دنیای سنگ های زینتی دنیای سنگ های زینتی .

دنیای سنگ های زینتی

بهترین نوع کوارتز

برخی از ویژگی های سنگ کوارتز می تواند درخرید انگشتر عقیق  انتخاب بهترین دسته این سنگ به شما امداد کند .
بعضی از این ویژگی ها عبارتند از:
رنگ
رنگ سنگ کوارتز با اعتنا به میزان آن بسیار متغیر است . شایسته ترین برهه زمانی برای آنالیز رنگ آن هنگام طلوع یا غروب خورشید هست که رنگ های عمیق سنگ هم خودشان را نشان بدهند . به طور کلی کوارتز شفاف با بها ترین گونه آن میباشد و بعد از آن رنگ سپید یا این که ابری قرار دارااست .

درخشش
شفافیت یک ویژگی مثبت برای کوارتز میباشد و هر چقدر که یک سنگ فروغ را بخش اعظم از خودش عبور دهد مقدار شفافیت آن بالاتر است .

ابعاد
این سنگ را به شیوه ای برش می دهند که قطعات برش خورده بیشترین رنگ را داشته باشند . به همین ادله است که در میزان ها و صورت های متنوعی در بازار یافت می شود .

انگشتر
کوارتز امروزه یک عدد از پرکاربردترین به کارگیری های سنگ کوارتز برای تولید نگین انگشتر هست . انگشترهای کوارتز در میان خانم ها و آقایان هوا داران متعددی دارااست . کوارتز را می شود به هر شکلی برش اعطا کرد و طرح های مختلفی را بر روی آن پیاده کرد و در غایت به عنوان نگین انگشتر به کار برد .

عکس
انگشتر کوارتز خواص
سنگ کوارتز از
گزاره خصوصیت هایی که برای سنگ کوارتز در منابع متفاوت آمده میباشد عبارتند از:
تعادل
و تنظیم همه چاکراهای بدن انعکاس
فروغ و روشنایی و انرژی مثبت به سمت بدن یاری
به تمرکز و ارتقا قوای ذهنی کمک
به تصفیه روح و روان نگهداری
فرد در برابر سحر و جادو ارتباط
با دنیای متافیزیک تعادل
سیستم ایمنی بدن تطهیر
اندام های بدن معالجه
خستگی های مزمن از
جمله خواص طبابت آن هم می توان به مورد ها تحت اشاره کرد:
درمان
اختلالات تنفسی، آسم و گلودرد کاهش
فشار خون و گرفتگی رگ های و تقابل با سرطان خون امداد
به رفع مشکل ها نازایی و تقویت باروری فرد افزایش
روحیه فرد جهت عشق و علاقه ورزی تقویت
سیستم ایمنی بدن درمان
تب تشخیص
سنگ کوارتز تا به هم اکنون هیچ راه تضمینی و صد درصدی برای تشخیص سنگ کوارتز پیدا نشده میباشد و اضطراری میباشد که تعدادی تست را انجام بدهید تا به فیض قطعی برسید . یکی از روش های تشخیص دسته ارگانیک این سنگ طیف سنجی مادون قرمز رنگ است که طول موج جذب گردیده بوسیله سنک کوارتز را نشان می دهد . کریستال های سنگ کوارتز دارنده ویژگی هایی همانند تورمالین هست .

عکس
انگشتر سنگ کوارتز سنگ کوارتز کلیدی هیچ گاه یک شکل یگانه ندارد و با تغییر‌و تحول رنگ، تابش و گرما رنگ ان تغییر تحول می نماید و شدیدتر می شود .

به هر درحال حاضر تشخیص جور حیاتی این سنگ کار سادگی نمیباشد و یک عدد از روش های وصال به سنگ حساس این هست که خودتان آن را پیشین از تراش تناول کردن تهیه فرمائید و به دست تراشکار بسپارید .

بها
سنگ کوارتز بها سنگ کوارتز با توجه به اندازه، شکل، رنگ و خیلی ویژگی های دیگر انتخاب می شود . هیچ گاه فریب ارزش های نامتعارف را نخورید چون هیچ ارزانی ای بی حکمت نمی‌باشد .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۱۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ساخت قالب ریخته گری

قالب
های ریخته گری برای تولید یک ورژن  خرید انگشتر عقیق صحیح نظیر نوع شما به کار می رود که این قالب ها به دو راه ساخته می شوند:
۱)
ایجاد قالب لاستیکی و یا این که سیلیکنی از روی جور های مومی یا غیر فلزی :
در این روش، مدل در باطن یک کادر قرار گرفته و سپس کادر با یک خصوصی از مواد شیمیایی از ترکیبات سیلیکنی مایع مالامال می شود . پس از مدتی، مواد شیمیایی به رخ جامد در می آیند که این مواد دارنده خواص لاستیکی می باشند .

