب بيشتري را در خصوص آن بخوانيد.

شناخت با فلز طلا جواهرات در دنياي زيورآلات
انگشتر نقره:
انگشتر هاي نقره علاوه بر زيبايي و درخشندگي و دوام بالا از ارزش نسبتا قابل قبولي نيز برخوردار مي باشند كه سبب ساز مي گردد انگشتر نقره به يك كادو مطلوب تبديل شود. فلز نقره به فعاليت رفته در زيورآلات نيز از خلوص متفاوتي برخوردار ميباشند كه معروفترين و دوستداشتني ترين خلوص نقره 925 ميباشد. انگشتر نقره هم براي آقايان و هم براي خانم ها ساخته ميگردد و صورت و طرح هاي بسيار زيبايي را در بر مي‌گيرد.

شناخت با فلز نقره در دنياي زيورآلات


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۴:۲۲ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)