ایجاد
قالب لاستیکی از روی دسته مومی تولید
قالب لاستیکی از روی نوع مومی
۲)
ساخت قالب لاستیکی به راه و روش پخت لاستیک:
در این راه از یک خصوصی لاستیک های ویژه که به صورت برگه ای و یا این که خمیری در بازار مو جود می باشند، استفاده می گردد . به این رخ که جسم فلزی و یا این که هر گونه محصول که تحمل دمای ۴۰۰ تا ۴۵۰ مرتبه سانتی گراد را داشته باشد در دربین لایه های لاستیکی قرار داده می شود و سپس با دقت به میزان قطعه عمل و جور لاستیکی که در ذیل پرس های منحصربه‌فرد پخت لاستیک قرار می گیرد گرما از دو تراز بالایی و پایینی به لاستیک رسیده و لایه های لاستیکی به هم می چسبند .

آنگاه از طی یک عدد از رویکرد های فوق، یک قالب لاستیکی دور و اطراف جور شما را فرا گرفته هست که با یک تیغ جراحی مخصوص، قالب لاستیکی بریده گردیده و گونه از فی مابین آن خارج می گردد و یک فضای خالی جهت تزریق موم در سطح بعد از آن مهیا می گردد .

دستگاه
پخت لاستیک دستگاه
پخت لاستیک
تراز
سوم: تزریق موم در این مرحله، موم به وسیله دستگاه تزریق، درون قالب های لاستیکی و یا سیلیکنی که در تراز قبلی تهیه شده اند تزریق می گردد و فضای خالی باطن قالب بدین ترتیب، از موم لبریز می شود و یک نسخه برداری مومی از نوع شما تهیه می گردد . در این سطح به چندین که از نوع می خواهیم بسازیم بایستی نسخه برداری مومی تهیه و تنظیم کنیم .

تزریق
موم تزریق
موم
مرحله
چهارم: شاخه کردن مدل های تنظیم شده در تراز پیشین را به وسیله یک هویه به یک مفتول مومی می چسبانیم تا به صورت یک درختچه در آید و بعد انتهای درختچه را در کفی لاستیکی منحصر به فرد سیلندر ریخته گری قرار می دهیم . یک درختچه مومی می تواند مشتمل بر یک و یا چه بسا صد ها مسئله از دسته های مومی باشد . نکته حیاتی این می باشد که زاویه دنبالک های نوع ها با محور کلیدی (مفتول مومی) باید به چهره تند باشد . اضطراری به ذکر می‌باشد که برای انجام عملیات ریخته گری در فرایند بعد، می بایست حدود ۱۴ برابر وزن شاخه موم، طلای عیار ۱۸ (۷۵۰) را ذوب و تهیه کرد .

شاخه
کردن جور ها شاخه
کردن دسته ها
مرحله
پنجم: گچ گیری سیلندر ریخته گری هنگامی که مرحله شاخه کردن موم ها تمام شد، شاخه مومی را در یک سیلندر فلزی ریخته گری قرار داده و آن را با گچ اختصاصی ریخته گری به روشی که در ادامه ابلاغ می شود پر می کنیم تا شاخه را پوشش دهد . هنگامی که گچ کم آب شد، یک قالب نسوز و خشک برای استفاده در کوره های ریخته گری مهیا است . شاخه مومی به نحوی که در تصویر معلوم می‌باشد بر روی کفی لاستیکی سیلندر سوار می گردد .

سیلندر ریخته گری در موقعیت های با فلانج و بدون فلانج به کار می رود و از محصول فولاد ساخته می شود . آن گاه از این‌که درختچه موم در درون سیلندر قرار گرفت، با استعمال از نوارچسب های پهن، آب بندی شده و سیلندر مهیا گچ گیری هست . برای گچ گیری سیلندر از اتومبیل میکسر گچ به کارگیری می شود . در این ماشین آب و گچ در محیطی کاملاً عاری از هوا با نیز ترکیب می شوند و در باطن سیلندر تزریق می گردد . دستگاه مجهز به سیستم ارتعاشی (ویبره) می‌باشد تا گچ تزریق شده در سیلندر را کاملاً هواگیری نماید . این عمل از هر گونه نقص‌ و فرج در سطح قطعات در مرحله ریخته گری جلوگیری می کند . اندازه گچ زمینه نیاز برای گچ گیری یک سیلندر به قطر ۱۰۰ میلی متر و به ازای هر یک سانت، تقریباً برابر ۱۰۰ گرم می باشد .

پس از اتمام مرحله گچ گیری سیلندر، آن را در یک محیط کم آب و سوای تابش نوروروشنایی مستقیم خورشید قرار می دهیم تا گچ خشک گردد . این زمان حدوداً فی مابین ۳ تا ۵ ساعت، بسته به حجم سیلندر به ارتفاع می انجامد .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۶:۱۰ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خاستگاه سنگ درمانی کجاست؟

در حقیقت منشا حساس سنگ درمانی  خرید انگشتر عقیق  مربوط به میهن چین است که در باز نگری کتاب ها تاریخی دنیا پس از اسلام ، کتابی تحت تیتر امپراطوری زردرنگ به نوشته یواخیم بارکها وزن جواب معمای بروز سنگ درمانی به خیر روشن می شود، کتابی که ویژه احوالات چنگیز مغول و فرزندانش و استعمال از اشکال درمانهای ارگانیک و حتی اتفاقی همچون خاصیت و روشهای به کار گیری از سنگها پرداخت گردیده است .

خاصیت
خارق العاده سنگ درمانی/ شفای سنگها از خرافات متداول تا حقایق دینی
سنگهایی که حرارت دادن آنان ، گذاشتنشان رو رمز و تلاوت گونه های ذکر های یگانه و یا قراردانشان روی موضع درد و چه بسا انجام ماساژ با آنها، وجه اشتراک اغلبشان به شمار می رود .

کتاب
ضابطه سنگ درمانی ندارد روشنک قدس، رییس دانش گاه طب سنتی کالج علوم طبابت کشور ایران با اشاره به عدم رده سنگ درمانی درطب سنتی تاکید کرد: علی رغم تصور اکثر اوقات افراد ، این خط مش خیر در کتاب قانون که مهمترین مبداء و منبع آموزه های طب سنتی کشور ایران و دنیا است ونه چه بسا به عنوان طب تکمیل کننده آن مطرح نشده میباشد .

او اظهار‌ : سنگ درمانی به علت بی ارتباطی کامل آن با طب سنتی در هیچ یک از کلینیک های ویژه این پزشکی وجود ندارد بلکه خاستگاه حساس آن مرزو بوم چین هست که در برخی از متن ها مرجع چینی اشاره هایی به آن گردیده ، البته علی رغم وجود مباحثی دارای ربط با آن در کتبی خاصی فقط می بضاعت و توان ذکر کرد که از نظر علمی و طب سنتی این درمان هیچ تعریف و جایگاهی ندارد .

گرچه از نظر دانش طبی و حتی طب سنتی ، جایگاهی برای خاصیت درمانی سنگها تعریف نشده البته این مسئله از لحاظ طب اسلامی که احادیث معصومین (ص) ، مهم ترین اساس این طب هستند، چه‌گونه می باشد؟ سوالی که بعضی از پژوهشگران دینی پاسخ قابل توجهی برای آن دارا هستند .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۴:۴۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

فرق حلقه با انگشتر را بدانید

از به عبارتی اولیه کار دنبال انگشترهای گرانقدر و پرنگین نباشید . آنها حلقه به شمار نمی آیند . رینگ خیلی دقیق هست و روی آن یک ردیف نگین و یا این که یک نگین درشت  خرید انگشترعقیق عمل گردیده است . شما حتی می توانید یک رینگ طلایی بی آلایش را به عنوان رینگ وصلت تان گزینش نمائید . بعدا می توانید برای پای کوبی ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی رینگ تزویج تان بخرید . دقت فرمائید که رینگ و انگشتر شما بایستی با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند .

حلقه
تان را توصیه بدهید
در حالتی که مثل خیلی از زوج ها نسبت به رنگ و صورت رینگ وصلت تان حساس می باشید و مدل های موجود در بازار را نمی پسندید، می توانید یک جور رینگ تزویج را که می پسندید پیدا نمائید و یک جواهرسازی معتبر پیدا فرمایید و از او بخواهید عین آن حلقه را برایتان بسازد . توجه نمایید حتما حیاتی می باشد جواهرساز شما در این فعالیت کاردان باشد و حلقه شما را دقیقا با همان نازکی زمینه نظرتان بسازد .

حلقه
های جفت بخرید
برخی ذوق و سلیقه ها معمولا دنبال رینگ های یک دسته برای عروس و داماد نمی گردند چون در این فیس زیرا حلقه ها جفت هستند، حلقه عروس پاره ای مردانه و رینگ داماد پاره ای ویژگی ها زنانه خواهد داشت اما در‌صورتی‌که شما به دنبال یک حلقه زنانه باشید، می توانید آن را خیلی ظریف و زنانه گزینش نمایید .


نکات خرید رینگ وصلت لزومات
دقت در خرید حلقه


حواستان
به نگین ها باشد
هنگامی که می خواهید یک حلقه بخرید به نگین های آن خوب توجه نمائید . بهتر میباشد هر نگین در یک قاب از جنس طلا، محکم شده باشد چون در غیر این فیس احتمال افتادن و قطع شدن نگین ها اکثر می‌باشد . نگین هایی که با چسب به انگشتر چسبیده گردیده اند ممکن می باشد با ضربه و زمین تناول کردن رینگ شما قطع شوند و مطلقا مجدد جایگزین کردن این نگین ها گران تمام می شود .

در حالتی که
می توانید یک سایز گرانقدر خیس بخرید
هنگامی که برای خرید رینگ می روید، رینگ هایی را بخرید که برای دست شما تنگ و جفت و مدل نباشند . بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست فرمایید . در طول این سال ها ممکن هست چاق گردید و رینگ شما دیگر قابل به کارگیری نباشد . در شرای رینگ شما اندکی گشاد باشد می توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی سخت هست .

نواع
گرد را در اولیت انتخاب خویش قرار دهید
برخی از رینگ ها، زایده های تیزی در طراحی شان دارا‌هستند که نگین ها روی این زائده های تیز وصل می شوند . این تیز ی ها در هنگام فعالیت روزانه به این سو و آن سو می گیرند و احتمال قطع شدن نگین ها وجود دارد . براین اساس توصیه ما به شما این است که رینگ های تخت و گرد را انتخاب فرمائید .


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۶:۵۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ درمانی و خواص سنگ ها

به عبارتی طوری که پیش تر به گونه های خاصیت سنگ ها و عمر دیرینه آن ها پرداختیم، سنگ درمانی از دیرباز تا کنون زبانزد همگان بوده است . در اینجا می خواهیم به مقوله  خرید انگشتر عقیق  سنگ درمانی و خاصیت متافیزیک آن ها بپردازیم .

در دوره جدید خواص سنگ ها و اشکال خط مش های سنگ درمانی به تصویب رسیده می باشد و امروزه شاهد استفاده از گونه های سنگ ها با در لحاظ دریافت کردن خاصیت آن ها در صنعت های گوناگونی، از پاراگراف صنعت جواهر سازی و زیورآلات هستیم .

هر چند کتاب های زیادی به چاپ رسیده اند که علاوه بر خاصیت سنگ ها، به قابلیت شفابخشی آن ها اشاره کرده اند، البته همواره بایستی به خاطره داشته باشیم که فرای این کتاب ها چاپ شده و در دست، آنچه بیش از پیش موجب یقین و اعتقادمان به خاصیت سنگ ها می شود، احساس و شم ششمی می باشد که فرا از داده ها خارجی و باور های همگانی میباشد .

برای تمامی مان لحظه هایی پیش آمده که ناخودآگاه و بدون هیچ برهان منطقی و درایت از خاصیت سنگ ها، به سمت سنگی مختص جذب می شویم . شاید برایتان دیدنی باشد که بدانید این حادثه زمانی پیش می آید که شم ششم تان در ناخودآگاه شما در تلاش است تا در شما کشش و هدف ای برای به دست آوردن و یار داشتن آن سنگ تولید کند .

در
این مقطع می‌باشد که سوال پیش می آید، عامل کلیدی کشش به سوی سنگی خاص چیست؟
اعصاب و روان و روح دائما در حالا بازی هوشمندانه و خردمندانه ای با جسم هست . همین مسئله منجر می شود تا ذهن، ما را به سوی سنگی سوق دهی نماید که تواترهای ارتعاشی اش و بسامد های جانور در آن، با وجود و هستی مان سازگار و نیز سو باشد . جسم ما گرما، انرژی و دامنه اکترومغناطیسی حاصل از سنگ را به تکان در می آورد و همین اساسی ترین برهان کشش ما در ناخودآگاهمان به سوی برخی سنگ ها می باشد .


سنگ
درمانی
خواص
سنگ ها و تاثیر آن در Gem Therapy یا به عبارتی سنگ درمانی! همان طور که پیش تر اشاره کردیم، سنگ درمانی براساس خصوصیت و خاصیت سنگ ها در زمره درمان های طبیعی می باشد . امروزه از این روش درمانی سابق با عنوان Gem Therapy نام برده می شود . با توسعه و گسترش بیش از پیش این طب، شواهد نشان می دهد امروزه با در نظر به دست آوردن خواص سنگ ها اقدام به درمان های بیماری های گوناگونی رخ گرفته هست .
در ادامه به برخی از این درمان ها اشاره خوا هیم کرد:
معالجه
بیماری های تنفسی ارتقاء
قدرت سیستم دفاعی تسکین
عفونت یاری
به معالجه زخم معده تقویت
کننده استخوان ها ادب
بخش تقویت
اعصاب درمان
ناراحتی های پوستی ضد
میگرن امداد
به گردش خون و دیگر خاصیت های درمانی آن ها .

خواص
سنگ ها و استعمال از آن در ماساژ درمانی جذاب است بدانید تاریخ و پیشینه استعمال از سنگ های داغ به مراد معالجه و رفع درد های عضلانی به هنگامی باز می گردد که بومیان آمریکا به کمک حریق شروع به داغ کردن سنگ ها می کردند . امروزه ماساژ درمانی با سنگ داغ از گزاره متداول ترین سنگ درمانی یا این که به عبارتی Gem Therapy می باشد که با در نظر به دست آوردن خواص سنگ ها و تاثیرات آن ها بر چاکرا ها متداول گردیده است .

 

خاصیت
سنگ ها و تاثیرات آن بر روی انرژی عناصر در این جا می خواهیم به شرح مختصری از خاصیت سنگ ها و تاثیرات آن بر روی انرژی موادسازنده موجود در محیط اطرافمان بپردازیم . به عبارتی طوری که می دانید، یکی از حساس ترین خصوصیت سنگ ها، خصوصا در طبیعت، جذب انرژی های منفی مو جود در محیط است . از این رو امروزه برای برقراری تعادل در بین نیروهای طبیعی در هم اکنون جریان، در اکثری از پباده سازی ها اعم از پباده سازی داخلی محیط کار، منازل، مطب های طبابت و طراحی جواهرات و انواع و اقسام زیورآلات و اکسسوری ها، شاهد استفاده از گونه های سنگ ها هستیم . زیرا به عبارتی طوری که پیش تر اشاره کردیم یکی از کلیدی ترین خاصیت سنگ ها، رهایی و نجات شما از انرژی های منفی محفظه دور و اطراف شما و تولید حس آرامش در شما می‌باشد .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۴:۵۵ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

سنگ‌ها اثرات ماورایی دارند؟ ‌

یک هنرمند سنگ‌تراش در خصوص اثر درمانی سنگ‌ها و اعتقاداتی که درباره اثر ماورائی سنگ‌های ارگانیک وجود دارد، اظهار کرد: گوشه ای از این اثرات ناشی از موادتشکیل دهنده تشکیل دهنده سنگ‌هاست اما، برخی با تولید باورهای غلط در در بین مردم، یقین به اثرات ماورایی سنگ‌ها را دستمایه سوداندوزی کرده‌اند .

یک هنرمند سنگ‌تراش در خصوص اثر درمانی سنگ‌ها و اعتقاداتی که در رابطه اثر ماورائی سنگ‌های طبیعی وجود دارد، اظهار کرد: گوشه ای از این اثرات ناشی از عنصرها تشکیل دهنده سنگ‌هاست اما، بعضا با ایجاد باورهای اشتباه در بین مردم، اعتقادوباور به اثرات ماورایی سنگ‌ها را دستمایه سوداندوزی کرده‌اند .

غفاری در گفت‌و گو با خبر نگار خبرگزاری دانشجو ها ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، افزود: همانگونه که میدانیم در هر کدام از ماه‌های گوناگون سال شرایط زمین در مدار چرخش خودش به بدور خورشید مختلف بوده، همچنین وضعیت ستارگان گوناگون هم نسبت به زمین گوناگون می‌باشد .

غفاری ادامه داد: در نتیجه، این نیروی عظیم کیهانی و انرژی این نیروهای متعدد در کرات متعدد که در هرکدام از روزها و ماه‌های سال متعدد است، میتواند روی افراد مختلف تغییراتی را اعمال نماید .

این کارآفرین با اشاره به این‌که عناصری که در طبیعت سنگ‌ها پنهان است قادر است روی روح و جسم بشر تأثیر بگذارد، تصریح کرد: القای انرژی بوسیله سنگ‌ها در علم متافیزیک مطرح می باشد و نمی توان آن را اندازه‌گیری کرد .

او با بیان این که همگی موجودات اعم از گیاهان، حیوان‌ها و انسان‌ها برای سلامتی و نشاط جسم خود نیاز به این عناصر دارند، گفت: احتمالا این موادتشکیل دهنده در بسیاری از موارد به تنهایی و تنها از نحوه طعام تأمین نشوند و سنگ‌ها حاوی عناصری می باشند که ممکن می باشد در بدن انسان به میزان ناچیز خرید انگشتر عقیق وجود داشته یا اصلاً وجود نداشته باشند که تماس با این سنگ‌ها میتواند این خلاء را لبریز نماید .

غفاری استعمال از سنگ‌ها را دارای شرایط خاصی تیتر کرد که میتواند مشمول گذر بازه هم باشد .

ورود
تفکرات خرافی در بعدها تجاری به بازار سنگ‌های قیمتی‌
این کارآفرین فعال در حوزه سنگ‌تراشی با یاد آوری این نکته که بخش اعظمی از تفکرات خرافی وارد تجارت سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی شده، تصریح کرد: برخی از داستان‌ها و تخیلات به رخ خرافات در باطن مرز و بوم یا این که با ورود فرهنگ وتمدن کشورهای متفاوت به سرزمین ما تولید شده‌اند .

او ادامه داد: این آن‌گاه خرافی موضوع باید با مطالعه و کاوش از روش خود مصرف‌کنندگان و فروشندگان محصول ها سنگی به دستکم برسد چراکه این موضوع منجر سوءاستفاده در خرید و فروش شده می‌باشد .

غفاری یکی از بعد ها مهم و تأثیرگذار سنگ‌های قیمتی را شکل ظاهری و بُعد زیبایی‌شناختی آنان عنوان و بیشتر کرد: همینطور طیف‌های رنگی، متنوع و چشم‌نوازی که این سنگ‌ها دارند، خویش میتواند علتی برای تولید متانت روحی، روانی و درونی شخص شود .

این هنرمند گفت: اغلب سنگ‌ها دارنده طیفی از رنگ‌های متعدد نظیر آبی فیروزه‌ای، سبز، قرمز، قهوه ای و . . . می باشند که در روانشناسی رنگ‌ها نیز به اثرات اغلب مثبت هر رنگی اشاره گردیده هست .

او افزود: سنگ‌های برگرفته از دل طبیعت نیز با توجه به عنصرها مختلفی که در خویش جای داده‌اند، رنگ‌های متفاوت و خیره کننده‌ای را به خویش اختصاص داده‌اند که قطعاً در روح و اعصاب و روان هر انسانی شادابی و نشاط القا میکند .

غفاری تصریح کرد: انقطاع از همگی داستان‌ها، باورها، اعتقادات و خواصی که به سنگ‌ها نسبت داده گردیده ‌و فارغ از صدق یا عدم صدق آنها، آنچه که از اهمیت برخوردار است، به عبارتی چیزی است که خودمان شاهد آن هستیم و به آن اعتقاد و باور داریم .


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۴:۴۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ویژگی فیزیکی سنگ عقیق


عقیق از اقسام کوارتز میباشد که طبق جدول رنج‌‌شناسی کانی‌های معدنی موهس رنج مساوی ۷ دارد . فی مابین کانی‌‌ها الماس با مشقت ۱۰ بالا‌ترین جایگاه مشقت را داراست و مقاوم‌‌ترین به‌شمار می رود و گرافیت (مغز خودکار) هم رنج هم اندازه یک دارااست . عقیق اصل با ۳درجه اختلاف نسبت به الماس، رنج قابل قبولی دارااست . همین مشقت، یک عدد شیوه های ارزش‌گذاری عقیق و تشخیص اصل از جور بدل آن ‌می‌باشد . به تیتر نمونه در حالتی‌که یک انگشتر عقیق‌ تصنعی و مصنوعی و مصنوعی داشته باشید و پارچه پشمی زبری را روی آن بمالید روی آن خش می‌‌افتد ولی مرحله عقیق اصل با این عمل جلای بیشتری پیدا می نماید . خرید انگشتر عقیق

 

تنوع
رنگی عقیق


عقیق انواع مختلفی داراست که بیش خیس ما با انواع قهوه‌ای مایل به قرمز رنگ یا این که نهایتا مشکی آن آشنا هستیم، درحالی‌که عقیق جزو متنوع‌ترین سنگ‌های زینتی به‌شمار می‌رود . عقیق‌ آبی‌رنگ، قهوه‌ای، عده‌ای، سلیمانی، سبز و سرخ از مدل های عقیق میباشند . عقیق زردرنگ هم یک کدام از رایج‌ترین دسته های عقیق فی مابین ما اهل ایران‌هاست که با تیتر شرف‌الشمس بخشید و ستد می‌گردد، درحالی‌که‌این نام دعای حک گردیده روی آن می باشد نیکی خویش عقیق . این مدل عقیق معادن فراوانی دارد به همین ادله چندان گرانقیمت وجود ندارد . یک سنگ یک‌در ۲سانتی‌متری عقیق رنگ زردرنگ از ۵ تا ۱۵هزار تومان به فروش می رسد . حک کردن دعای شرف‌الشمس هم بسته به سنگفروشی که به آن مراجعه می‌‌فرمایید از ۵تا ۲۵هزار تومان هزینه می‌‌پیروزی . عقیق سبز و آبی رنگ نیز از گونه های دیگر عقیق هستند که ممکن میباشد بعضا اندیشه کنند با زمرد و فیروزه نادرست گرفته میگردد . عقیق آبی‌رنگ رنگ حالتی بلورین دارااست ولی بافت فیروزه دقیقا جمع‌سنگی و کدر میباشد . فیروزه پس از تراش و صیقل معمولا پاره ای جلا می‌‌گیرد ولی باز هم بلورین و روشن وجود ندارد . عقیق سبز نیز به میزان زمرد براق وجود ندارد و بافت مولکولی آن معمولی‌‌خیس از زمرد می باشد .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۸:۲۸ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

خواص سنگ عقیق بلولیس Bluelace Agate :

عقیق که چالسدونی هم می‌باشد در اشکال مختلفی وجود داراست . هیچ سنگی نظیر عقیق بطور ارگانیک رنگ آمیزی خلاقانه و نوار دار ندارد، بطوریکه چالسدونی کوآرتز با لایه های متحدالمرکز با انواعی از رنگها و بافتها صورت می گیرد . هر سنگ عقیق منفرد، با لبریز کردن یک حفره در سنگ صاحب خانه  خرید انگشتر عقیق صورت می گیرد . در سود عقیق همیشه به صورت برآمدگی گرد با گونه ای از دوایر متحدالمرکز مانند رینگ های یک تنه درخت، یافت می شود . گاهی این مدل ها شبیه دیده و گاهی با دالبری های فانتزی یا این که چه بسا منظره هایی مشابه درختان لبریز (عقیق شجر) شاخه می باشند .

در مدت باستان، عقیق بعنوان حرز منزلت والایی داشته است . چه بسا گفته می شود تشنگی را فرو نشانده و از بروز تب دوری می نماید . افسانه هایی می‌باشد که می گوید جادوگران پارسی از آن برای تغییر جهت طوفان به کار گیری می کرده اند .

تیم پر اسم و رسم سه هزار کاسه عقیق که توسط میترادیتس، پادشاه پونتوس توده آوری شده، نشان دهنده عشق و اشتیاقی هست که در قبل به عقیق ابراز می داشته اند . کاسه های عقیق در دوران امپراطوری بیزانس هم کماکان مشهورند . توده آوری کاسه های عقیق در مقطع رنسانس در میان خانواده های سلطنتی اروپایی رواج داشته و موزه های زیادی در اروپا مانند لوور، مثال های بی نظیری از آن را به سناریو نهاده اند .

گفته می شود عقیق در تقویت قوه فهم و فعالسازی قوه چک و تولید تعادل دربین حالتهای فیزیکی، عاطفی، خیالی و روحی نقش داراست . خشم را کاهش و حسن نیت را افزایش می بخشد .

عقیق در فهم و شعور راستی و پذیرفتن حالت کمک کرده و شفاده عاطفی قدرتمندی میباشد . خاطر و تمرکز را تقویت کرده و استقامت بدنی و صداقت را ارتقاء می دهد .

مانع بی خوابی شده و خوابهای خوش را تضمین می کند . شجاعت شخص را تقویت و از وی در برابر خطرات محافظت می نماید . تأثیری آرام بخش داراست و ادراک و شهود و تمرکز را تقویت کرده و به بسط و ارتقا استعداد تحلیلی فرد امداد می نماید .

عقیقها از دیرین ترین سنگهای خوش شانسی و شفادهی بوده اند . بطور کلی عقیق دارنده آن را توانمند می سازد تا دوست حقیقی را از دوست نما تشخیص دهد . عقیق در تغییر‌و تحول جهت طوفان و رعد و برق، محافظت کودک ها از خطر بخصوص در سقوط از ارتفاع و نیز رونق در زندگی، نقش داراست .

عقیق به معالجه اختلالات پانکراس و بهبود گردش خون یاری می کند . سنگ متعادل کننده و منزه کننده میباشد که ترک میان مغز و قلب را لبریز می کند .

اشکال بیشمار عقیق که به نوع ای نامفهوم توسط رنگ و طرح از نیز قابل تشخیصند در انواع متفاوت جادوگری استعمال می شوند . با این که اشکال متعدد عقیق ممکن می باشد به حافظه خصوصیات بالا استعمال شوند، هر کدام انرژیهای سنتی دارا هستند .

عقیق، بطور کلی سنگ ساختمان بلند جوزا میباشد و نیروی عزم را تقویت می نماید .

این سنگ موقعیتهای دشوار ارتباطی را در زمانهای مشقت بار تسهیل کرده و بضاعت سخن در عده و گفتگویی قابل انعطاف را تقویت می کند . سنگی الهام بخش است که به همسویی داخلی یاری می کند و برای انجام شعبده به کارگیری می گردیده می‌باشد . همانگونه که در موضوع همگی گونه های عقیق صحت می کند، این سنگ هم سنگی حفاظتی است . به معالجه آرتریت، سردرد، مسایل گوارشی، رشد و استخوانها امداد می کند .

 


برچسب: خرید انگشتر عقیق،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۱:۳۶ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

ماهیت سنگ‌های نجیب یا جواهرات

خرید انگشتر عقیق


گوهرها یا این که جواهرات، کانی‌های میباشند که بشر آنان‌را به علت دارا بودن زیبایی رنگ یا این که اثرات نوری یگانه به مراد تجمل و زینت به فعالیت می برد. برای به عمل بردن یک سنگ یا این که گوهر به طور جواهر، رنج معینی لازم میباشد. از نگاه گزینش بها و ارزش علاوه بر بها زیبایی، کمیابی آن نیز در حیث گرفته میگردد که ذیل اسم جواهر یا این که گوهر، متاع‌های آن راهی بازار می‌گردد.

یک گوهر، پیش از هر چیز می بایست دارنده جلا و زیبایی رنگ و یا این که یک جور بازی رنگ و یا این که به هر هم اکنون دارنده پدیده‌های نوری جذابی باشد. اینها عواملی میباشد که یک گوهر بایستی از وجود آن‌ها فایده‌ای داشته باشد. ولی همان گونه که اشاره شد این عامل ها تا حدی به ذوق و سلیقه اشخاص متعلق میباشد حتی می‌اقتدار خاطرنشان کرد که‌این دست اندرکاران در جامعه ها و نژادها و مقاطع وقتی گوناگون نیز تغییر‌و تحول می‌نماید. دومی عاملی که در یک گوهر بسیار ضروری میباشد، رنج آن میباشد که باخت و سائیدگی آن را کاهش میدهد. در صورتی سنگی دارنده زیبایی ویژه و عالی باشد حتی با مشقت نادر هم می‌اقتدار آن را به فعالیت پیروزی. به عبارت دیگر از لحاظ گزینش مشقت، مرز مشخصی نیست.

سومی دلیل، گزینش یک کانی تحت عنوان جواهر، کمیابی آن میباشد. گاه توقعات و قیمت جواهر، بسته به عرضه و تقاضای آن در بازار و جنبه‌های اقتصادی میباشد. این مساله را می‌قدرت در محدودیت نرخ‌گذاری و گزینش نرخ برای جواهراتی نظیر الماس، زمرد و حتی سنگ‌های سنتزی مشاهده نمود که به اجرا در میاید. از این رو بایستی اظهار کرد که نمی‌اقتدار تعریفی بدون نقص و اثبات برای جواهرات بخشید.

در‌حالتی که کتاب ها دیرین را که در زمینه ی جواهرات تألیف شده‌است مطالعه کنیم خوا هیم روءیت کرد از جواهراتی ذکر شده گردیده که امروزه هیچ‌کس اطلاع دقیقی از آن ندارد و گشوده در صورتیکه کتاب‌های مدرن را در رابطه سنگ‌های قیمتی بخوانیم خوا‌هیم رویت کرد که در آن‌ها نیز اسامی موجود هست که در متن‌ها قدیم به هیچ عنوانً وجود فرنگی نداشته میباشد پس شایسته ترین و مطمئن‌ترین ‌پاسخ برای این سؤال که سنگ نجیب یا این که گوهر چه می‌باشد؟ این میباشد که به سنگ‌های قیمتی که در یک برهه زمانی هنگامی در بازار کانی‌ها خرید و فروش می گردند جواهر میگوییم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۸:۰۱ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)

تاریخچه سنگ عقیق

خرید انگشتر عقیق


قرنها سنگ عقیق تحت عنوان گوهری با ارزش و سنگی برای استعمال در جواهرات یا این که مجسمه های هنری کوچک بود. خاصیت سنگ عقیق نیز از دید طلسم و جادوگری نیز از مواقعی بود که دقت آدم از گزاره ایرانیان باستان را به خویش جلب می‌کرد.
اسم آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزیره سیسیل ایتالیا مشتق شده‌است. احتمالا از بستر این رودخانه در روزگار قدیم قلوه سنگ های عقیق بدست می آمده میباشد. فیلسوف یونانی به اسم تئوفراستوس‌ (Theophrastus) این گوهر را وقتی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، و آن را عقیق (Agate) نامگذاری نمود.

پیاله ها و ظروف درست شده از کالا اشکال سنگ عقیق در حین امپراتوری بیزانس (روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار دوستداشتنی بودند، گردآوری این پیاله ها دربین خانواده های اشرافی اروپا در زمان رنسانس متداول گردیده بود و که امروزه در بخش اعظمی از موزه ها نظیر لوور فرانسه به اکران نهاده گردیده اند.
صرفا در یک گروه بیشتراز سه هزار ظرف از متاع این گوهر که بوسیله مهرداد ، سلطان پونتوس اندوخته شده‌است؛ تحت عنوان مثال ای از این میباشد که به چه شکل در قبل این جواهر نصفه قیمتی گزینه دقت قرار می گرفت.

او‌لین اشاره به جلا و تراش سنگ عقیق در سال ۱۵۴۸ میلادی در متن ها تاریخی به چشم می خورد با این درحال حاضر رسما تراش نگین های جواهری این سنگ از اولِ قرن شانزدهم در شهری از آلمان مقدمه شد. امروزه ایدار-اوبراشتاین Idar-Oberstein آلمان از شایسته ترین مرکز ها کنده کاری این گوهر در عالم شناخته شده‌است، روزمره طیف عظیمی از دیگر سنگهای قیمتی از سراسر دنیا نیز جهت تراش کاری و حکاکی وارد ایدار می‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۲۳ توسط:sayyad موضوع: نظرات (0)